Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Post Reply

Útvonaltervezés problémák

Post by marcedli
Ide jöhet.
marcedli
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1572
Has thanked: 71 times
Been thanked: 282 times

POSTER_ID:2010376

1

Send a message

Post by kovacsbalu
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy jött egy UR (én is megerősíthetem) hogy Biatorbágy felöl az 1-es útról a 0-ra tervezve az utat inkább elvisz az 1-esen a sok körforgalommal és úgy fel a M0-ra mint hogy M1-M0 irányban menne. Tervező 2. helyen hozza az M1-et és ráadásul 2km-re és 2-3 perccel rövidebb is.
A jelentő szerint 1 hónapja van így.

Üdv,
Balu
kovacsbalu
Posts: 206
Has thanked: 43 times
Been thanked: 36 times
Send a message

Post by kozgab
Sziasztok

Következő hibát tapasztaltam a programmal (Android)
Parkolóban megterveztük az utat, második alternatívát választottam, ami nem fizetős (első az volt, csak Pest megyei matricám van, ami ott már nem jó).
Első kanyarnál másmerre mentem, erre újratervez helyesen, de fizetősre minden jel nélkül.
Rávitt volna fizetősre, de idejében kiszúrtuk. Rögtön ezután teljesen kilőttem a fizetős utakat, de nem tervezett újra, még mindig fizetősre vitt volna. Ezután újraterveztettem az utat (már fixen kikapcsolt fizetőssel), ekkor persze már jó volt.

Ezt mindenképp javítaniuk kéne, ha valaki nem fizetős alternatívát választ, akkor esetleges újratervezésnél se kalkuláljon fizetősre.

Találkoztatok már ilyennel?

Amúgy Tatabánya Obi parkoló-Budapest Pesterzsébet volt az útvonal, ő a parkolóból balra vitt volna kisutakra, én meg elmentem a Győri útra, ahonnét jöttünk.

Üdv
Gábor
kozgab
Posts: 6
Send a message

Post by kozgab
Felőlem tervezhet úgy, de jelezze, hogy fizetős szakaszra tervez. Eddigi összes navim ezt tette, ezért tartom továbbra is ezt hibának.
Tudom ez ingyenes app, no de akkor is apróságnak vélem.

Üdv
kozgab
Posts: 6
Send a message

Post by kozgab
Én csak azt mondom, hogy írja ki, adjon lehetőséget.
Tomtom pl mindig megkérdi (van ilyen opció benne, hogy mindig kérdezze) és ha nem engedélyezem, akkor azon az úton sose tervez fizetősre (vagy ismét rákérdez), még akkor se, ha számoltatok vele alternatívát. Ez pna (nem mai darab már szegény :D), nem telefonos szoftver is ugyanilyen, hollandoknál ez alap.

Azért van beállítva a fizetős is, mert az utak nagy részét amúgy is ingyenesre tervezi, nyaraláskor van matrica, de adott olyan helyzet amikor nem. Ezért lenne jó mindig, ha figyelmeztetne rá vagy rákérdezne (utóbbi lenne jobb).
De mondhatnám sygic-et is, annál se fordult még ilyen elő.


Más:
navigáció végén rányomok a bal alsó gombra, majd kilépés. Xperia s telefonomon becsukja a programot, de a gps aktív marad, ill. ha bemegyek a futó alkalmazásokhoz ott vigyorog a waze, amit ha kilövök azonnal elengedi a gps-t is. Ezt se lenne rossz javítani.
Ez amúgy az összes rom alatt megvan, gyáriakból gb, ics, jb, ill. cyanogenmod alatt is. Teljesen mindegy melyiket használom.

Üdv
G
Szikra wrote:
kozgab wrote:Felőlem tervezhet úgy, de jelezze, hogy fizetős szakaszra tervez. Eddigi összes navim ezt tette, ezért tartom továbbra is ezt hibának.
Tudom ez ingyenes app, no de akkor is apróságnak vélem.
Üdv
Ha megadod neki, hogy mehet fizetős szakaszon, akkor tök mindegy, hogy jelzi vagy nem!
Valószínű azért kapcsolod be, mert van matricád, így teljesen mindegy merre mész!
Ha meg kikapcsolod, nem fog felvinni fizetős szakaszra! Ennyi a lényeg!
kozgab
Posts: 6
Send a message

Post by kozgab
Tudod mi a bosszantó?
Van egy Prestigio 5044 telefonom is (céges/privát számok), mind fogyasztásban (mai a második napja folyamatos 3g, wifivel és most 58%), mind teljesítményben messze elhagyja a sony-t, de nagyon csúnyán. Egy a baj vele, mtec gps van benne és esélyesen elszúrták az antennáját. Álló helyzetben 5 másodpercen belül van pontos jel, 4 méterre pontosan látja a pozíciót, de menet közben ugrál, nem képes követni.
No ebben viszont a sony verhetetlen, gps/glonass vevőjével iszonyat pontos folyamatosan, jobb mint a bt-s külső gps vevőm.

Csak a gps miatt van még meg a sonym.
2 simmel az 5044 elmegy 2 napot zokszó nélkül az alap használatommal, csak az a fránya gps :D

No mindegy, ez van :)


Visszatérve a tervezésre ebben csak az a bosszantó, hogy akármikor újratervez lesni kell, hogy merre visz, ami azért nem baráti, pláne, hogy nyomkodni kell hozzá ami veszélyes is lehet akár.
Mindegy, remélhetőleg lesz egy ilyen plusz benne a közeljövőben :)

Üdv
G
Szikra wrote:
kozgab wrote:Én csak azt mondom, hogy írja ki, adjon lehetőséget.
Tomtom pl mindig megkérdi (van ilyen opció benne, hogy mindig kérdezze) és ha nem engedélyezem, akkor azon az úton sose tervez fizetősre (vagy ismét rákérdez), még akkor se, ha számoltatok vele alternatívát. Ez pna (nem mai darab már szegény :D), nem telefonos szoftver is ugyanilyen, hollandoknál ez alap.
Azért van beállítva a fizetős is, mert az utak nagy részét amúgy is ingyenesre tervezi, nyaraláskor van matrica, de adott olyan helyzet amikor nem. Ezért lenne jó mindig, ha figyelmeztetne rá vagy rákérdezne (utóbbi lenne jobb).
De mondhatnám sygic-et is, annál se fordult még ilyen elő.
Értem, hogy mit mondasz! Hang utasítás nincs rá, de ha megterveztet az utadat és rányomsz az útvonalakra, akkor ott jelzi, hogy fizetős!
kozgab wrote: Más:
navigáció végén rányomok a bal alsó gombra, majd kilépés. Xperia s telefonomon becsukja a programot, de a gps aktív marad, ill. ha bemegyek a futó alkalmazásokhoz ott vigyorog a waze, amit ha kilövök azonnal elengedi a gps-t is. Ezt se lenne rossz javítani.
Ez amúgy az összes rom alatt megvan, gyáriakból gb, ics, jb, ill. cyanogenmod alatt is. Teljesen mindegy melyiket használom.
Üdv
G
Ehhez nem tudok hozzászólni, mert egyik telefonom sem csinált ilyet! Pedig volt pár!
kozgab
Posts: 6
Send a message

Post by kozgab
Az elharapást nem én írtam :)
Nem amerikaiként vezetek, de ismeretlen szakaszokon lehetnek váratlan fordulatok...
Csak az általam javasolt apró funkció kéne, semmi több :)

Részemről itt befejeztem.

Üdv
G
pulsarxp wrote:Nem tudom hogy sony-ék mit csinalnak maskepp, de az altalad irt problema, es egyeb mas is (elharapja a hang utasitas veget) csak ezeken a keszulekeken vab. Mas telon meg nem talalkoztam vele sosem.

A fizetos utszakasz problemad nem nagyon ertem. Ha nincs matricad kipipalod a fizetos utak elkeruleset ha meg van nem. Ha nincs elkerüli. Ha valamiert megsem, es mivel nem szoktal fizetos uton menni szerintem eleg feltulo a kis ikon is hiszen egy szokatlan jel lesz ott.
Ujratervezesnel sem fog felvinni csak ha mar nincs mas lehetoseg, de akkor a valosagban sem lesz.
Es vegul a nagy uveg lapocska elol azert van, hogy kinezzunk rajta. Ha latjuk hogx fizetos utszakasz lesz nem kell ra felmenni. Ne legyunk mar amerikaiak hogy ha azt mondja a gps a vasuti keresztezodesbe hogy fordulj jobbra rafordulunk a sinekre merthat azt mondta a gps... ;)
kozgab
Posts: 6
Send a message

Post by Kvarclovag
Nem probléma, csak én ilyesmiknek örülnék:
- fizetős, nem fizetős megadása a cél megadásakor, nemcsak a beállításoknál
- beállítási opció, hogy belváros felé vagy inkább kívül szeretek menni (most kicsit Hungária körút fixált az algoritmus)
- induláskor megadható legyen, egyszeri út, vagy rendszeres lesz, első esetben nem jó ha kísérletezik a kerülő utakkal, másodikban igen
- itt vagyok mentését nem mondom, marcedli tudja miért :-)
- beállításoknál beadható legyen, hogy a cél keresését mivel akarom, Waze vagy Google, vagy mindkettő, ahogy most

Nem egészen ide tartozik:
- szeretem a hangutasítást nagyon, nagyon jó hangja van, nem gépies, de a Google kicsit szűkaszavúbb és az jobb, például a "hajtson be a körforgalomba, majd hajtson ki a második kijáraton" helyett a "hajtson ki a körforgalomból a második kijáraton" bőven elég, nem belehajtani úgyse tudok
- a "tartson" és a "kanyarodjon" logikájára nem bírtam rájönni, jó lenne, de most tarsonnál is jöhet kanyar (olykor be is mondja)
Kvarclovag
Posts: 5
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by Kvarclovag
Szata76 wrote: Na várjál, te az vagy akire gondolok a +-ról? :) Ha igen, akkor üdv itt is!

"- beállításoknál beadható legyen, hogy a cél keresését mivel akarom, Waze vagy Google, vagy mindkettő, ahogy most"
Most is megadható, attól függ melyik fülre váltasz.
Igen, én, már, ha rám gondolsz :-) Csak itt a régi fórumozós nevemet használom. A pulykakakas vezetés közben talán félreérthető lenne :-)

Tudom, hogy választhatok melyik fülön akarom a találatokat, de én választani se akarok, legalábbis nem esetenként, hanem előre meg akarom adni, hogy hol keressen (esetemben a Google lenne az).
Kvarclovag
Posts: 5
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by marcedli
oriat wrote:Sziasztok!

Az M0 autóúton Csepel felől az 5-ös út irányába haladva, Soroksári célponttal azt adom meg, hogy "fizetős utak elkerülése", akkor az M0-ról csak az 5-ös út csomópontban visz le. Miért teszi ezt? Pedig az M51 felé vezető kihajtón rövidebb úton és gyorsabban el lehet érni az 5-ös utat.
Mert telefonos megkereséskor sem tudta az autópálya kezelője egyértelműen kijelenteni, hogy az M51 M0 és 5 közötti szakasza valóban ingyenes. A térképen, a leírásokban mindenhol az szerepel, hogy az M51 végig fizetős.

Hol van kitéve azon a szakaszon az autóút tábla?

Tapatalk-kal tapizva
marcedli
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1572
Has thanked: 71 times
Been thanked: 282 times
Send a message