Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by SzicsuLexus
HI!
Valaki aki öregróka a wazeban megmondaná, hogy miért kell várni néha 7 napot a pontok frissítésére (dasbordon is)?
Jelenleg 7 napja nem frissültem...ez elég vicces.

üdv

Szicsu
SzicsuLexus
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by SzicsuLexus
Szikra wrote:Srácok, most komolyan, Marcedli megírta, hogy türelem, erre naponta irkáltok, hogy mi van a pontokkal! :( Ne aggódjatok!
A szervereket karban kell tartani, illetve folyamatosan fejlesztenek, hogy nektek, nekünk jobb legyen és ehhez idő kell, míg mindent felraknak, tesztelnek, hogy ne ütközzön semmilyen algoritmuss!
Pár hónap után, már fel sem fog tűnni, hogy néha késnek a pontok!
Egy biztos KILOMÉTER ÉS PONT NEM VÉSZ EL :!:
A Kliensben és a waze.com oldalon nem egyszerre frissülnek a pontok!

Köszi a gyors választ. És igen közben frissült is.

üdv

Szicsu
SzicsuLexus
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Szikra
Srácok, most komolyan, Marcedli megírta, hogy türelem, erre naponta irkáltok, hogy mi van a pontokkal! :( Ne aggódjatok!
A szervereket karban kell tartani, illetve folyamatosan fejlesztenek, hogy nektek, nekünk jobb legyen és ehhez idő kell, míg mindent felraknak, tesztelnek, hogy ne ütközzön semmilyen algoritmuss!
Pár hónap után, már fel sem fog tűnni, hogy néha késnek a pontok!
Egy biztos KILOMÉTER ÉS PONT NEM VÉSZ EL :!:
A Kliensben és a waze.com oldalon nem egyszerre frissülnek a pontok!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Frissültek a pontok!!!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Itt a magyar fórumon legalább 4 száll (pontok; pontok jóváírása; nem számol pontot; illetve a pontszám, össz. km nem frissül) szól ezekről a pontos dolgokról! 200 x írtuk le ugyan azt, most sem lesz másképp!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szili17
AttilaJohnson wrote:Sziasztok,
Nekem a https://www.waze.com/hu/dashboard - on konkrétan minden vezetési statisztikám üres, semmi adat nincs ott. A telefonon van néhány pont. Ez miért van ? :?:
Szia!
Nem ismerem a rendszerük lelkét, de abból, hogy a pontok néha "késnek", hogy a kliensben, a dashboardon és a szerkesztőben sokszor eltérnek a pontok arra következtetek, hogy ezek mind-mind külön rendszerben tárolódnak. Vagyis amikor vezetsz, szerkesztesz, stb kapod a pontokat akkor az befut valami bombabiztos rendszerbe, ahonnan szépen frissítgetik a többit. Nos ezeknél előfordulhat 1-1 hibás lekérdezés, ilyenkor tapasztalhatsz olyat, hogy például üres a dashboardod.
Sőt, ahogy hallottam most ráadásul dolgoznak is az infrastruktúrájukon, tehát már-már elvárható hogy egy ilyen nem kritikus része nem működik az idő 99,9999%-ában. (Volt olyan, hogy a waze.com-ra nem tudtam belépni egy óráig nagyjából, valamin nyilván dolgoztak az IT-s kollégák, ezért nem volt elérhető az authentikációs rész.)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
VJan wrote:Valami van ezekkel a pontokkal. A dashboardon még látszik valamennyi (bár kevesebb, mint régebben), de a kliens közli, hogy bébi vagyok, és 0 pontom van.
2+ éve használom, több ezer kilométert vezettem, rengeteget jelentettem, sok helyet felvettem, fényképeztem, javítottam. Úgy tűnik hiába. A kilométerek csökkennek, a jelentések is, a szerkesztések eltűnnek. Még az útvonalaimat sem látom. Azt pedig egy sima mezei PDA-s navigációval is meg tudom nézni.
Amióta a Google megvette a Waze-t egyre romlik. Arra bezzeg van energia, hogy mindenféle elveszett emberekkel zaklassanak vezetés közben.
Sajnos lassan elmúlik ennek a közösséginek indult kezdeményezésnek a varázsa. Tudom, hogy nem a pontok a fontosak, de ha azok elvesznek, akkor az is elveszik (vagy elveszhet), amiért kaptam (volna). Eltűnnek a szerkesztések, a jelentések, a megtett utak. Mi alapján számol útvonalat a Waze, ha nincsenek adatai? Csak nem a Google által diktált szempontok alapján (pl, hol nagyobb a hirdetési bevétel). Ha ez következik, akkor sok értelme nincs a Waze-t használni.

Meg lehet azt tudni, hogy hova lettek az adataim?
Ennyire azért nem apokaliptikus a helyzet, az hogy nem tudod elérni/lekérdezni nem jelenti azt hogy megsemmisült vége mindennek fussonkimerrelát. :) A forgalmi adatok aranyat érnek, hidd el hogy védik.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
VJan wrote:Csak annyira, hogy - bár több ezer kilométert vezettem a héten - a dashboardon nem növekedett a vezetett kilométerszám, sem a pontszám. A jelentések száma sem. Bár még van valamennyi pontszámom, de azért a 0-dik vagyok.
A kliens appban viszont sokkal egyszerűbb a helyzet, mert bébi vagyok nulla ponttal.
Valóban nem apokaliptikus, hiszen még be tudok lépni. Legközelebb talán már azt sem?
Igen és utána a 3. failed login után felrobban a telefon...
Álljunk meg egy percre és gondoljuk végig mit tudunk:
A Dashboardon 0. vagy, de amúgy nagyjából jók a számok, de minimum pár hetesen jók.
A kliensben pedig nekem most épp látszik a pont meg a helyezés, bár kicsit kevesebb pont mint a Dashboardon.
Marcedli meg még vagy másik 4 szerkesztő leírta hogy felesleges ezen izgulni.
Arról is volt már szó, hogy az a rendszer ami az adatokat tárolja, feldolgozza meg ami összegzi például a megjelenítéshez meg rangsorhoz különbözik egymástól. Utóbbi nem működik valamilyen okból, miért jelenti ez szerinted hogy semmi más sem, annak ellenére hogy próbálunk meggyőzni arról hogy nincs baj a többivel?
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
SysP wrote:9 nap elteltével a dashboard-on már frissült a pontszám.
A map editorban és a kliensben közel ugyanaz a pontszám látszik (a jelentések után adott pontok hozzáadódtak, a megtett út pontjai nem).
Reméljük, idővel megoldják. Bár informatikusként nem értem, miért annyira lehetetlen a pontszámok rendszeres frissítése... :(
Minden bántó felhang nélkül:
Informatikusként azt is meg kéne értened, hogy mivel szétcsatolt a rendszer, így minden időpillanatban out-of-sync az egész (pontosan amiért nem lehet halál pontosan összeszinkronizálni az órákat). Ez ugye kicsivel, többel is eltérhet a körülményektől függően. Ennek a tetejébe jön az hogy ha belegondolsz mekkora az egész rendszer, mondjuk tervezésenként egy kis processzoridő nyereség is hatalmas, ha figyelembe veszed hogy egy időben hány ember használja egyszerre.
+1 Amikor valamin dolgoznak ezt igyekeznek úgy véghezvinni hogy a core része a dolognak működjön (elvigyen A-ból B-be és közben gyűjtse az adatokat), az hogy utána a kis összegzés később jut érvényre szerintem elviselhető veszteség.
Mondom ezt józan ésszel úgy hogy én sem tudhatom mi hogy néz ki és mikor mit csinálnak.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
chairesp wrote:Sziasztok! 1 km megtétele után hány pont jár? Számolgatok és nem értem hogy van ilyen "sok" pontom... :roll: :lol: :P
Szia! Komolyan meg fogod kérdezni a táblázat összes elemét? :lol:
3.2 pont kilométerenként. Gondolom ez úgy jött ki, hogy 5 pont volt mérföldenként. ;)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message