GPS hiba

Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Moderators: Unholy, zsezo, Watt25, marcedli, pulsarxp

Re: GPS hiba

Postby gyarakiviktor » Mon Jul 25, 2016 8:15 am

Sziasztok,
Lenovo Vibe P1m-en is vannak gondok, kb. 3 hónapja használom ezt (pedig ezen kívül a telefon hibátlan)
Előtte egy Sony Xperia M-et használtam, ott semmi gáz nem volt GPS vétellel kapcsolatban.

Keresem az okokat, hogy mik okozhatják, kérlek juttassátok el fejlesztőknek:
- Ezekben a GPS problémás telefonokban nincs Glonass vétel, csak GPS
- OpenStreetMap (OSM)-el használva semmi gond. Emiatt lehet mégsem a Glonass hiánya okozza, hanem a Waze nem úgy kap hozzáférést a GPS eszközhöz, mint az OSM (más navi programot nem próbáltam).
- A Lenovo egy átgyúrt Android-ot használ, ezért lehet máshogy kellene a Waze-nak a GPS-hez hozzáférést kérnie, mint pl. az OSM-nek.
- Nem mindig fordul elő a probléma, van, hogy órákon keresztül hibátlanul navigál, esőben, ködben, majd felhő nélküli, napsütéses időben nem látja a műholdakat.
- Szoftverikus problémára tippelek, mert gyorsan és erősen megtalálja a jelet (OSM tapasztalat)
- Sokszor előfordul, hogy szépen ott látja az autót az úton, ahol megy, majd hirtelen jobbra 50-80 m-re, majd 5-6 másodperc múlva ismét az úton. De van, hogy 4-6 percig idegesítően félre érzi az autót.
- Néha megoldás az, hogy elindítom háttérben az OSM-et is és vele fut a WAZE is. 10-ből 8-szor működik, de előfordult, hogy így is rossz helyen érzékelte az autó pozícióját.
- Lehet, hogy a WAZE-nak a Lenovo-val kellene felvenni a kapcsolat, hogy vagy változtassanak valamit az átgyúrt Android-on, vagy árulják el a titkot, hogy mibe nyúlnak bele a GPS résznél, ami a színtiszta Androidon jól működik, mivel így a waze használók következő telefonjuknak nem Lenovo-t fognak vásárolni, ami elég gáz, mivel a waze felhasználók köre folyamatosan növekszik.
üdv: Viktor
gyarakiviktor

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby gyarakiviktor » Fri Dec 30, 2016 1:49 pm

Sziasztok,
nem csak Lenovo, hanem egy rokonom Huawei telefonján is előjött ez a probléma.
Arra tippelek, hogy a MediaTek ezen chipkészletet nem tudja kellően uralni a Waze (az OSM pedig igen).
Abban igazad van, hogy a Lenovo lépjen erre valamit, mivel több millió használja a Waze-t, bár szerintem ha a Waze direktbe, a Google-el a háta mögött keresi meg a Lenovo-t akkor annak nagyobb sikere lesz, minthogy egyszerű csóró Magyarok írunk a nagy kínai tech cégnek.
Ahogy terjed a Waze, úgy egyre több felhasználót nyer meg magának, ezért neki is érdeke, hogy jól működjön minden készüléken.
gyarakiviktor

Been thanked: 1 time

Postby Johny025 » Sun Apr 10, 2016 1:32 am

Sziasztok !

Lenovo A5000 nél is a GPS jelell vannak gondok , ugyan úgy más programba viszont nem !
Johny025

Been thanked: 0 time

Postby Jujuapika » Fri Jun 16, 2017 9:27 am

Szia Old-guy, én is jártam így, még a jelentésem is ott volt a helyén, csak nem tudtam vele mit kezdeni, mert nem került be a szerkeszthető területbe (csak később, mikor megint arra jártam). Én nem tudtam ezzel mit kezdeni.

old-guy wrote:GPS hiba miatt kihagyott útvonallal lehet valamit kezdeni?
https://drive.google.com/file/d/0BxNl_WfkleEFbXVBeE1hdmRtVWc/view?usp=sharing

Nem hiszi el, hogy arra jártam :D (nem szerkeszthető a terület)
Jujuapika
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 91 times
Been thanked: 61 times

GPS hiba

Postby nmate22 » Sat Apr 09, 2016 10:55 am

Lenovo A1000 nem éppen csúcskategóriás mobilomon a waze hibátlanul fut, kivéve a gps vételt. Kb 3 mp-nként 1 mp-re talál jelet. A telefonon bármilyen más gps alapú program hiba nélkül fut. Mi lehet a hiba???
Köszi.
nmate22

Been thanked: 0 time

Postby old-guy » Tue Jun 13, 2017 2:04 pm

GPS hiba miatt kihagyott útvonallal lehet valamit kezdeni?
https://drive.google.com/file/d/0BxNl_WfkleEFbXVBeE1hdmRtVWc/view?usp=sharing

Nem hiszi el, hogy arra jártam :D (nem szerkeszthető a terület)
Üdv.
Gyuri
[ img ]
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2

Has thanked: 8 times
Been thanked: 59 times

Postby Szikra » Sat Apr 09, 2016 7:24 pm

NMate22 wrote:Lenovo A1000 nem éppen csúcskategóriás mobilomon a waze hibátlanul fut, kivéve a gps vételt. Kb 3 mp-nként 1 mp-re talál jelet. A telefonon bármilyen más gps alapú program hiba nélkül fut. Mi lehet a hiba???
Köszi.

Már mások is jelezték, vizsgálat alatt!
Waze Champs Hungary
Hardware: Huawei Mate 10 Pro (9.1)
Honlap: waze.hu
Facebook: Waze Magyarország Csoport

[ img ][ img ][ img ][ img ]
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 783 times
Been thanked: 602 times

Postby vequalsdividedt » Mon Jul 25, 2016 10:05 am

gyarakiviktor wrote:Sziasztok,
Lenovo Vibe P1m-en is vannak gondok, kb. 3 hónapja használom ezt (pedig ezen kívül a telefon hibátlan)
Előtte egy Sony Xperia M-et használtam, ott semmi gáz nem volt GPS vétellel kapcsolatban.

Keresem az okokat, hogy mik okozhatják, kérlek juttassátok el fejlesztőknek:
- Ezekben a GPS problémás telefonokban nincs Glonass vétel, csak GPS
- OpenStreetMap (OSM)-el használva semmi gond. Emiatt lehet mégsem a Glonass hiánya okozza, hanem a Waze nem úgy kap hozzáférést a GPS eszközhöz, mint az OSM (más navi programot nem próbáltam).
- A Lenovo egy átgyúrt Android-ot használ, ezért lehet máshogy kellene a Waze-nak a GPS-hez hozzáférést kérnie, mint pl. az OSM-nek.
- Nem mindig fordul elő a probléma, van, hogy órákon keresztül hibátlanul navigál, esőben, ködben, majd felhő nélküli, napsütéses időben nem látja a műholdakat.
- Szoftverikus problémára tippelek, mert gyorsan és erősen megtalálja a jelet (OSM tapasztalat)
- Sokszor előfordul, hogy szépen ott látja az autót az úton, ahol megy, majd hirtelen jobbra 50-80 m-re, majd 5-6 másodperc múlva ismét az úton. De van, hogy 4-6 percig idegesítően félre érzi az autót.
- Néha megoldás az, hogy elindítom háttérben az OSM-et is és vele fut a WAZE is. 10-ből 8-szor működik, de előfordult, hogy így is rossz helyen érzékelte az autó pozícióját.
- Lehet, hogy a WAZE-nak a Lenovo-val kellene felvenni a kapcsolat, hogy vagy változtassanak valamit az átgyúrt Android-on, vagy árulják el a titkot, hogy mibe nyúlnak bele a GPS résznél, ami a színtiszta Androidon jól működik, mivel így a waze használók következő telefonjuknak nem Lenovo-t fognak vásárolni, ami elég gáz, mivel a waze felhasználók köre folyamatosan növekszik.
üdv: Viktor

Vagy a Lenovo keresse meg a Waze-t, ha meg szeretné tartani az embereket akik az ő készülékeit választanák, de így nem fogják. :)
vequalsdividedt
Coordinators
Coordinators

Has thanked: 156 times
Been thanked: 282 times

Return to TÁRSALGÓ (ON-OFF)