Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Post Reply

Útvonaltervezés problémák

Post by
Ide jöhet.

POSTER_ID:2010376

1

Send a message

Post by albandy
Ma egy kicsit zavar volt az erőben ... Simán áttervezett a lezárt útszakaszon .
Frissitettem a térképet majd újratervezés 3.útvonalként még mindig felajánlotta a lezárt út szakaszt. De mostmár jó ...
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03 ... 49e202.jpg
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
tiglinc wrote:Sziasztok!

Első hozzászólásom itt, remélem, jó helyre írom a problémát / kérdést.

1 kérdés: VII. kerületből (Peterdy utca) indulok Monorierdőre. Teljesen mindegy, mennyi az idő, milyen a forgalom, mindig az M3 felé akar vinni. Ma kipróbáltam, mert azt írta, hogy 44 perc lesz. 10 éve járok ebben a tartományban, kitapasztaltam már, de ki tudja, lehet, hogy elmaradott vagyok :) . Na, úgy volt 50 perc, hogy a M0-t végig küldtem 130-cal. Szabályokat betartva simán egy óra. Ha a városon keresztül (Rottenbiller-Üllői-Gyorsforgalmi) megyek, akkor sem több, mint egy óra, de ott inkább beleférek az 50 percbe szabályosan. Az általa felajánlott 60km, a másik 44. Nekem amúgy mindegy, mert tudom az utat, csak ha valaki nem ismeri a környéket, akkor bukik kb 10-15 percet, meg némi üzemanyagot, ha haladni is akar. Normális, hogy arra tervez, és én állítottam be rosszul, vagy ez valami hiba?

2. kérdés: A csatolt képen van egy bekeretezett rész, sajnos annyira nem vagyok guru, hogy navigálás és haladás közben screenshotot csináljak. Nekem be van állítva a földutak használata, mert haza sem tudnék anélkül jönni. :) Ha jövök haza, mindig a jelzett útra akar levinni, miközben onnan 3 utcára, ha lemegyek balra, akkor szinte otthon is vagyok. Ha nem fordulok le az általa ajánlott helyen, akkor utána már jól is mutatja. Ha a Fürdő utcát állítom be címnek, akkor is levisz arra a névtelen földútra, pedig ugye az a következő lekanyarodási lehetőség, és ráadásul főútvonal. Ez az útvonal 3 dolog miatt is rossz:

- Időpocsékolás az aszfaltos helyett a földúton menni
- Botrány minőségű az a földút, még egyesben, alapjáraton is odavered a kocsi alját
- A 4-es főútról, aki először jár arra, kiszúrja a lekanyarodási lehetőséget, és még be is tud fordulni, az vérprofi :D . Ha egy métert hibázik, akkor viszont az árokban köt ki.

Lehet ezzel a problémával valamit kezdeni? Ha igen, hogyan? Szívesen megcsinálom, szeretnék aktívan részt venni a közösségben ilyen módon is.

Előre is köszönöm a válaszokat! Ha pedig nem jó helyre írtam, kérem az illetékeseket, helyezzék át a hozzászólásomat. Ha nagy a kép, és szétzilálja az oldalt, akkor feltöltöm majd kisebben.

Szerk: Persze, hogy nagy volt...
Első körben vedd ki a pipát a földutak elöl , anélkül is haza fog navigálni !
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by albandy
tiglinc wrote:
albandy wrote: Első körben vedd ki a pipát a földutak elöl , anélkül is haza fog navigálni !
Akkor is, ha földút van csak a telek környékén kb 500m körzetben?
Igen , próbáld ki ...
albandy
Area Manager
Area Manager
Posts: 180
Has thanked: 1 time
Been thanked: 64 times
Send a message

Post by csonkasz
Sziasztok!

Nem tudom volt-e mostanában.
Az utolsó frissítés óta hiába van a csúszka bekapcsolt állapotban a fizetős utak elkerülésén, úgy megtervezi az utakat azok közbeiktatásával, mint a sicc. Ezt már többször észrevettem régebben is frissítések után, de most, így sokadszorra már rákérdezek, hogy ez valami éberségi teszt akar lenni vagy mi? Így kb használhatatlan. (tudom, kapcsoljam ki az autópályákat is)
csonkasz
Posts: 32
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by csonkasz
trivia211 wrote:
csonkasz wrote:Sziasztok!

Nem tudom volt-e mostanában.
Az utolsó frissítés óta hiába van a csúszka bekapcsolt állapotban a fizetős utak elkerülésén, úgy megtervezi az utakat azok közbeiktatásával, mint a sicc. Ezt már többször észrevettem régebben is frissítések után, de most, így sokadszorra már rákérdezek, hogy ez valami éberségi teszt akar lenni vagy mi? Így kb használhatatlan. (tudom, kapcsoljam ki az autópályákat is)
Szia!
Én még sosem tapasztaltam ilyet, és most se tudom reprodukálni. Milyen útvonalon, melyik fizetős szakaszra vinne fel?
Pl. hétfőn Pécs-Nesvady(SK) szakaszon csinálta. M60-M6-M1-re akart folyamatosan tervezni. Na de most kipróbáltam kíváncsiságból, de most nem csinálja. Pedig azóta nem frissült a program ha jól emlékszem.
De ugyanezt már csinálta máskor is frissítések után. Csak arra nem jövök rá, hogy miért?
csonkasz
Posts: 32
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by H-Erik76
Találkoztam ITT egy olyan jelentéssel,
amely egy célforgalmú szegmensen keresztül
tervezett útvonalat szegény wazerünknek!
Elvileg oda ugye nem szokott, vagy nem szabadna terveznie!
Köszi: Erik!
H-Erik76
Map Raider
Map Raider
Posts: 133
Has thanked: 346 times
Been thanked: 60 times
Send a message
[img]https:///3NRH03[/img]

Post by H-Erik76
ragacs wrote: Szia Erik!
Csak akkor tervez át ilyen szakaszon, ha nincs más lehetőség a megközelítésre. Jelen esetben tehát jól tette.
Na igen, most már látom, hogy a Semmelweis utca volt az uticélja,
és azt pedig akármerről is támadjuk, csak célforgalmú úton keresztül lehet megközelíteni...

Köszi a választ! ;)
H-Erik76
Map Raider
Map Raider
Posts: 133
Has thanked: 346 times
Been thanked: 60 times
Send a message
[img]https:///3NRH03[/img]

Post by H-Erik76
Szikra wrote:... ha más felé mész mint amit mond, akkor újratervezés után megnézed az alternatív utakat is!
Ahogy Szikra is mondta, meg lehet (kell) nézni az alternatív útvonalakat!
Ha rányomsz a középen található területre, ahol az ETA és stb infókat látod, akkor előjön ez az ablak
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02 ... 1d95c9.jpg
ahol újra tudsz terveztetni, ha szükséges! [emoji6]



Ez az üzenet a Tapatalk és a GT-I8190 következménye…
H-Erik76
Map Raider
Map Raider
Posts: 133
Has thanked: 346 times
Been thanked: 60 times
Send a message
[img]https:///3NRH03[/img]

Post by hengelhoffer
Sziasztok!
Törkbálintról járok Baracskára dolgozni (és természetesen vissza haza :) ) Nekem Pest megyére van fizetve az autópálya, Baracska már Fejér megye. Emiatt már Martonvásárnál lejövök. A kliens (iOS) Baracskánál tervezi a letérést. Hogyan tudom megoldani köztes cél beiktatása nélkül, hogy Martonvásáron keresztűl tervezzen oda-vissza.
hengelhoffer
Posts: 5
Send a message

Post by hengelhoffer
Szikra wrote:
hengelhoffer wrote:Sziasztok!
Törkbálintról járok Baracskára dolgozni (és természetesen vissza haza :) ) Nekem Pest megyére van fizetve az autópálya, Baracska már Fejér megye. Emiatt már Martonvásárnál lejövök. A kliens (iOS) Baracskánál tervezi a letérést. Hogyan tudom megoldani köztes cél beiktatása nélkül, hogy Martonvásáron keresztűl tervezzen oda-vissza.
Rosszul van beállítva!
(Helyesen: Fizetős utak kerülése + az e-matrica Pest hozzáadása)
Hát ez őrület! Nem is tudtam, hogy van ilyen opció. Köszönöm!
hengelhoffer
Posts: 5
Send a message