Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by Oreghal
Kedves Szata76!

A "..könnyen korrigálható..." -ságot természetesen nem úgy értettem, mint ahogy egy ajtót becsukunk, vagy kinyitunk, de mint minden program, úgy ez is, nyilván állandó fejlesztés alatt áll, és bizonyára eljön a pillanat, amikor a többi között, erre a problémára is, mindenki számára megfelelő megoldás megszületik.

Addig pedig, vagy a programkészítők szándéka szerint, vagy a mi, - vagyis felhasználók - jól felfogott érdekeink mentén próbáljuk a lehető legjobb módon segíteni a közösséget, mint eddig is tettétek, tettük.

Üdv;
Öreghal
Oreghal
Posts: 37
Has thanked: 27 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by Oreghal
marcedli wrote:Kedves Öreghal, zárjuk rövidre.

Kérlek, a továbbiakban a benzinkutak leírását ne szórd tele fölösleges információval és PR szöveggel, továbbá ne tégy pontokat beviteli mezőkbe, ne adj meg várost, ha nincs, és címet, ha nincs.

Egyelőre pihenj kicsit, emészd az eddig elhangzottakat, olvasd vissza a beszélgetéseket, majd olvasd el a magyar wiki térképszerkesztéssel kapcsolatos előírásait. Mielőtt bármit csinálsz, kérdezz.
Szólj, ha úgy érzed, hogy megértetted, mit miért írtam. Nem vitaindítónak szánom, egyirányú közlés a részemről.

A térkép nem játszótér, szabályok vannak.
Köszönöm, értem, tudomásulvettem.
Oreghal
Posts: 37
Has thanked: 27 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by Oreghal
marcedli wrote:Szólj majd, amikor folytatni kívánod a szerkesztést!
"...a benzinkutak leírását ne szórd tele fölösleges információval és PR szöveggel, továbbá ne tégy pontokat beviteli mezőkbe, ne adj meg várost, ha nincs, és címet, ha nincs..." az itt elhibázottakat folyamatosan javítom, törlöm, ahogy az időm engedi. :roll:
Oreghal
Posts: 37
Has thanked: 27 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by Szata76
Oreghal wrote:Eddig még 90%-ára megjött a visszajelzés, (a rögzített helyekre) kivéve a tegnapi és tegnapelőttiekre.
Ha segítesz hol vannak, gyorsabban tudjuk jóváhagyni ezeket.
Remélem így boldogulni fogok, de nem kis idő lesz, míg átlátom a lehetőségek összességét.
Bár ha ilyen segítőkész a csapat kemény magja, egyetlen hozzám hasonló, a témában még kopasz új felhasználó sem vész el a semmibe!

Nagyon köszönök minden, a felhasználásba előrevivő tájékoztatást és iránymutatást.

Üdv; :roll:
Oreghal
Lehet, hogy mondták már, de van egy nagyon jó Wiki oldalunk a wiki.waze.hu címen. Olvasgasd, és ha maradt, vagy felmerült kérdés, nyugodtan írd meg itt a fórumon!
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Oreghal wrote:Kedves Mindenki!

Nos, szépen haladok előre a fontos Helyek térképre vitelével, de a lustaságom győzött a kénytelen keresgélés felett, tehát inkább ismét kérdezek;

Ha a Hely részleteinek rögzítésénél pillanatnyi információhiány, vagy balkezesség miatt kimarad valamelyik részlet beírása, (pl;honlap, telefonszám, vagy bármely másik) és így van Kész-re jelentve, hogyan tudom később pótolni a "Hely"-nél a hiányosságot?
Magyarul, hogyan tudok ismét belelépni a szerkesztőbe, a hiányzó adat rögzítésére?

Előre is köszönet;
Oreghal
A kliensből is tudsz újabb információkat hozzáadni, finomítani az általad felvett helyhez. Keress rá, válaszd ki a listában, és alul bökj a szerkesztésre. Ott további pontokat is kapsz érte. ;) A térképszerkesztőt a waze.com/hu/editor címen éred el. Jobb fölül be kell kapcsolni a megfelelő rétegeket, és megkeresni, amit szerkeszteni szeretnél.
U.I.: Nem baj a zöld pipa, attól még mehet a diskurzus.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Oreghal wrote:Ja. Sokat Kell még kupálódnom, mert sok a külföldi a kemény magba!
Sok minden kínaiul van a Kopasznak, Tartok tőle, ezért nem jönnek az újak, a kevéssé tanultak nem értik miről van szó!
Sokszor Én is csak kapkodom a fejemet, tapogatom az egészet, mint" Vak a hajnalt"
De mivel a Nagyapám kitartásra nevelt, így nem adom fel, csak azért sem!

Közben gondolkodtam azon, hogyan teljesít ( főleg mibe fáj majd) a Waze Frankfurt am Mein körül?
Gondolom a navigációhoz kell majd a net, meg az adatforgalom?
Vagy még ne ajándékozzam el a régi GPS-emet?

Üdv;
Öreghal
Mi az, hogy sok a külföldi? :?

Miért kell a MOL kutak leírásába beleírni ezt? "Kereskedelem & Szolgtatás"
A többi javítás jó és hasznos, csak ezt nem értem. Lenne egy kérésem még. Ha olyat látsz hogy a MOL nem így, csupa nagy betűvel van kiírva, akkor azt is javítsd!
Köszi!
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Oreghal wrote:Kedves Szata 76!

"Miért kell a MOL kutak leírásába beleírni ezt? "Kereskedelem & Szolgtatás" "

Mert szerintem a "nyitvatartás:-nak" van külön helye, és szerintem itt a tevékenységre kérdez a Waze, de minden tevékenység (kutanként változó) feltüntetése picit macerás.

" Ha olyat látsz hogy a MOL nem így, csupa nagy betűvel van kiírva, akkor azt is javítsd!"

Mire gondolsz? Itt a Waze-ba?

Ha a telefonszám már más, és nincs frissítve, akkor azt külön jelezzem?
Vagy elég ha javítom?

Üdv;
Öreghal
A nyitva tartás még azért van a leírás mezőben, mert fél évvel ezelőttig nem volt más, csak ez az egy adatmezője a kutaknak és az egyéb helyeknek.
Nekem ez a "Kereskedelem & Szolgtatás" nem hordoz semmi többlet információt. Beírhatnád azt, hogy van shop, meg autómosó (kézi/gépi). Mindenki járt már benzinkúton, tudja milyen, mik vannak ott, ezért a helyi sajátosságokat kellene megjelölni.

Közben lett még egy problémám. Ha van egy autópálya pihenő ami pl. Kisvirág pihenő (MOL kút) néven van felvéve, akkor ne ehhez add meg a kút adatait, és állítsd be kútnak, mert akkor ehhez is lehetne árat lekérni és jelenteni, ami zavart okozna. Ott van benne a két valós kút. A névben azért van benne a kút típusa, mert azok nagy sebességnél (nagyításnál) nem látszanak.
Köszönöm, hogy 'meghallgattál'!
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Oreghal wrote:Kedves Szata 76!

Igen, valóban meghallgattam, és magamévá is tettem a véleményedet, még ezen bejegyzésed előtt változtattam a "Névjegy" mezőbe általam írt ; Kereskedelem & Szolgtatás szövegen, de ezek szerint az új sem megfelelő(?), de mivel nem vagyok a helyszínen, jelenleg ennél részletesebb ismertetést nem áll módomba beírni.
Amint arra járok, és módom lesz rá, pótolom eme hiányosságokat.
Addig talán megfelel a MOL Üzletszabályzatában, a Cég által összefoglalt, bármely egységükre megfelelő leírás.

Köszönettel, és Üdv;
Öreghal
Az új már megfelelő. Az adott vállalat honlapján a töltőállomás keresőben elég sok adat szokott lenni a kutakról.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Oreghal wrote:Kedves Szata76!
Ahogy átgondolom az utolsó észrevételeidbe leírt hozzászólásaidat, egyre inkább úgy gondolom, ellentétben véleményeddel, a Névjegy rublikába, nem a szolgáltatások milyenségének részletes felsorolását kell feltüntetni (mosó, Bringa Pont, levegő, Büfé, stb, ) beírni, arra ott van a "Szolgáltatások" kapcsolókkal ellátott rublikája. Igaz viszont, hogy a program megírásakor, a szolgáltatások kapcsolható köre nem meríti ki a teljesség igényét. (De ez könnyen korrigálható, mint előzőekben a nyitvatartás rublikájának beemelése a programba.

Mindemellett nem biztos, hogy jelen véleményem teljes egészében megfelel a valóságnak, vagy az elképzelt lehetőségnek, de az idő kereke majd kiforogja.

Üdvözlettel;
Öreghal ;)
Azt nem mondanám, hogy a szolgáltatások könnyen bővíthetőek. Egyrészt mindig globálisan kell gondolkozni, hogy a világ másik felén is jó-e az amit szeretnénk, másrészt az összes üzlettípus és cégtípus összes szolgáltatását nem fogják lista-szerűen, kipipálhatóan felvenni.
Harmadrészt ezeknek az "apró" változtatásoknak az átfutási ideje kb. egy év. Ennyi idő alatt sikerül megértetni, megmagyarázni, beletetetni a feladatok közé és megvalósítani.

A többit a belátásodra bízom. :)
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szikra
Oreghal wrote:Igaz, a használattal kapcsolatos tapasztalataim a belépés idejének közelsége miatt eléggé sekélyes, de bizonyára csak gyakorlatlanságom miatt nem találom a következő két vagy több dolgot a programba;
Előrebocsátom, csak egy kopasz felhasználó vagyok! ( minden számítógépes előképzés nélkül)
1 -a navigálásnál a már beírt helyeket tudom-e esetleg városok szerint abc... sorrendbe rendezni?
2 -hogyan tudok törölni ugyaninnen már beírt címeket?
3 -Hogyan tudom a már jól bevált navigációs pontot innen a kedvencekbe emelni a legegyszerűbb módon?
Üdvözlettel;
Oreghal
Szia, örülünk, hogy ránk találtál! ;)
1 - Nem
2 - A "már beírt helyek" listában a "helyszín" mögött van egy felkiáltójel! Na arra bökj rá és ott válaszd a "törlés az előzményekből" vagy az "eltávolítás a kedvencek közül" szöveget!
3 - A "már beírt helyek" listában a "helyszín" mögött van egy felkiáltójel! Na arra bökj rá és ott válaszd a "kedvencek közé" szövegre!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message