Post by langlovagok
mozsarlaszlo wrote:
az irányokat is megkülönbözteti, nem csak az autópályán, még a Hungária körúton is. Annyit lehet ilyenkor áthidalásul, hogy a szöveges üzenetbe beleírom, melyik oldalon van.
A jelentésnél van irányváltó gombocska, hogy jó helyre kerüljön.
Az utólagos jelentés gondját sem értem, hiszen a menü behívásakor elmenti a pozíciót, megnyomod a jelentés gombját, majd a "később" gombot és ezután akkor fejezed be a jelentést, amikor csak akarod.
Miután ezt írtam, pont rátaláltam az "oldalamon" gombra.

Mondok másik példát az utólagos jelentés hiányának problémájára. Ha pontosan akarsz jelenteni egy balesetet, akkor a roncsok elhaladása mellett kell rányomnod. Rendkívül balesetveszélyes akkor a telefonoddal babrálni. Vagy ha egy kátyun átmész, belemész, nyilván nem az az első, hogy a telefonod után kapkodj, így nem lesz pontos, nem lesz igazán értékelhető a jelentés.
langlovagok
Posts: 41
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by langlovagok
mozsarlaszlo wrote:Szerintem +- 100 méter sem számít, lényeg a figyelem felhívása.
Vegyél például egy Örs vezér terét. Ezernyi sáv, elágazás van ott, szerintem nagyon számít az a 100 méter is.
langlovagok
Posts: 41
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by langlovagok
Az ilyenekre akkor viszont megoldás lehet, hogy a magyar Waze csoportnak elküldeni, és felviszik manuálisan. Persze ez hosszú távon nem egy kényelmes dolog, senkinek.
langlovagok
Posts: 41
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by langlovagok
Szata76 wrote:
langlovagok wrote:Az ilyenekre akkor viszont megoldás lehet, hogy a magyar Waze csoportnak elküldeni, és felviszik manuálisan. Persze ez hosszú távon nem egy kényelmes dolog, senkinek.
Mint a másik topikban írtam, te is fel tudod vinni a feedthe.waze.hu oldalon (regisztráció után), nekünk csak jóvá kell hagyni. Viszont ha minden kátyút felviszünk, akkor kicsit kaotikus lesz a térkép. Egyszerre egy képernyőn legfeljebb 40 jelentés látszódik.
Regisztráltam a feed-be, ami furcsa, hogy eseménytípusból kevés van, mintha csak a főkategóriák lennének.
langlovagok
Posts: 41
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by langlovagok
Kicsit későn, de beraktam egyet, ami még egy picit aktuális.
langlovagok
Posts: 41
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by langlovagok
Tippeltem a végét, de úgy tűnik, elhúzódik. Még tart a lezárás.
langlovagok
Posts: 41
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by mabali76
Sziasztok,

lenne egy kérdésem a waze-zel kapcsolatban, aránylag kezdő vagyok...
A telefonomon futó verzió a veszélyeket, rendőri ténykedéseket jelenti egy megjelenő kis ablakban, meg hangosan is, ha a közelükbe érek.
Ennek ugyanígy kéne lenni a dugókkal kapcsolatban is? Mert ezeket nekem van, hogy megjeleníti egy jelentésben/felugró ablakban, van, hogy nem. Ráadásul előfordult már nem egyszer, hogy nem is volt már azon a szakaszon dugó, de ha fel is ugrott a jelentés, olyan opció nem volt, amivel jelenteni lehetett volna, hogy nincs dugó, csak lájkolni lehetett (volna). Vagy a rendszer egyszerűen érzékeli, hogy nem állok a dugóban, és korrigálja/leveszi a dugó-jelzést?

Köszi előre is a választ és bocsánat, ha már ez a kérdés valahol a fórumokban felmerült...

Bálint
mabali76
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by mabali76
Sziasztok,

olvasva a fórumot, és használva a programot, nekem úgy tűnik, hogy az egyik kevésbé fontos funkció maga a dugó jelentése, mert azon túl, hogy általam megjelenik az ikon a térképen, a tervezést nem befolyásolja, a tervezést a beérkező sebesség adatok alapján végzi a rendszer. A többiek nem tudják felülbíráni sem a jelentésemet, ha 10 perc múlva esetleg már jól megy a forgalom, a felülbírálást maga a rendszer végzi el megint a beérkező sebesség adatok alapján. Akkor tulajdonképpen mi értelme jelezni a térképen? Hogy mások ne álljanak dugóban? A rendszer feltehetőleg azért irányít arra az útvonalra, mert ezzel együtt arra a leggyorsabb az út, nem?

Bocsánat, ha nem jól látom, köszönöm a válaszokat előre is

Bálint
mabali76
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by mabali76
Sziasztok,
az ÉVI küldéssel van problémám, van, hogy megérkezik a küldés a címzetthez, van, hogy nem.
Ennek mi lehet az oka? Minden esetben kiírja, hogy elküldte az útvonalat, meg is jelenik a jel a képernyő alsó részén...
Köszi előre is
Bálint
mabali76
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by mabali76
Szia,
appon belül próbáltam először, és akkor volt, hogy megérkezett, úgy láttam, hogy talán hosszabb kihagyások után elsőre, de aztán már nem.
Megoldásként azt találtam, hogy sms-ben küldtem át, akkor mindig megérkezett, csak kicsit macerásabb.
A páromnak, akinek a telefonjára próbáltam elküldeni az évi-t, eredetileg nem volt regisztrált waze fiókja, gondoltam, hogy esetleg ez a hiba, csináltam neki, de úgy sem működött appon belül. Sms-sel viszont regisztrált fiók nélkül is mindig megérkezett az évi. Mindegy, ha máshogy nem, akkor sms-sel fog működni, csak appon belül kényelmesebb lenne, úgy láttam, hogy pl. a korábbi útvonalakra automatikusan fel is ajánlja a korábbi kontaktokat az útvonaltervnél...
Köszi szépen

Bálint
mabali76
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message