Post Reply

Wiki észrevételek, javaslatok

Post by Szikra
rgbx wrote:Ha valami hiányzik, nem elég érthető, nem elég naprakész, nem elég szép: jelezd itt!
A Gyakran ismételt kérdések részbe is várjuk a javaslatokat!
Megkérem a két wikis embert, hogyha szerepel az oldalon a HAMI és azzal kapcsolatos bármi, akkor ki kell venni belőle! :mrgreen:
Köszönöm!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times

POSTER_ID:2069066

1

Send a message

Post by Szikra
Eléggé férre csúszott ez a kérdés, mert semmi köze a wiki oldalhoz! Válaszok a sorok között!
Peti_22 wrote:Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: ios-on használom az appot. Az utóbbi napokban azt tapasztaltam, hogy - a folyamatos vezetett km-ek ellenére - a pontjaim és a helyezésem száma változatlan maradt az app statjai szerint.
A weboldal dashboard-ján látom, hogy utóljára 3 napja frissültek az adatok.
Kérdés, hogy ugyanez a helyzet az appon is?
A weboldal és az app nem ugyan akkor frissül!TÜRELEM!
Peti_22 wrote: Ami még a probléma oka lehet: kipróbáltam a facebook-hoz kapcsolódást, ami sikerült is, viszont nem szeretném azzal használni, így az app-ba nem is azzal lépek be. Lehet h a facebook-hoz kapcsolódást kellene valahogy megszüntetni? Azt hogy kell?
Előre is köszi annak, aki segíteni tud!
Beállítások/Közösségi hálózatok/Facebook/szétkapcsolás
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
old-guy wrote:A wikiben a Felhasználói szintek lapon a Térképszerkesztési rang (Bóják) táblázatához kapcsolódva szeretném a szerkesztési jogokat jobban megismerni, pl. mire jogosult egy 1. szintű szerkesztő? (Vagy mindenre, amit felsőbb szintű wazerek vagy jóváhagynak vagy nem?)
Szóval elkélne ide egy kis info kiegészítés.
:roll:
Kiegészítettem!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Pedig a 10-est javítottam! ;)
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Szili17 wrote:Sziasztok!
A felhasználói szintek WIKI oldalon a Waze Global Champ és a Waze Local Champ leírásában fordítva van a "Tipikusan olyan felhasználó lehet, aki már jó ideje Helyi/Országos vezető."
Nem kritikus hiba, meg úgyis Szikra dönt, de szemet szúrt.

Ha már marcedli újra elolvastatta velem a wikit, ez tűnt fel:
Új utak hozzáadása/5. pont/7. alpont: "A közterületek nevét nem rövidítjük! Tehát nem u., krt., stny., hanem út vagy utca, körút, sétány."
Ugyanakkor Mások útjainak szerkesztése/10. pont: "Hibás közterületnév (Vigyázat, az utcanévtáblák sokszor ellentmondóak! Használj hivatalos forrást! - a névrövidítéseket viszont nyugodtan irthatod)". Ez nem ellentmondás?
Kíváncsiak voltunk, ki fogja elsőként megtalálni ezeket a rejtett hibákat! :mrgreen:
Javítva!

10. Hibás közterületnév (Vigyázat, az utcanévtáblák sokszor ellentmondóak! Használj hivatalos forrást! - a névrövidítéseket, ahol csak vezeték név szerepel, viszont nyugodtan irthatod)
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Szata76 wrote:Na majd tesztelem! :)
Tényleg nem megy! :(
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Szata76 wrote: - Felhasználói szintek: A level 2-nél ezt törölni kellene, mert létezik, és automatikusan megkapják a wazerek, ha elérték a határt. "Magyarországon nincsen ilyen"
Ez a rész kész!
Szata76 wrote: - Fel kellene vinni az új point/area objektumokat képernyőképekkel illusztrálva. Aztán ha befrissült, a térkép, akkor lehet aktualizálni a tapasztalatokkal.
Köszi előre is a nép nevében! :D
Erre most nincs időm, de később igen! Mi legyen róla?
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Gellert93 wrote:
Szikra wrote: Megkérem a két wikis embert, hogyha szerepel az oldalon a HAMI és azzal kapcsolatos bármi, akkor ki kell venni belőle! :mrgreen:
Köszönöm!
Itt szerepel a "Kapcsolatfelvétel a többi szerkesztővel" pont alatt.
Köszi! Javítva!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szata76
Peti_22 wrote:Először is köszönöm a választ és BUÉK!
Arról van infó, h milyen gyakran frissül az app az ios-on? (Nekem már legalább egy hete stagnál, holott számos km-t vezettem. De mégha nem is vezettem volna, a helyezésem nyilván akkor is változott volna.)
Azt látom kiírva a dashboard-on, hogy 5 napja nem frissült.
Azért kérdezek erről ennyit, mert szeretnék róla megbizonyosodni, hogy nem vesznek kárba a vezetéseim és a jelentéseim.
Köszi!
Mostanában szerelik a pont szervert ezért a weben (dashboard) és az appban (scoreboard) lehetnek anomáliák. Ezen kívül késik a pontok elszámolása.
Közelednek a megoldás felé, szerintem a jövő héten egyenesbe jön minden. Általában naponta frissülnek a ponttáblák, az előző napi "teljesítésekkel".
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
old-guy wrote:A Feed The Waze lapon ( http://wiki.waze.hu/index.php?title=Feed_The_Waze ) a szöveg:

Miután jelentetted az eseményt, és rákattintottál a "Save as Request" gombra, a terület felelőse jóváhagyja azt, és ezek után a ...

Nos, ahogy az alatta levő kép is mutatja, csak Send, Reset és Help gombok vannak, semmi "as Request" utalás.

Üdv.
Jogos! A kép szerintem később készült mint a szöveg. Majd jönnek a szakik és javítják.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu