Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by sniper200478
Szikra wrote:
sniper200478 wrote: Szia, az elektromos töltőállomásokat már 2 éve folyamatosan visszük fel. A leirásukban pedig szerepelnek a felsorolt adatok, kivétel az ár, de ez is folyamatban.
Bocsi, de a programban nem találkoztam vele. Most is megnéztem, nem látom hogyan lehetne rákeresni, az üzemanyagnál sem lehet kiválasztani, hogy villany.
sniper200478
Posts: 158
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by stevebee10
RCH-RCH wrote:Pár apróság.

A veszély jelentésénél jó lenne, ha ugyanaz lenne a sorrend az "úton" és az "útpadkán" lehetôségnél is, mert könnyebb lenne vezetés közben megtalálni a megfelelôt. Pl. az úton álló autó a negyedik, míg az útpadkánál az elsô. Ráadásul a neve is kicsit más. A következetesség fontos másodperceket jelenthetne.

Más.

A beállításom a leggyorsabb útvonal szerinti navigáció. Megesik, hogy mégis alternatív utat választok az útvonalak lehetôségnél. De amint arról is letérek (mondjuk egy utcával korábban fordulok le valahol) a Waze újratervez és ismét a leggyorsabb útvonalat kínálja fel, nem az általam választottat.

Optimális/gazdaságos útvonal.
Lehetne a Waze kicsit rugalmasabb. Hazamenet a város egy pontján 2 lehetôségem van: vagy az M0 elkerülôt választom, vagy a városon keresztül megyek. M0: 30 km 20 perc alatt, városon át: 20 km 21 perc alatt. Tapasztalat, hogy nem kell 21 perc, elég a 20 is, viszont 33%-kal rövidebb az útvonal, ráadásul az M0 irányába sem mindig folyamatos a haladás. Klassz lenne, ha a gazdaságosság is szerepet kapna valamennyire az útvonaltervezésben. 5% idôveszteség 33%-kal rövidebb útért cserébe szerintem vállalható kompromisszum.
Én is támogatom egy újfajta, gazdaságos tervezési mód bevezetését, ami a leggyorsabb és legrövidebb ötvözete lenne. Én sem szeretek 150 km-t menni 125 km helyett 3-6 perc nyereségért. Abszolút egyetértek az előttem szólóval!
stevebee10
Area Manager
Area Manager
Posts: 35
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times
Send a message

Post by stevebee10
Szikra wrote:
hzs74 wrote:Sziasztok!
relatív új hús vagyok a wazerok közt (24e pont), de lenne néhány ötletem:
- lezárt sáv, nem csak utca,
- építési terület, (éjjel nem dolgoznak)
- sávelhúzás
- van hogy túlszaladok a ponton, amit jelenteni szeretnék, de lekésem, már nem tudom jelezni...

és ha esetleg letölthető lenne a térkép offline verzió, kisebb adatforgalmat generálna, mert a T-mobilos T&S keretem 7 nap 250 mega külföldön, 5-600 km alatt felemészt 6-70 megát... :(
az app szerintem még így is 1-10ig 99!!!!
mindenkinek csóközön
hzs74
- nem várható mostanában (menetirányt lehet tiltani)
- van, FTW-ben felvihető
- nem várható mostanában
- van, a jelzett helyen nyomsz egy jelentést (eltárolja a pozíciót) és hagyod, 5 mp után "kiül" a képernyő bal oldalára! Később, ha megálltál innen előhívható és kitöltheted az információval!

és a letöltést Tofalvy leírta!
Hiába teszem oldalra a "jelentenivalót", ha később sem tudom elküldeni. Engem marhára bosszant a "Jelentés elküldése sikertelenen" hibaüzenet, főleg ha fontos dologról van szó. Ilyen gyakran előfordul a Bakonyban a Telekom hálózatán, ott olykor Edge is alig van. Lehetne valami olyan funkció, hogy a Waze eltárolja a beadott jelentés helyét és időpontját, és ha nem sikerül elküldeni, akkor egy adott időkereten belül - amíg a szóban forgó jelentés releváns lehet (mondjuk 5-10 perc) - megpróbálja újra elküldeni azt. Kb. mint az újratárcsázás funkció a telefonoknál, ha foglalt a szám.

És úgy lenne a jó, ha ebbe az ideiglenes tárba (~cache) több jelentés is beadható lenne (mondjuk 3-5), mert az oldalra pakolásnak az is hiányossága, hogy ha már kitettem valamit oldalra és újra rányomok a jelentés gombra, akkor az oldalt lévő cucc már egyből eltűnik, és akkor sem tudod visszacsalogatni, ha csak véletlenül nyomtál rá. Vagyis oldalt csak egy jelentenivaló lehet, amíg azt nem intézed el, addig nem is tudsz újat beadni. Ezen szerintem fejleszteni kellene.
stevebee10
Area Manager
Area Manager
Posts: 35
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times
Send a message

Post by stevebee10
Gellert93 wrote:
Molesz86 wrote:Hello mindenki.

Mivel angolból nem vagyok a legjobb ide írnák le egy ötletet, hátha valaki életképesnek találja és továbbítja a fejlesztők felé.
Nemzetközi fuvarozással foglalkozok és ahogy nézem sok kamionos és furgonos is használja külföldön is a Waze szolgáltatását. Jó, hogy sokmindent be lehet jelenteni, de a munkám miatt nagyon jó lenne, ha pár kamionokat érintő adatot is ki lehetne tenni. Pl. Kontroll park nyitva-zárva, hány tonna felett kell bemenni. Én speciel örülnél ilyen kamionos kiegészítésnek.
Ha valaki támogatja az ötletet és továbbítaná, azt megköszönném.

(a Fuvarozók csoportban vagyok elérhető...)
Már van egy ilyen indítvány angol nyelven amit a fejlesztők hírdettek meg, egyenlőre az ötleteket várják. Ez majd biztos leterheli a szerkesztőket amint életbe lép, feltölteni az utakhoz az összes súly-, magasságkorlátot.
Nem ismerem az indítványt, de van egy-két ötletem. Szerintem ezt úgy kellene megvalósítani, hogy mindenkinek meg kellene adnia, hogy milyen járművel közlekedik (szgk, tgk, ezen belül extra fícsör lehetne a súly és magasságadatok megadásának lehetősége - na ez lenne komoly feladat a szerkesztők számára), és Waze annak megfelelően kezelné. Esetleg itt rá lehetne menni a gyalogos navigációra is (ha már úgy is lehet a térképre sétálóutcát felvinni), nyilván itt nem venné figyelembe a júzer sebességét.

A kamionosok egyébként meg olykor eléggé elviszik az átlagsebességeket, ezt főleg kora reggel 5-6 óra magasságában szoktam látni az autópályán, hogy egy-egy rész be van sárgulva, mint a közepes dugónál, és olyan 70-80 km/h értékek szerepelnek. Szóval valahogy mindenképp kezelni kellene a teherautós "vézezést".
stevebee10
Area Manager
Area Manager
Posts: 35
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times
Send a message

Post by Szata76
chairesp wrote:Hu nagyon köszi!! Asználnám is! Már csqk annyi a problémám hogy az elején megkérdezte hogy hogy akarom aktiválni a beszédet. En erre a dupla legyintesre kattintottam de ez akkor is beveszi ha nem akarom... Hogy tudom visszacsinalni?
Ha újra beütöd a kódot, akkor kikapcsolja. Ismételt bekapcsolásnál gondolom újra lehet konfigurálni.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szikra
hzs74 wrote:Sziasztok!
relatív új hús vagyok a wazerok közt (24e pont), de lenne néhány ötletem:
- lezárt sáv, nem csak utca,
- építési terület, (éjjel nem dolgoznak)
- sávelhúzás
- van hogy túlszaladok a ponton, amit jelenteni szeretnék, de lekésem, már nem tudom jelezni...

és ha esetleg letölthető lenne a térkép offline verzió, kisebb adatforgalmat generálna, mert a T-mobilos T&S keretem 7 nap 250 mega külföldön, 5-600 km alatt felemészt 6-70 megát... :(
az app szerintem még így is 1-10ig 99!!!!
mindenkinek csóközön
hzs74
- nem várható mostanában (menetirányt lehet tiltani)
- van, FTW-ben felvihető
- nem várható mostanában
- van, a jelzett helyen nyomsz egy jelentést (eltárolja a pozíciót) és hagyod, 5 mp után "kiül" a képernyő bal oldalára! Később, ha megálltál innen előhívható és kitöltheted az információval!

és a letöltést Tofalvy leírta!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
BertoldNagy wrote:Sziasztok!
Tervben van-e esetleg, hogy lesz 2 téma?:
- sötét
- világos
...azért érdeklőnék, mert a Jelentések -nél sötét a háttér és nyáron a napszemüveget használva, nem igazán kontrasztos :roll:
(vagy a betűknek kellene nagyobbnak-, vagy vastagabbnak lenni, esetleg a Nappali mód -ban lenne világos a Jelentések háttere)
...lehet, h csak nálam van így... :oops:
Én is napszemüvegben vezetek, de soha nem volt vele gondom!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
sniper200478 wrote:Sziasztok!

De rég jártam erre. Most viszont villanyautó vásárlásán töröm a fejem, ami kapcsán felmerült, hogy a Wazeben jó lenne, ha nem csak a hagyományos kutak lennének feltüntetve. A világon rohamosan terjednek a villanyautók, a kocsikban a telefon képernyőjét ki lehet tenni az autó kijelzőjére, így semmi akadálya sincs a Waze kényelmes használatának.
Az új kutak napról-napra épülnek és a Wazenél gyorsabban befrissülő térkép nem létezik (ugye ez még fennáll :) ?). Jó lenne tudni a következőket:
- Hol vannak ilyen töltőhelyek.
- Milyen csatlakozóval rendelkeznek.
- Milyen töltést biztosítanak.
- Hány töltőfej van.
- Mennyibe kerül a töltés és mi szükséges hozzá.

(Be tudnátok linkelni a hivatalos ötletelő oldalt? Ezer éve leadtam a pontjaimat az ötletekre, de már rég nem jártam arra. Biztosan feloldódott pár pontom és jó lenne újra elosztani őket.)

Köszönöm.
Szia, az elektromos töltőállomásokat már 2 éve folyamatosan visszük fel. A leirásukban pedig szerepelnek a felsorolt adatok, kivétel az ár, de ez is folyamatban.
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szili17
HunEndorfin wrote:
R4MB0_ wrote:Üdv (Remélem megvalósul)

A sebességkorlát figyelmeztetésénél ne %-ba lehessen megadni a sebességkorlát átlépését, hanem általunk megadott számokkal.. pl. 50-es megengedettnek hozzárendelnék 65-öt... Így 65km/h-nál jelezne hogy "héj tesó lassíts különben sárga csekk" ha csak nem mérnek értelemszerűen... Jogilag autópályán pl kicsivel nagyobb értéket engednek el a sünök méréskor mint városban. Így a százalékos sebességkorlát nem arányosan jelez mivel %-osan számol és nem egy hozzá rendelt értéket vesz alapul. Persze a "százalékossal" sincs gond de ha már lúd legyen kövér. Így precízebbnek találom.
Régebben többnyire x+19re(volt hogy +15-re) volt beállítva a trafi(tehát pályán 149től, országúton 109től éssatöbbi) , a kr-seket is kérdeztem erről.
A védát viszont passzolnám, de valszeg megtartották a jó szokásukat. Mindenesetre, azért beszoktam lassítani határra ha trafi jön. :)
Sziasztok!
Ez a fix értékes túllépés figyelmeztetés is jönni fog egyszer, szóval az ötlet jó, de már megelőztek vele. :D
A túllépésre meg csak annyit, hogy ez nem szokás, hanem rendelet szabályozza.
Három sávot állítottak fel, amiben a bizonyos sebességtúllépéseket szintén egy másik skála szerint szankcionálják. Ez természetesen a helyszínbírságra nem vonatkozik, hanem csak az objektív felelősség révén kiszabható büntetésekre. (Amikor csekket kapsz.)
0-50 km/h-ig: +15km/h túllépéstől 30k
51-100 km/h-ig: +15km/h túllépéstől 30k
101-... km/h-ig: +20km/h túllépéstől 30k
Ezek után az egyes büntetési tétel sávok nem ugyanolyan léptékkel mennek, de mivel úgysem akarunk annyira gyorsan hajtani, minket ez nem befolyásol.
Még egy pici megjegyzés: 90-es korlátnál tehát 105-től büntetnek, mert ugye a 90-es korlát esik bele az 51-100 sávba ;)

Illetve még ezekre ráhagyják jóhiszeműen a mérési hibahatárt, ami elvileg (ha jól tudom) 3%, így jön ki a 18 90-nél. De ne centizzük már ennyire ki, elégedjünk meg azzal hogy ha 90-es táblánál 100-zal megelőzöl valakit még nem esznek meg.

Védával kapcsolatban ment egy kis cécó, hogy valami csávót a teherautójával lekaptak 100-ra, mikor csak 90-et ment a tachográf szerint (ahol 70-et lehetett volna). Most akkor melyik igaz? A Véda 100-a vagy a tacho 90-je?
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
VazeZolee wrote:Egy ismerősöm vetette fel a kérdést:
Két autóval indultak el a Mátrába. A másik autósnak ismeretlen volt a terep. Úgy gondolták, hogy mindketten használják a WAZE-t. Ismerősök a facebook-on. Bejelentkeztek a WAZE-ben is és úgy gondolták látják majd egymást, mint másik WAZE felhasználó, hogy ne veszítsék el egymást, ki hol jár. Esetleg ha baj lenne, hol keressék egymást.

Most ezt a kérdést tovább gondolva, nem lehetne kérni a fejlesztőket, hogy valahogyan oldják meg, hogy ismerősök összeköttetésben maradjanak egymással?
Állandóan lássák egymás pozícióját?
Ez hasznos funkció lenne pl. akkor is, mikor többen indulnak el akár nagyobb távolságra is. Egy Erdélyi túra motorral, autóval 8-10 résztvevővel.
Mit szóltok hozzá? :-)
Alapvetően régen ugye mindenki látta a másikat csaknem valós időben, aztán ugye megváltozott mindenféle privacy policy miatt, érthető okokból.
Bennem is felmerült hogy "de az ismerősök láthassák egymást real time", persze biztos vagy benne hogy minden ismerősödnek szeretnéd? Meg akkor lehetne ezt emberenként kapcsolgatni, ami már önmagában igényel fejlesztést, de ott a kérdés hogy mi garantálja hogy csak xy láthatja? Hiszen az adat ott van, most központilag eleve nem fér hozzá senki ilyesmihez (senki sem lát valós időben). Ugye ez sem utolsó szempont.
Én a magam részéről nem ellenezném, de nem látom hogy ez túl esélyes lenne hogy megvalósul. Ennél sokkal fontosabb dolgokért is sokat kell várni/küzdeni.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message