Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by Szili17
chairesp wrote:Most hogy végre megvan összesítve mire is kapok pontot már nem :lol: :lol: Eddig magamtól találgattam :o :P

Köszönöm befogtam :)
:o Szata már linkelte ugyan ezt, azért csodálkoztam. De kérdezgess nyugodtan én megírom neked egyesével az elemeit ha szeretnéd, csak gondoltam ott gyorsabban tudsz tájékozódni. :lol:
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
chairesp wrote:Egyébként azért nem értettem az összefüggést mert jelenleg:
1441 km-t + 71 jelentést ír az beszorozva 4611 pont + 350 pont kb... és 5115 pontom van. (+ blog + térképszerkesztés) És azért nem értettem, mert ezek szerint akkor nekem nem számolta be egyik achievementemet se, pedig abból még plusszba 3080 pontnak kéne lennie. :) (de gondolom pont nem veszik el, csak pár hónap mire jóvá írják...)
Azt hiszem a cukorkás dolgok nem azonnal kerülnek ki / íródnak jóvá. Nem tudom az achievementeket mikor érted el, de azokra dobál neked a rendszer az útra cukorkát, úgy kapod meg (majd).
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szkoki75
Én viszont aggódom. A Waze.com/hu/dashboard linken 5 napja nincs változás semmiben. A Waze.com/hu/editor oldalon (térképet is szoktam szerkeszteni) az utazások fülön április 8-a óta egy km-t sem ír hogy vezettem, pedig 9-én és 10-én is több száz kilométert mentem. Sőt itt a térképszerkesztéseknél több mint 2000 ponttal kevesebbem van, mint a dashboard linken. Ez meg hogyan lehet? A háttérben lefagytak a waze adataim? Mi történhetett?
Szkoki75
Posts: 1
Send a message

Post by valtil
Szata76 wrote:
SysP wrote:Már egy hete (2015.11.29-től) nem frissül a pontszámom, sem az Android Waze kliensben (v3.9.7), sem web oldalon a felhasználói statisztikánál.
Eddig is előfordult, hogy a pontszámok csak egy-két nap késéssel lettek kiszámolva.
Most azonban a megtett út alapján majdnem egy hete nem kaptam pontot. Megnéztem a térkép szerkesztőt, ott látszanak a megtett utak és km-ek, de sem az összesített pontszám, sem a felhasználói statisztika oldalon az összes vezetett km nem változik.
A pontszámoknál egyedül a traffi, benzinár, stb. jelentésekért kapott pontok kerülnek beszámításra.
Munkatársamnál úgy tűnik, ugyanez a helyzet, az elmúlt héten az ő poontjai sem változtak.
Más is tapasztal ilyet? Mi lehet az oka? Tud erről valaki valamit?
Lehet ehhez köze a 3.9.6-os kliens verzióról a 3.9.7-es verzióra frissítésnek?
Előre is köszi a válaszokat
Néha előfordul ilyen késedelem a megtett utak jóváírásában. A kliens verziójához ennek nincs köze, legfeljebb annak, hogy a térképszerkesztői profil oldalt most kapcsolták be, és még finomítanak rajta.
Sziasztok!

Nálam is hasonló a helyzet, csak a jelentések íródnak jóvá, a vezetett km-ek után járó pontok nem. A dashboardon követve a térképszerkesztések darabszáma sem változik, pedig volt módosításom. A kliens is kb. 2 napja frissült a dashboardon található pontszámra. Biztos, hogy valami nem kerek, eddig nem így működött a rendszer.

Üdv.
valtil
Posts: 2
Send a message

Post by valtil
SysP wrote:Már egy hete (2015.11.29-től) nem frissül a pontszámom, sem az Android Waze kliensben (v3.9.7), sem web oldalon a felhasználói statisztikánál.
Eddig is előfordult, hogy a pontszámok csak egy-két nap késéssel lettek kiszámolva.
Most azonban a megtett út alapján majdnem egy hete nem kaptam pontot. Megnéztem a térkép szerkesztőt, ott látszanak a megtett utak és km-ek, de sem az összesített pontszám, sem a felhasználói statisztika oldalon az összes vezetett km nem változik.
A pontszámoknál egyedül a traffi, benzinár, stb. jelentésekért kapott pontok kerülnek beszámításra.
Munkatársamnál úgy tűnik, ugyanez a helyzet, az elmúlt héten az ő poontjai sem változtak.
Más is tapasztal ilyet? Mi lehet az oka? Tud erről valaki valamit?
Lehet ehhez köze a 3.9.6-os kliens verzióról a 3.9.7-es verzióra frissítésnek?
Előre is köszi a válaszokat
Szia!

Azt próbáltátok a munkatársaddal, hogy bekapcsolt klienssel egymás pontjaitokra ránéztek, hogy az élő rendszeren mennyit mutat a kis figura :) ?

Üdv.
valtil
Posts: 2
Send a message

Post by VBelarc
Hali!

Kb szeptember 20. óta nem frissültek a pontjaim! Kb 4000km-t mentem azóta! Meglepve tapasztaltam, hogy egy tegnapi jelentésemért megkaptam a 6 pontot, de a kilométereim továbbra sem jelennek meg! Türelmes vagyok, de hová forduljak? Kinek írjak ez ügyben? Köszike! :)
VBelarc
Posts: 7
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by vequalsdividedt
humiceHun wrote:Ezen magam is aggódom. Már több mint egy hete regisztráltam, sok száz km-t vezettem, szerkesztettem térképet, jeleztem egy csomó eseményt, megkaptam bónusz pontokat, stb., és egyelőre csak az első nap 3,8 km-e látszik. Az se világos, hogy akkor hogyan lettem felnőtt wazer...
Egy hetes regisztrációval és szerkesztéssel a hátad mögött ugye a wikit is átfutottad már?
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png

Post by VJan
Valami van ezekkel a pontokkal. A dashboardon még látszik valamennyi (bár kevesebb, mint régebben), de a kliens közli, hogy bébi vagyok, és 0 pontom van.
2+ éve használom, több ezer kilométert vezettem, rengeteget jelentettem, sok helyet felvettem, fényképeztem, javítottam. Úgy tűnik hiába. A kilométerek csökkennek, a jelentések is, a szerkesztések eltűnnek. Még az útvonalaimat sem látom. Azt pedig egy sima mezei PDA-s navigációval is meg tudom nézni.
Amióta a Google megvette a Waze-t egyre romlik. Arra bezzeg van energia, hogy mindenféle elveszett emberekkel zaklassanak vezetés közben.
Sajnos lassan elmúlik ennek a közösséginek indult kezdeményezésnek a varázsa. Tudom, hogy nem a pontok a fontosak, de ha azok elvesznek, akkor az is elveszik (vagy elveszhet), amiért kaptam (volna). Eltűnnek a szerkesztések, a jelentések, a megtett utak. Mi alapján számol útvonalat a Waze, ha nincsenek adatai? Csak nem a Google által diktált szempontok alapján (pl, hol nagyobb a hirdetési bevétel). Ha ez következik, akkor sok értelme nincs a Waze-t használni.

Meg lehet azt tudni, hogy hova lettek az adataim?
VJan
Posts: 12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by VJan
Szili17 wrote:Ennyire azért nem apokaliptikus a helyzet, az hogy nem tudod elérni/lekérdezni nem jelenti azt hogy megsemmisült vége mindennek fussonkimerrelát. :) A forgalmi adatok aranyat érnek, hidd el hogy védik.
Csak annyira, hogy - bár több ezer kilométert vezettem a héten - a dashboardon nem növekedett a vezetett kilométerszám, sem a pontszám. A jelentések száma sem. Bár még van valamennyi pontszámom, de azért a 0-dik vagyok.
A kliens appban viszont sokkal egyszerűbb a helyzet, mert bébi vagyok nulla ponttal.
Valóban nem apokaliptikus, hiszen még be tudok lépni. Legközelebb talán már azt sem?
VJan
Posts: 12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by VJan
marcedli wrote:Tegnap már írtam mi a helyzet, fölösleges rajta pörögni, majd rendbejön, nyugi ;)
Azt írtad, nem frissülnek a pontok. De nekem egyrészt elvesztek a pontok (tehát frissülnek, csak rosszul), másrészt a vezetett kilométerek sem frissülnek, vagy inkább csökkennek.
Mellesleg, ha senki nem pörög rajta, akkor honnan tudnák, hogy rossz?
VJan
Posts: 12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message