Re: Wiki észrevételek, javaslatok
Posted: Tue Oct 25, 2016 2:28 am
Már áttudod állítani!old-guy wrote: Megkaptam a 2. szintet, de a fórumos profilban nem tudom megjeleníteni.
Waze: outsmarting traffic together
https://www.waze.com/forum/
Már áttudod állítani!old-guy wrote: Megkaptam a 2. szintet, de a fórumos profilban nem tudom megjeleníteni.
Ez szerepel a wikiben: "A telefonszámot nemzetközi formátumban, csak számok, szóközök, + és - jel felhasználásával add meg. Pl: +36 30 1234-567"old-guy wrote:Javaslom, hogy a hely Egyéb adatainak megadásakor a telefonszám formátumát "szabványosítsuk".
Nem elegendő, hogy nemzetközi formátumú legyen, hanem egyáltalán ne is szerepeljen benne sem zárójel, sem kötőjel, sem törtvonal, sem space, hanem +36-tal kezdve (ne 06-tal!) írjuk egybe, hogy egy rábökéssel azonnal hívható legyen.
Jelenleg minden variáció előfordul.
Ha elfogadjuk a "szabványt", javaslom a wikiben külön kihangsúlyozni ennek fontosságát.
vequalsdividedt wrote:Szerencse hogy ilyen sűrűn olvassátok és csak most vettétek észre.Jujuapika wrote:Nem működik a http://wiki.waze.hu, nézzétek meg pls. köszönjük
Szia, milyen hangokat? Az alkalmazásban 2 magyar hang van.world_jbszz72b wrote:Üdv! Húsz perce keresem, sehol nem találok letölthető hangokat...
Szia, a német fórumban jelezd!bankativadar wrote:Németországban, a Stambergi tó közelében a B2 úton van egy telepített traffipax. Kb 2 hónap alatt 20 alkalommal jeleztem mégsem jelenik meg a térképen. Mit lehet tenni?
Van képernyőfotóm a helyről de nem tudom feltölteni ide. Googlemaps-on ez a pozíció ( 47.983209,11.314690 )
Köszi Szikra!Szikra wrote:Kíváncsiak voltunk, ki fogja elsőként megtalálni ezeket a rejtett hibákat!
Javítva!
10. Hibás közterületnév (Vigyázat, az utcanévtáblák sokszor ellentmondóak! Használj hivatalos forrást! - a névrövidítéseket, ahol csak vezeték név szerepel, viszont nyugodtan irthatod)
Szép, ez már fel sem tűnt. Amit meg kifogásoltam Szikra már javította, ezért nem láthatsz mást.ragacs wrote:Én nem látok ellentmondást. Nem írhatod, hanem irThatod. Azaz javíthatod, kiegészítheted, rendbe rakhatod.Szili17 wrote:Sziasztok!
A felhasználói szintek WIKI oldalon a Waze Global Champ és a Waze Local Champ leírásában fordítva van a "Tipikusan olyan felhasználó lehet, aki már jó ideje Helyi/Országos vezető."
Nem kritikus hiba, meg úgyis Szikra dönt, de szemet szúrt.
Ha már marcedli újra elolvastatta velem a wikit, ez tűnt fel:
Új utak hozzáadása/5. pont/7. alpont: "A közterületek nevét nem rövidítjük! Tehát nem u., krt., stny., hanem út vagy utca, körút, sétány."
Ugyanakkor Mások útjainak szerkesztése/10. pont: "Hibás közterületnév (Vigyázat, az utcanévtáblák sokszor ellentmondóak! Használj hivatalos forrást! - a névrövidítéseket viszont nyugodtan irthatod)". Ez nem ellentmondás?
Szikra wrote:Kíváncsiak voltunk, ki fogja elsőként megtalálni ezeket a rejtett hibákat!
Javítva!
Szia! Ez sem wiki téma, de azért válaszolok.ASXsilver wrote:Sziasztok! Nagyon jo lenne, ha a waze kijelezne az eppen aktualis megengedett sebesseghatart pl. Kozlekedesi tabla ikonnal, es jelezne a sebessegtullepest hanggal is. Pl lakott teruleten vagy sebessegkorlatozasnal.
Az applikacio szinvonala javulna jelentosen, mert nagyban segitene a felhasznalokat a biztonsagos kozlekedesben.
Udv: AsxSilver