Egy újonc észrevételei  Topic is solved

Moderators: zsezo, Unholy, pulsarxp, marcedli, Watt25

Re: Egy újonc észrevételei

Postby Botiwrc » Sat Jun 04, 2016 6:09 am

Szili17 wrote:
BoariBotond wrote:Sziasztok
Nem tudom, jó helyen említem-e, de engem borzasztóan zavar, ha megérkezem a célállomásra, akkor a fél képernyőt kitakarja a "Fotó készítése" fekete sáv. Miért nem lehet ezt bezárni, ha én nem akarok (nem tudok) fotót készíteni?
Fel tudod csukni (mintha a status bart csuknád fel a telefonon) és akkor utána már egy kicsit kisebb formában jelenik majd csak meg.

Emlékeim szerint ezzel is próbálkoztam, de nekem nem sikerült, de majd újra megpróbálom. Nem tudom, olvassa-e itt olyan, aki ezen módosíthat, de szerintem ugyanolyan pötty kéne hozzá, mint az információs sávokhoz, amivel be tudnám csukni.
Botiwrc

Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Postby Botiwrc » Mon Jun 27, 2016 11:24 am

Köszönöm, majd megpróbálom
Botiwrc

Postby Botiwrc » Tue Jun 28, 2016 6:21 pm

Szili17 wrote: Milyen pöttyre gondolsz milyen információs sávon?

Hát a traffipax, és egyéb veszély jelző sávra, amit lájkolhatsz, vagy Nincsott-ozhatsz. Ugyanígy egy gombbal jó lenne tudni teljesen felcsukni a fotó felajánlást...
Botiwrc

Postby draskovicsl » Sun Mar 30, 2014 4:02 pm

Szata76 wrote:
majorbalint wrote:Sziasztok,

olvasva a fórumot, és használva a programot, nekem úgy tűnik, hogy az egyik kevésbé fontos funkció maga a dugó jelentése, mert azon túl, hogy általam megjelenik az ikon a térképen, a tervezést nem befolyásolja, a tervezést a beérkező sebesség adatok alapján végzi a rendszer. A többiek nem tudják felülbíráni sem a jelentésemet, ha 10 perc múlva esetleg már jól megy a forgalom, a felülbírálást maga a rendszer végzi el megint a beérkező sebesség adatok alapján. Akkor tulajdonképpen mi értelme jelezni a térképen? Hogy mások ne álljanak dugóban? A rendszer feltehetőleg azért irányít arra az útvonalra, mert ezzel együtt arra a leggyorsabb az út, nem?

Bocsánat, ha nem jól látom, köszönöm a válaszokat előre is

Bálint

Szia!
Annyi haszna van, hogy az 5 perc, amíg megjelenik az útszínezés, tájéjoztat a dugóról, és utána meg szemléletesebb, mint egy színezés, valamint megerősíti, hogy ott valóban dugó van.

Valamint tudtommal egy jelentéssel ellátott útszakaszt gyakrabban vizsgál felül a rendszer, nagyobb figyelmet szentel neki.

Tapatalk-kal küldve az én LG-P760-el
draskovicsl
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

telefonkönyv

Postby elmagnifico980 » Sat Apr 18, 2015 4:28 pm

Sziasztok!

2013 óta használom ezt a progit. Előbb IOS alapon most androidon. A problémám az lenne, hogy a jelenlegi telefonon reset miatt újra kellett telepítenem. (persze a belépési kódra már nem emlékeztem, így újat kellett kérnem) A pontjaim elvesztek, de ami nagyobb baj, hogy nem tudom a telefonkönyvből a barátokat bejelölni, mert mikor rákattintok, hogy barátok keresése, senkit nem hoz fel a telefonkönyvből.
A telefon OnePlus One, Android 4.4.4-en fut.

Egy samsungról az egyik barátom rámkeresett, és barátnak jelölt. Meg is jött az üzenet, el is fogadtam, de nem jelent meg és én sem jeletem meg nála. Viszont IOS-ről ugyanezt megcsináltuk és ott működött.
Ötlet?

Köszönettel. elmagnifico980
elmagnifico980

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: telefonkönyv

Postby elmagnifico980 » Sun Apr 19, 2015 1:04 pm

Szata76 wrote:
elmagnifico980 wrote:Sziasztok!

2013 óta használom ezt a progit. Előbb IOS alapon most androidon. A problémám az lenne, hogy a jelenlegi telefonon reset miatt újra kellett telepítenem. (persze a belépési kódra már nem emlékeztem, így újat kellett kérnem) A pontjaim elvesztek, de ami nagyobb baj, hogy nem tudom a telefonkönyvből a barátokat bejelölni, mert mikor rákattintok, hogy barátok keresése, senkit nem hoz fel a telefonkönyvből.
A telefon OnePlus One, Android 4.4.4-en fut.

Egy samsungról az egyik barátom rámkeresett, és barátnak jelölt. Meg is jött az üzenet, el is fogadtam, de nem jelent meg és én sem jeletem meg nála. Viszont IOS-ről ugyanezt megcsináltuk és ott működött.
Ötlet?

Köszönettel. elmagnifico980

Szia!
Ha szóltál volna, lehet, hogy sikerült volna visszaállítani a régi fiókod.

Barátkozásnál ugye alap, hogy engedélyezni kell a hozzáférést a névjegyekhez, és meg kell nézni, hogy a telefon beállításainál szerepel-e a fiókok között a Waze. Ez időnként el szokott tűnni. Egyébként meg valamit állítottak ez ügyben az Androidos kliensben és lehet, hogy ez egy bug. Nem szoktam csak a fb-n keresztül barátokat hozzáadni, ezért nem tudtam tesztelni ezt korábban.

Köszi az infót. Valóban szólni kellett volna de valahogy meg sem fordult a fejemben... Én hülyeségem de mint mondtam ez a legkevesebb. :)
Engedélyeztem a telefonkönyvet mikor kérte, és s fiókok közt is szerepel a waze. De mégsem megy. Tegnap óta android 5.02 van a telón.
Ja még egy dolog eszembe jutott. Amikor feltettem, 3 ember megjelent a barátok hozzáadása menüben. Mindhárom embernek volt google+ beállítása. (Ők hárman már akkor is benne voltak a telefonkönyben, mikor még senki más)
elmagnifico980

Postby elmagnifico980 » Sun May 15, 2016 5:56 pm

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.
Egy haverom Samsung Galaxy S3-as telójára lejött a frissítés az új skinnel. Előtte a régiben ismerősök voltunk, de az új verzióban nála eltűnt a kontakt lista és nem tud barátokat felvenni. Sőt a korábbi kontaktok közül is eltűntek waze barátok.
Kipróbáltuk, hogy nálam letöröltük, és felvettem újra. Nála megjelent az értesítés rá is kattintott, de nála én nem jelentem meg, nálam pedig "visszaigazolásra vár".
Van ötlet arra, hogy, mi lehet a hiba? Vagy hogy lehet életre lehelni a kontaktok listáját, hogy lásson benne mindenkit, ne csak 3 embert?
Köszi előre is.
elmagnifico980

Postby gic78 » Fri Feb 21, 2014 2:37 pm

langlovagok wrote:A bónusz dolog gondolom ez:
http://www.waze.hu/index.php/2014/karnevali-finomsagok/

Nem, ezek időnként (húsvét, karácsony, stb., most éppen az olimpia) kapcsán megjelenő "finomságok".
A bónuszok listáját itt találod: http://wiki.waze.hu/index.php?title=Pontoz%C3%A1s
Ezeket az aktivitásod alapján kapod meg, amikor teljesíted a követelményét az adott tevékenységnek, kirakja eléd az útra a cukorkát.

A jelentésekről csak annyit tudok mondani, hogy én is rég láttam utoljára, pedig be van kapcsolva. Újra is telepítettem a héten (nem színezte az utakat, azt hittem hetekig, hogy nincs sehol dugó :-). Azóta az új verzióra is frissítettem már. Most már színezi az utakat szerencsére, de jelentéseket továbbra sem látok.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 186 times
Been thanked: 427 times

Postby gic78 » Wed Apr 08, 2015 2:20 pm

humiceHun wrote:Sziasztok!
Pár napja töltöttem le az iOs verziót, azóta nagy lelkesen használom is. Munkámból fakadóan eléggé sokat autózom. Mindenféle okkal kapok pontokat, jelentgetek és szerkesztettem térképet. Már nem is vagyok bébi. Ennek ellenére továbbra is csak 23 pontot jelez a rendszer, illetve nem mutatja a tevékenységemet sem. Ellentmondásnak látom, hogy az "első pontszerző lehetőségek" nagyobbik részét kimerítettem és mégsem növekedett a pontszámom, illetve a rendszer szerint a mintegy 5-700 megtett km helyett 3,8 km-t mutat a fiókom.
Mi lehet ennek az oka és hogyan tudnám javítani?
Előre is köszi, ha tud valaki segíteni.

Szia!

Két-három napja senki sem kap pontot, ilyen átmeneti szünetek előfordulnak, szerencsére ritkán. Pont nem veszik el, max pár napon belül megkapja mindenki a vezetésért és szerkesztésért kapott pontokat. Tennivalód nincs, "csak" várni kell, amíg megjavítják. :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby gic78 » Fri Dec 11, 2015 1:48 pm

zsezo wrote:
humiceHun wrote:Nos, nem kérdés, megjött a csekk az ominózus esetről. 166 km/h-ról szól a fáma, tehát - figyelemmel a kilométerórám 5 km/h felfelé csalására is - nem igazán sikerült lassítanom az előtt, hogy a traffi mért volna. Ezen az alapon kimondható, hogy a Waze hosszan belátható autópálya szakaszon EGYÁLTALÁN NEM VÉD A TRAFFIPAX ELLEN!

Talán érdemes lenne módosítani a figyelmeztetés időpontján, hiszen az egyik legnépszerűbb ok éppen a traffipax előrejelzés, ami miatt ezt a programot használjuk.

Véd az... De meg hogy! csak nem ilyen sebesség mellett. Szóval nem art néha ránézni a térképre. Látszik rajta azért a kamera és a rendőr is.
A távolabbi figyelmeztetésén dolgozunk....
Mert kell!

A sebességmérőre sem árt néha ránézni, az véd a legjobban a bírságoktól. De gondolom kalkulálsz a bírsággal, ha ilyen sebességgel közlekedsz. :|
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs

PreviousNext

Return to ALAPOK-FAQ