Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by Szata76
langlovagok wrote:Ha rámész a térképre jobb felül van az eszköztár. Azzal kapcsolhatók a fóliák. Nagyon körülményes a használata, és nagyon lassú. Viszont a címlapról csak az adott eseményt rá lehet rakni a térképre, így az jól beazonosítható.
Jobb felül nem találtam ilyet, csak bal oldalon. Elég vacak az egész.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:Pedig ott van jobb felül 10 ikon, és egy plusz jel, ami a fóliákat nyitja le:
http://utinform.hu/terkep
:) Megvan!
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
A csoportok nekem sem működnek, már jelentettem a hibát. A fix kamerák jóváhagyás után kerülnek ki a térképre.

Tapatalked by SGS2
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:Átraktam a járdára, vélügis ott van. Viszont az irány megadása hülyeség, hiszen 360 fokos a térfigyelő.

Mennyi idő alatt frissül a térkép? Délelőtt jóváhagytam, mentettem, és még mindig nem látszik az éles navigációs térképen.
Status.Waze.com
Az INTL kell nekünk.

Tapatalked by SGS2
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
gic78 wrote:
langlovagok wrote:A navigációnál hiányolom, hogy koordináta alapján adjam meg a címet, vagy a térképen kikeresve tudjak rábökni az úticélra.

Amúgy a Waze egy tökéletes eszköz az autóstopposoknak is. Térképüzenetben tudják jelezni, hogy hol állnak, hova mennének.
Koordináta alapján valóban nem tudsz keresni, de a térképen igen: nyomva kell tartani azt a szegmenst, ahová menni szeretnél, és a feltűnő buborék jobb szélére (i) kattintva már tervezhetsz is.
Koordináta alapú keresés is megy, és már nem is izraeli módon. (Régen fordítani kellett a koordinátákat.) :)
Írd be a keresőmezőbe:

Code: Select all

47.02,19.03
= Tass
A térképre hosszú bökéssel igaza van Gic kollégának.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:A Fix/Lámpa funkciója mi pontosan? Nem olyan jelzőlámpa, amelynél sebességmérés folyik?

Azért kérdem, mert van olyan kereszteződés, ahova ilyen van berakva, idegesítően állandóan felugrik, holott szó sincs sebességmérésről, ott a lámpától függetlenül egyszerű térfigyelő kamera van.
handrash wrote:Az buzgó mócsing módra van. Pesten egy helyen van ilyen, de az a tiloson áthaladást nézi.
Tapatalk-al GT-N9005-ről
A "Lámpa" kamera elsősorban a tiloson való áthaladást rögzíti, de lehet bele szerelve sebességmérő is. Ha nincs benne traffipax, akkor - mivel a Waze nem érzékeli, hogy mikor piros a lámpa – csak figyelemfelhívó szerepe van. Ha csak a sebességet méri – hiába van lámpába építve – oda a "Sebesség" kamera a megfelelő. A buszsáv figyelőre meg a "térfigyelő" a jó megoldás.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
world_mybfuzkv wrote:Ha egy útépítés (vagy más ok miatt) lezárt útszakasznál jelzem, hogy az hosszabb időszakra le van zárva, akkor miért tünik el a lezárás 2 nap múlva?
Fonyódnál a löszfal alatt a Vitorlás utcát februárban lezárták, március elején kb. két héten át naponta jártam arra, megadtam a lezárást (mindkét irányból, leírással, fotóval), harmadnapra eltűnt, megadtam újra, harmadnapra eltűnt, megadtam újra, eltűnt, és ezzel eljátszottam addig, amíg aztán nem jártam arra többet.
Most Fehérváron a Béke tér-Mártírok útja van egy szakaszon lezárva, hónapokra, és ugyanez történik: ha megadom a lezárást, harmadnapra eltűnik a jelzés. Tegnap este adtam meg utoljára, most mondjuk még ott van, kíváncsi leszek, meddig bírja (bár feltettem mellé egy térkép üzenetet is a problémámmal, az már eltűnt onnan).
Sajnos ez a funkció nem működik megfelelően ott, ahol kevés wazer mászkál. A lezárás akkor él, ha többen jelentik, megerősítik. Szerintem te sem örülnél neki, ha valaki poénból lezártnak jelentené pl. az M7-est, és ezért nem tervezne rá.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
handrash wrote:Azt hiszem ilyen eseteket a pc-s szerkesztőkben kell megoldani, de azt meg jóvá kell hagynia egy area managerek, ha jól emlékszem.

Tapatalk-al GT-N9005-ről
Ha a térképszerkesztőben végzett lezárásra gondolsz, azt nem kell jóváhagynia senkinek. Ott az fordulhat elő, hogy nincs elég jogosultságod a frekventáltabb utak szerkesztéséhez.

A FeedTheWaze-en kitett hosszútávú jelentést kell jóváhagynia egy Feed Managernek.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
NoGun666 wrote:Sziasztok,

Ez hogyan lehetséges? Valaki meg tud adni ilyen paramétert? a közlekedők átlaga nem lehet ennyi.
Szia!
Valakinek rendetlenkedett a GPS-e és fals adatot szolgáltatott.

Tapatalked by SGS2
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Gellert93 wrote:A térképjelentésekhez csatolt fényképeket nem lehet visszakeresni valahogyan? Nagyon fontos lenne.
Nem sok esély van rá, de próbálj írni a supportnak a support@Waze.com címre.

Tapatalked by SGS2
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu