Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by Szata76
handrash wrote:Terveztem egy kb. 200 km.-es utat holnapra egy köztes céllal, hogy tudom a térképen megnézni?

Tapatalk-al GT-N9005-ről
Nagygépen szeretnéd megnézni? Livemapen tervezel egy A-B majd egy B-C pontok közötti útvonalat.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Nem értem mi a kérdés. Tervezel egy útvonalat köztes ponttal, majd bőszen nyomod a - gombot, hogy átlásd messziről. Ha más lesz a kiindulási helyed mint ahol most vagy, az elején oda böksz, és az egyéb résznél megadod kezdőpontnak.

Tapatalked by SGS2
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Effajnu wrote:üdv!

a live map-ban ha útvonalat tervezek, miért mérföldben írja a távolságot? :)
a dashboard-on metric van beállítva
Üdv!
Jó kérdés. Nem tudom/juk rá a választ és a megoldást sem.
Az új LM nagyon jól néz ki, de funkcióiban kicsit fapados. Nem klikkelhetők a wazerek, nem mutatja a jelentések szövegét, hozzászólásait, képét, és a körforgalom kihajtóit is távolságban méri.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
vwmarci wrote:Üdv MIndenkinek!

A Waze tudja, hogy hol mennyi a megengedett sebesség? Ugyanis az editorban ennek nem láttam nyomát, illetve maga az alkalmazás sem figyelmeztet gyorshajtás esetén.
Szia! Itt is én vagyok. :)
Nem tudja a sebességhatárokat és nem is figyelmeztet általában. A felvitt fix traffipaxoknál van csak beállítva korlát, ott figyelmeztet is, ha egy ilyenhez közelítve túlléped.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Jól tetted hogy benéztél ide is. Üdv itt is!
A hagyományos navik tudják, de a Waze-nek nem ez a "profilja" és az útvonaltervezéshez nincs is szüksége rá.
Egyelőre nincs szó arról, hogy bevezetnék.
vwmarci wrote:Tudom, hogy itt is itt :) csak gondoltam ide is írok, mégis csak ez a hivatalos Waze-fórum :)
Melyik fórum pörög jobban? Gondolom jobb, ha "átjövök" ide?

Hát, ez a sebességkorlátozás pedig jó dolog lehetne, a legtöbb navi tudja, hogy hol mennyivel lehet menni, és figyelmeztet gyorshajtás esetén, illetve a megengedett tempók alapján számolja ki az út megtételéhez szükséges időt. Bár utóbbi nem tökéletes, hisz szerintem ezek az offline navik nem számolnak a kereszteződésekkel, és egyéb tényezőkkel, amik miatt nem mindig annyival megy egy autó, amennyit a kressz enged. pl piroslámpa, fekvőrendőr, dugó, stb.
Szata76 wrote:
vwmarci wrote:Üdv MIndenkinek!

A Waze tudja, hogy hol mennyi a megengedett sebesség? Ugyanis az editorban ennek nem láttam nyomát, illetve maga az alkalmazás sem figyelmeztet gyorshajtás esetén.
Szia! Itt is én vagyok. :)
Nem tudja a sebességhatárokat és nem is figyelmeztet általában. A felvitt fix traffipaxoknál van csak beállítva korlát, ott figyelmeztet is, ha egy ilyenhez közelítve túlléped.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
A wazenek nagyon pontos adatai vannak arról, hogy hol mikor mennyi az átlagsebesség. Ha éppen egy wazer sincs az úton rajtad kívül, akkor ez alapján számolja ki a leggyorsabb útvonalat és az ÉVIt is. Ezek a historikus adatok nagyon fontosak. Ha vannak wazerek az utakon, akkor az ő átlagsebességükből is számol.
vwmarci wrote:Szerintem pedig hasznos, hogy ha a kijelzőn folyamatosan látom, hogy mennyivel lehet menni, mert mondjuk valamiért a táblát nem veszem észre...
Életem első gyorshajtását is így szedtem össze az M3-as Szerencs utca sarkánál: éjjel pont nem azt figyeltem, hogy egy autópálya-bevezetőn hol van egy 50-es tábla...
és akkor a Waze mi alapján számolja az ÉVI-t? Mi van akkor, ha nem áll renldelkezésére elég forgalmi adat? vagy annyit azért tud, hogy 50-90-130?
Szata76 wrote:Jól tetted hogy benéztél ide is. Üdv itt is!
A hagyományos navik tudják, de a Waze-nek nem ez a "profilja" és az útvonaltervezéshez nincs is szüksége rá.
Egyelőre nincs szó arról, hogy bevezetnék.
Tapatalked by SGS2
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
pulsarxp wrote:Hát akkor én is üdv itt! :D
Nagyon sokan kérték ezt a fejlesztést, és valahol úgy olvastam, hogy már készítik elő rá a rendszert. De az még szerintem fél év.
Na, ezt nem tudtam.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
vwmarci wrote:Hogyan lehet előcsalogatni azt a felső kis sávot, ahol lehet "parkolni"? navigálások végén szokott megjelenni, négy ikonból áll. De ha nem navigálok, sehogy nem lehet előcsalogatni...
Csak navigálásnál jön elő, nem lehet előcsalni és a parkolás csak onnan megy.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
ivi15 wrote:
Szikra wrote:
ivi15 wrote:Sziasztok!
Még új -próbálgató- wazeként nem sikerül hangot előcsalni a telefonomból (Samsung S4).
Próbáltam újratelepíteni, semmi. Próbáltam más nyelveket, semmi.
Volna valakinek ötlete?
Szia, örülünk, hogy itt vagy! ;)
GPS fix alapján találja ki, hogy milyen hangot kell letöltenie, ezért először azt nézd meg, ez meg van-e!
Itt találod meg: waze/sound/hungarian mappában kell lennie 58 file-nek!
Igen, ott van, mind az 58!
A média hangerő nincs lehalkítva, sem a Waze bal oldali gomb menüjében?
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
vwmarci wrote:Melyikre gondolsz? mert ott kettő is van! :D
Amúgy nekem az a felület sokkal jobban bejön. Ráadásul népszerűsítés szempontjából is jobb ott, mint itt... Remélem, utóbbit nem kell kifejtenem. :ugeek:
Gellert93 wrote:Most, hogy megnőtt az élet a prohardveres topicban nem kéne egy külön topic az ottani oldalon? Lehet jobb lenne egy külön, nem az app-ról írt cikk alatt megbeszélni a szerkesztési dolgokat. Vagy csábítsunk át onnan is mindenkit ide.
Szerintem is jó ez így, több embert érünk el. Nem mindenki akar átjönni ide, mert sokaknak ez áttekinthetetlen. Aki meg jobban bele akar merülni, az úgyis itt köt ki. :)
Melyik a másik topik, csak egyről tudok?

Tapatalked by SGS2
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu