Wiki észrevételek, javaslatok

Moderators: Unholy, zsezo, marcedli, Watt25, pulsarxp

Re: Wiki észrevételek, javaslatok

Postby Szili17 » Thu Dec 31, 2015 10:42 pm

ASXsilver wrote:Sziasztok! Nagyon jo lenne, ha a waze kijelezne az eppen aktualis megengedett sebesseghatart pl. Kozlekedesi tabla ikonnal, es jelezne a sebessegtullepest hanggal is. Pl lakott teruleten vagy sebessegkorlatozasnal.

Az applikacio szinvonala javulna jelentosen, mert nagyban segitene a felhasznalokat a biztonsagos kozlekedesben.

Udv: AsxSilver
Szia! Ez sem wiki téma, de azért válaszolok. ;)
A szerkesztőben nem túl rég óta, de lehetőség van a sebességhatárok megadására, ezt aki amiben biztos csinálgatja is. Valamilyen formában meg fog jelenni a kliensekben is, a mikorra azonban nem tudok választ adni. Hogy milyen formában és mit fog jelezni az majd kiderül, ha a Waze kiadja. :)
Üdv, Szili
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 412 times
Been thanked: 347 times

Postby gic78 » Fri Jan 01, 2016 7:13 am

Szili17 wrote:
ASXsilver wrote:Sziasztok! Nagyon jo lenne, ha a waze kijelezne az eppen aktualis megengedett sebesseghatart pl. Kozlekedesi tabla ikonnal, es jelezne a sebessegtullepest hanggal is. Pl lakott teruleten vagy sebessegkorlatozasnal.

Az applikacio szinvonala javulna jelentosen, mert nagyban segitene a felhasznalokat a biztonsagos kozlekedesben.

Udv: AsxSilver
Szia! Ez sem wiki téma, de azért válaszolok. ;)
A szerkesztőben nem túl rég óta, de lehetőség van a sebességhatárok megadására, ezt aki amiben biztos csinálgatja is. Valamilyen formában meg fog jelenni a kliensekben is, a mikorra azonban nem tudok választ adni. Hogy milyen formában és mit fog jelezni az majd kiderül, ha a Waze kiadja. :)
Üdv, Szili

Szia! Igen, már megvan a lehetőség a sebességhatárok beállítására a szerkesztőben, ahogy Szili írta. De csak akkor fogják bekapcsolni nálunk, ha már elég sok helyen megadtuk. Itt 90% feletti értékre kell gondolni. Szóval hajrá, rajtunk is múlik, mikor fog ez megtörténni! Az "utca" kategóriájú utakra nem került rá automatikusan az érték, itt kézzel kell megadni. Kiemelt úttól felfelé pedig jóvá kell hagyni az értéket, vagy javítani. Én ezt a scripet használom hozzá: https://greasyfork.org/en/scripts/5402-wme-route-speeds
Tampermonkey bővítménybe kell másolni. Színezéssel teszi láthatóvá, hol vannak már megadva a sebességek; és be lehet állítani, hogy szaggatott vonallal jelezze a jóváhagyásra váró szegmenseket.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 186 times
Been thanked: 427 times

Postby Peti_22 » Fri Jan 01, 2016 3:35 pm

Szikra wrote:Eléggé férre csúszott ez a kérdés, mert semmi köze a wiki oldalhoz! Válaszok a sorok között!
Peti_22 wrote:Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: ios-on használom az appot. Az utóbbi napokban azt tapasztaltam, hogy - a folyamatos vezetett km-ek ellenére - a pontjaim és a helyezésem száma változatlan maradt az app statjai szerint.
A weboldal dashboard-ján látom, hogy utóljára 3 napja frissültek az adatok.
Kérdés, hogy ugyanez a helyzet az appon is?

A weboldal és az app nem ugyan akkor frissül!TÜRELEM!
Peti_22 wrote:Ami még a probléma oka lehet: kipróbáltam a facebook-hoz kapcsolódást, ami sikerült is, viszont nem szeretném azzal használni, így az app-ba nem is azzal lépek be. Lehet h a facebook-hoz kapcsolódást kellene valahogy megszüntetni? Azt hogy kell?
Előre is köszi annak, aki segíteni tud!

Beállítások/Közösségi hálózatok/Facebook/szétkapcsolás

Először is köszönöm a választ és BUÉK!
Arról van infó, h milyen gyakran frissül az app az ios-on? (Nekem már legalább egy hete stagnál, holott számos km-t vezettem. De mégha nem is vezettem volna, a helyezésem nyilván akkor is változott volna.)
Azt látom kiírva a dashboard-on, hogy 5 napja nem frissült.
Azért kérdezek erről ennyit, mert szeretnék róla megbizonyosodni, hogy nem vesznek kárba a vezetéseim és a jelentéseim.
Köszi!
Peti_22

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Postby Szata76 » Sun Jan 03, 2016 10:42 pm

Peti_22 wrote:Először is köszönöm a választ és BUÉK!
Arról van infó, h milyen gyakran frissül az app az ios-on? (Nekem már legalább egy hete stagnál, holott számos km-t vezettem. De mégha nem is vezettem volna, a helyezésem nyilván akkor is változott volna.)
Azt látom kiírva a dashboard-on, hogy 5 napja nem frissült.
Azért kérdezek erről ennyit, mert szeretnék róla megbizonyosodni, hogy nem vesznek kárba a vezetéseim és a jelentéseim.
Köszi!

Mostanában szerelik a pont szervert ezért a weben (dashboard) és az appban (scoreboard) lehetnek anomáliák. Ezen kívül késik a pontok elszámolása.
Közelednek a megoldás felé, szerintem a jövő héten egyenesbe jön minden. Általában naponta frissülnek a ponttáblák, az előző napi "teljesítésekkel".
Hardware: LG V30 (H930) / OS: 8.0
Editor level: 5; Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
feedthe.waze.hu: Country Feed Manager (Roadworks reporting)
facebook.com/waze.hu ● google.com/+WazeHUN ● wiki.waze.hu
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 323 times
Been thanked: 489 times

Postby Steven13x » Mon Jan 04, 2016 5:19 pm

Sziasztok az lehet, hogy a pontjaim csökkennek?
Steven13x

Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Postby vequalsdividedt » Tue Jan 05, 2016 2:47 pm

Steven13x wrote:Sziasztok az lehet, hogy a pontjaim csökkennek?

Ez nem wiki téma.
Már több posztban is meg lett említve és a facebookon is szóba került már, pontok nem vesznek el, mindenki meg fogja kapni a vezetésért és egyéb dolgokért járó pontokat, csak az a szerver ami a pontokért felelős épp fejlesztés alatt van. A negatív pontok is ennek tudhatók be.
vequalsdividedt
Coordinators
Coordinators

Has thanked: 134 times
Been thanked: 273 times

Postby old-guy » Tue Sep 06, 2016 6:14 pm

Sziasztok,

A http://wiki.waze.hu/index.php?title=Fel ... 3i_szintek lapon a
Rangok Térképszerkesztésben táblázat szövegeit javaslom módosítani:

A bejárt útvonalad plusz a "szerkeszthető terület sugarán" belül tudsz szerkeszteni!

helyett

A legutóbbi 3 hónapban bejárt útvonalad plusz ....

( Ezt szívtam meg :D )
Üdv.
Gyuri
[ img ]
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2

Has thanked: 8 times
Been thanked: 59 times

Postby old-guy » Sun Oct 16, 2016 7:43 am

A http://wiki.waze.hu/index.php?title=Fel ... 3i_szintek
lapon a Fórum Jelvények táblázatban

Térképszerkesztő szint 2-6 mellé írt szöveg, mely szerint "A tagság nyitott, a megszerzett szintnek megfelelően lehet csatlakozni. "
már nem helytálló, az csak az 1. szintre igaz, a többire nem, oda csak csoportvezetői meghívásra lehet csatlakozni.

A fórum Usergroup information szerint pl.

Group name: Map Editor - Rank 2
Group description: This is a closed group, new members can only join upon invitation of a group leader.

Megkaptam a 2. szintet, de a fórumos profilban nem tudom megjeleníteni.
Üdv.
Gyuri
[ img ]
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2

Postby Szikra » Tue Oct 25, 2016 2:28 am

old-guy wrote:Megkaptam a 2. szintet, de a fórumos profilban nem tudom megjeleníteni.

Már áttudod állítani!
Waze Champs Hungary
Hardware: Huawei Mate 10 Pro (9.1)
Honlap: waze.hu
Facebook: Waze Magyarország Csoport

[ img ]
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 749 times
Been thanked: 579 times

Postby old-guy » Tue Oct 25, 2016 5:05 pm

Szikra wrote:
old-guy wrote: Megkaptam a 2. szintet, de a fórumos profilban nem tudom megjeleníteni.
Már át tudod állítani!
Ja, de akár én, akár valamelyik moderátorunk állítja át, nem mentődik el!
A Level 2 csoport vezetője, AlanOfTheBerg megadta ugyan az engedélyt, de ő sem rendelkezik admin jogokkal a mentéshez.
Ehhez az kell, hogy a phpBB felület alján megjelenjen az Administration Control Panel link, akkor lehet bejutni a Manage users fülre.
Magyarország adminisztrátora Unholy, írtam neki, elolvasta, de sem válasz, sem intézkedés nem történt.
Üdv.
Gyuri
[ img ]
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2

PreviousNext

Return to ALAPOK-FAQ