Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Post Reply

Rövid hangutasítás

Post by mozsarlaszlo
Sziasztok!
Nem tudom, csak az én fejemben fordult-e meg az az ötlet, hogy szeretnék egy olyan hangutasítás készletet, amiben csak kifejezetten tömör, rövid utasítások vannak. Gyakran zavarnak be a kihangosítón kapott utasítások a telefonbeszélgetésekbe vagy épp a hírek hallgatásába.
Sokkal komfortosabban érezném magam egy "800 méter, körforgalom, 2. kihajtó" tartalmú utasítással, mint a jelenlegivel (hiszen számomra abban sincs több adat, csak udvariasabban hangzik).
Nem lehetne esetleg megvágni a jelenlegi hanganyagot ilyenre?
mozsarlaszlo
Posts: 58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

POSTER_ID:14583500

1

Send a message

Post by old-guy
Hangutasítás ügyben nem találtam más rovatot, ezért itt jelzek egy problémát UR alapján.

Éles sarok környéke.
A városból kifelé a Kőrösi Csomán a Jászberényi út felé haladva túl korán érkezik a "Tarts balra" utasítás, még a Fehér út felé visszakanyarodó kereszteződés előtt - úgy 200 m-re -, holott csak ezen U-kanyaros kereszteződés után lenne értelme ezen utasításnak. Tehát:

Erről a szakaszról ki kellene venni a "Tarts balra" utasítást, ha a cél a Jászberényi út felé tart, mert csak utána, ezen a szakaszon jogos a balra tartás a letéréshez a Maglódi útról a Jászberényi felé.

Remélem, érthetően fogalmaztam.
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
trivia211 wrote: A belinkelt szakaszról nincs tarts balra utasítás, csak ezen a szegmensen. Valószínűleg azt mondta be neki, hogy 800 méter múlva tarts balra. Szerintem ezzel nincs semmi gond, kicsit hozzá kell szokni ahhoz, hogy mennyi az a 800, 400, 200, és utána nem lesz gond. A térképről egyébként nem nagyon lehet beállítani, hogy mikor mondjon be egy utasítást, ezt az app generálja.
Köszi, így adom vissza az infót, rendben.
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
trivia211 wrote:Valószínűleg azt mondta be neki, hogy 800 méter múlva tarts balra. Szerintem ezzel nincs semmi gond, kicsit hozzá kell szokni ahhoz, hogy mennyi az a 800, 400, 200, és utána nem lesz gond. A térképről egyébként nem nagyon lehet beállítani, hogy mikor mondjon be egy utasítást, ezt az app generálja.
Talált, süllyedt! :D
Direkt az Éles sarok - Jászberényi út felé mentem, és videóra vettem az utat a waze hanggal együtt, tényleg "800 m után tarts balra" az első utasítás, majd a lámpa után "200 m után tarts balra", végül a Jászberényire kanyarodás előtt a "Tarts balra". Minden rendben.
Akit érdekel, itt a videó részlete (kicsit halk a kliens hangja):
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by Szili17
mozsarlaszlo wrote:Sziasztok!
Nem tudom, csak az én fejemben fordult-e meg az az ötlet, hogy szeretnék egy olyan hangutasítás készletet, amiben csak kifejezetten tömör, rövid utasítások vannak. Gyakran zavarnak be a kihangosítón kapott utasítások a telefonbeszélgetésekbe vagy épp a hírek hallgatásába.
Sokkal komfortosabban érezném magam egy "800 méter, körforgalom, 2. kihajtó" tartalmú utasítással, mint a jelenlegivel (hiszen számomra abban sincs több adat, csak udvariasabban hangzik).
Nem lehetne esetleg megvágni a jelenlegi hanganyagot ilyenre?
Szia!
Az enyémben még nem, de Androidon meg tudod csinálni (de azt hiszem iOS-en is van rá mód, ne kérdezd hogy mi az). Mint mindenhol máshol módjával azért az appok túrkálásával, illetve ha tudod mit csinálsz akkor nincs gond. :)
Androidot tudom leírni:
Van egy ilyen mapparendszered: waze/sound/hungarian és ezen belül mindenféle furfangosan elnevezett .mp3 Ha neked van energiád ezeket megvágni (vagy felvenni sajátokat) akkor felülcsaphatod ezeket és voilà rövidebb utasításaid vannak.
Csak saját felelősségre.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by trivia211
old-guy wrote:Hangutasítás ügyben nem találtam más rovatot, ezért itt jelzek egy problémát UR alapján.

Éles sarok környéke.
A városból kifelé a Kőrösi Csomán a Jászberényi út felé haladva túl korán érkezik a "Tarts balra" utasítás, még a Fehér út felé visszakanyarodó kereszteződés előtt - úgy 200 m-re -, holott csak ezen U-kanyaros kereszteződés után lenne értelme ezen utasításnak. Tehát:

Erről a szakaszról ki kellene venni a "Tarts balra" utasítást, ha a cél a Jászberényi út felé tart, mert csak utána, ezen a szakaszon jogos a balra tartás a letéréshez a Maglódi útról a Jászberényi felé.

Remélem, érthetően fogalmaztam.
A belinkelt szakaszról nincs tarts balra utasítás, csak ezen a szegmensen. Valószínűleg azt mondta be neki, hogy 800 méter múlva tarts balra. Szerintem ezzel nincs semmi gond, kicsit hozzá kell szokni ahhoz, hogy mennyi az a 800, 400, 200, és utána nem lesz gond. A térképről egyébként nem nagyon lehet beállítani, hogy mikor mondjon be egy utasítást, ezt az app generálja.
trivia211
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 496
Has thanked: 98 times
Been thanked: 133 times
Send a message