Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Post Reply

Pontok

Post by
Három napja nem változott a pontjaim száma, miközben több száz km-t vezettem és több eseményt is jeleztem útközben...

POSTER_ID:17067682

1

Send a message

Post by AttilaJohnson
Sziasztok,
Nekem a https://www.waze.com/hu/dashboard - on konkrétan minden vezetési statisztikám üres, semmi adat nincs ott. A telefonon van néhány pont. Ez miért van ? :?:
AttilaJohnson
Posts: 14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by AttilaJohnson
Szata76 wrote:
AttilaJohnson wrote:Sziasztok,
Nekem a https://www.waze.com/hu/dashboard - on konkrétan minden vezetési statisztikám üres, semmi adat nincs ott. A telefonon van néhány pont. Ez miért van ? :?:
Szia! Ahogy a kolléga is mondja, két külön rendszer van (scoreboard és dashbard). Régebben az jobban szétvált, ma már igyekeznek egybemosni és a pontok is többnyire stimmelnek. Az elmúlt napokban voltak késések és gondok a pontszámítással, de mára rendbe jött. Azért az fontos, hogy ugyanazzal a profillal lépj be a weboldalon is. ;)

Köszönöm a válaszokat. Közben meg is jelentek a pontok. De ha már itt tartunk: igazából ezek a pontok mire is jók? (a különböző hangulatjeleket leszámítva)
AttilaJohnson
Posts: 14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by chairesp
Sziasztok! Jól olvastam hogy fórum hozzászólásért kapok pontot? :o Vagy az bejegyzésre vonatkozik :) ha nincs igen akkor ez most mennyi ér? >.>

:twisted: :roll:
chairesp
Posts: 23
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by chairesp
Sziasztok! 1 km megtétele után hány pont jár? Számolgatok és nem értem hogy van ilyen "sok" pontom... :roll: :lol: :P
chairesp
Posts: 23
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by chairesp
Szili17 wrote:
chairesp wrote:Sziasztok! 1 km megtétele után hány pont jár? Számolgatok és nem értem hogy van ilyen "sok" pontom... :roll: :lol: :P
Szia! Komolyan meg fogod kérdezni a táblázat összes elemét? :lol:
3.2 pont kilométerenként. Gondolom ez úgy jött ki, hogy 5 pont volt mérföldenként. ;)
Most hogy végre megvan összesítve mire is kapok pontot már nem :lol: :lol: Eddig magamtól találgattam :o :P

Köszönöm befogtam :)
chairesp
Posts: 23
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by chairesp
Szili17 wrote:
chairesp wrote:Sziasztok! 1 km megtétele után hány pont jár? Számolgatok és nem értem hogy van ilyen "sok" pontom... :roll: :lol: :P
Szia! Komolyan meg fogod kérdezni a táblázat összes elemét? :lol:
3.2 pont kilométerenként. Gondolom ez úgy jött ki, hogy 5 pont volt mérföldenként. ;)
Egyébként azért nem értettem az összefüggést mert jelenleg:
1441 km-t + 71 jelentést ír az beszorozva 4611 pont + 350 pont kb... és 5115 pontom van. (+ blog + térképszerkesztés) És azért nem értettem, mert ezek szerint akkor nekem nem számolta be egyik achievementemet se, pedig abból még plusszba 3080 pontnak kéne lennie. :) (de gondolom pont nem veszik el, csak pár hónap mire jóvá írják...)
chairesp
Posts: 23
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by chairesp
Szili17 wrote:
chairesp wrote:Egyébként azért nem értettem az összefüggést mert jelenleg:
1441 km-t + 71 jelentést ír az beszorozva 4611 pont + 350 pont kb... és 5115 pontom van. (+ blog + térképszerkesztés) És azért nem értettem, mert ezek szerint akkor nekem nem számolta be egyik achievementemet se, pedig abból még plusszba 3080 pontnak kéne lennie. :) (de gondolom pont nem veszik el, csak pár hónap mire jóvá írják...)
Azt hiszem a cukorkás dolgok nem azonnal kerülnek ki / íródnak jóvá. Nem tudom az achievementeket mikor érted el, de azokra dobál neked a rendszer az útra cukorkát, úgy kapod meg (majd).
Igen tudom fel is szedtem őket. Java megvolt az elso 3 napba. De jóvá egyet sem írtak. (Lassan 1 honapja regisztráltam) De tényleg lényegtelen. Így is jó nekem az a 3000 pont az fél hónap. Ezért nem fogok tipródni :D
chairesp
Posts: 23
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by chairesp
Sziasztok! Türelmesen vártam fél évet, de én nem kaptam meg az achievementekért a pontokat... Nem vergődök azért a 4-5.000 pontért, de valamiért nálam be bugolt a rendszer. A cukorkákat felvettem de pontot nem kaptam... 2 achievement nincs csak meg (heti legjobb felhasználo meg meg valami.. mar nem emlekszem...) A lényeg hogy orultem volna ha nem indulok hatrannyal mert versenyzek egy ismerosommel... Igaz lehagytam de akkor is :P
chairesp
Posts: 23
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by gic78
valtil wrote:
SysP wrote:Már egy hete (2015.11.29-től) nem frissül a pontszámom, sem az Android Waze kliensben (v3.9.7), sem web oldalon a felhasználói statisztikánál.
Eddig is előfordult, hogy a pontszámok csak egy-két nap késéssel lettek kiszámolva.
Most azonban a megtett út alapján majdnem egy hete nem kaptam pontot. Megnéztem a térkép szerkesztőt, ott látszanak a megtett utak és km-ek, de sem az összesített pontszám, sem a felhasználói statisztika oldalon az összes vezetett km nem változik.
A pontszámoknál egyedül a traffi, benzinár, stb. jelentésekért kapott pontok kerülnek beszámításra.
Munkatársamnál úgy tűnik, ugyanez a helyzet, az elmúlt héten az ő poontjai sem változtak.
Más is tapasztal ilyet? Mi lehet az oka? Tud erről valaki valamit?
Lehet ehhez köze a 3.9.6-os kliens verzióról a 3.9.7-es verzióra frissítésnek?
Előre is köszi a válaszokat
Szia!

Azt próbáltátok a munkatársaddal, hogy bekapcsolt klienssel egymás pontjaitokra ránéztek, hogy az élő rendszeren mennyit mutat a kis figura :) ?

Üdv.
Sziasztok!

Nem kell semmit próbálgatni, ez előfordul időnként. Csak várni kell, magától meg fog javulni a pontok és a szerkesztések száma is. Ha ez megnyugtat, nálam sem nő a szerkesztések száma. :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
VBelarc wrote:Hali!

Kb szeptember 20. óta nem frissültek a pontjaim! Kb 4000km-t mentem azóta! Meglepve tapasztaltam, hogy egy tegnapi jelentésemért megkaptam a 6 pontot, de a kilométereim továbbra sem jelennek meg! Türelmes vagyok, de hová forduljak? Kinek írjak ez ügyben? Köszike! :)
Szia!

Nem kell fordulnod sehová, maradj továbbra is türelmes. Senki sem kap pontokat már egy hete, vagyis kap, de nem íródik jóvá naponta, ahogy általában. Valószínűleg hamarosan "magától" megjavul, nem kell tenned semmit.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message