Már használt navigációs pontok  Topic is solved

Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Moderators: Unholy, zsezo, Watt25, marcedli, pulsarxp

Re: Már használt navigációs pontok

Postby marcedli » Thu Nov 20, 2014 7:11 am

Oreghal wrote:E
Bár ha ilyen segítőkész a csapat kemény magja, egyetlen hozzám hasonló, a témában még kopasz új felhasználó sem vész el a semmibe!

Köszönjük, segítünk mi mindenkinek, aki kérdez.
Sajnos 1000 felhasználóból 1 veszi a fáradságot arra, hogy megpróbáljon kommunikálni velünk (kérdezni), pedig van email, fórum, facebook, +, twitter, és mindenhol azonnal reagálunk.

Na de mindegy, fő, hogy itt vagy, hozzál magaddal még néhány wazert :D
marcedli
EmeritusChamps
EmeritusChamps

Has thanked: 669 times
Been thanked: 1122 times

Postby marcedli » Wed Dec 17, 2014 1:17 pm

Kedves Öreghal, zárjuk rövidre.

Kérlek, a továbbiakban a benzinkutak leírását ne szórd tele fölösleges információval és PR szöveggel, továbbá ne tégy pontokat beviteli mezőkbe, ne adj meg várost, ha nincs, és címet, ha nincs.

Egyelőre pihenj kicsit, emészd az eddig elhangzottakat, olvasd vissza a beszélgetéseket, majd olvasd el a magyar wiki térképszerkesztéssel kapcsolatos előírásait. Mielőtt bármit csinálsz, kérdezz.
Szólj, ha úgy érzed, hogy megértetted, mit miért írtam. Nem vitaindítónak szánom, egyirányú közlés a részemről.

A térkép nem játszótér, szabályok vannak.
marcedli
EmeritusChamps
EmeritusChamps

Postby marcedli » Wed Dec 17, 2014 7:58 pm

Szólj majd, amikor folytatni kívánod a szerkesztést!
marcedli
EmeritusChamps
EmeritusChamps

Már használt navigációs pontok

Postby Oreghal » Wed Nov 19, 2014 3:38 pm

Igaz, a használattal kapcsolatos tapasztalataim a belépés idejének közelsége miatt eléggé sekélyes, de bizonyára csak gyakorlatlanságom miatt nem találom a következő két vagy több dolgot a programba;
Előrebocsátom, csak egy kopasz felhasználó vagyok! ( minden számítógépes előképzés nélkül)
-a navigálásnál a már beírt helyeket tudom-e esetleg városok szerint abc... sorrendbe rendezni?
-hogyan tudok törölni ugyaninnen már beírt címeket?
-Hogyan tudom a már jól bevált navigációs pontot innen a kedvencekbe emelni a legegyszerűbb módon?
Üdvözlettel;
Oreghal
Oreghal

Has thanked: 27 times
Been thanked: 15 times

Postby Oreghal » Wed Nov 19, 2014 6:45 pm

Köszönet az infókért, csak a szememtől nem láttam, pedig több alkalommal jártam ott!

Az előzőekből következően, gondolom, hogy a kedvencek mappába sem tudom rendezni a navi pontokat, semmiféle szempont szerint.

Üdv;
Oreghal
Oreghal

Postby Oreghal » Wed Nov 19, 2014 7:14 pm

Nem öröm, mert így minden alkalommal vagy keresgélnem kell a már rögzített navigációs pontok között, vagy minden újabb ismétlődő látogatási alkalommal muszáj beemelnem a felkeresendő címet. De hát ez van.

És köszönet
Oreghal

Postby Oreghal » Wed Nov 19, 2014 7:45 pm

Ja.
iPhone 5 64 gb, tehát megpróbálom, azután kiderül, érdemes-e?

A "baj"(?!!) az, hogy túl sok a partner, és hiába van a mobilon a névjegy pontos címmel ellátva, a navi sajátosságából adódóan ( nincs házszám) a pontos helyeket, csak magam tudom érkezés után rögzíteni, azaz felvinni.Picit macerás, de mit tudok tenni.
Üdv, & köszönet a tippekért;
Oreghal
Oreghal

Postby Oreghal » Wed Nov 19, 2014 9:05 pm

Okosodok, mint egy Ötödikes!
Nos még egy infóra lenne szükségem;
Mivel a navi sajátosságából adódóan a bevitt címre, pontosan nem visz az esetek döntő többségében, így kénytelen vagyok "Hely"-ként fotóval rögzíteni, a felkeresni kívánt helyeket.

Most már tudom, hogyan töröljem a pontatlan navit, és van egy pontosan rögzített "Hely"-em!

Igen ám, de a következő navigálási esetnél találom valahol a fotóval rögzített pontot, (?) vagy a rögzítésnél használjak egyedi azonosító karaktert, a saját pontjaimhoz, a könnyebb beazonosíthatóság érdekében?
Pl; Otthon: Waze szerint; Déryné u.17-43

:Fotóval, Rögzített pontként Pontos címre visz.
De hogyan találom? Fotóval együtt. Vagy azt csak a célhoz éréskor mutatja?
Oreghal

Postby Oreghal » Wed Nov 19, 2014 9:57 pm

Eddig még 90%-ára megjött a visszajelzés, (a rögzített helyekre) kivéve a tegnapi és tegnapelőttiekre.

Remélem így boldogulni fogok, de nem kis idő lesz, míg átlátom a lehetőségek összességét.
Bár ha ilyen segítőkész a csapat kemény magja, egyetlen hozzám hasonló, a témában még kopasz új felhasználó sem vész el a semmibe!

Nagyon köszönök minden, a felhasználásba előrevivő tájékoztatást és iránymutatást.

Üdv; :roll:
Oreghal
Oreghal

Postby Oreghal » Thu Nov 20, 2014 9:34 am

Ma megjött az értesítés, hogy "Szakértő" lettem, ( kicsit szerénytelennek érzem , a kényszer szült ) mert túl vagyok a 10 rögzített helyen, és ezután jóváhagyás nélkül szerkeszthetek helyeket.
A térképszerkesztéshez nem érzem magam még elég felkészültnek, meg a tennivaló is sokkal több, mint hogy ennek a megtanulására szánhatnák jelenleg időt. De talán majd az a pillanat is eljön.
Természetesen Én is tenni akarok a közösségért, mert látom, ti sem hagytok senkit az "út szélén" (Vikitől - szabadon ) :D .

Üdv;
Oreghal
Oreghal

Next

Return to TÁRSALGÓ (ON-OFF)