Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze

Post Reply

Navigációk harca

Post by Molesz86
Hello mindenki.

Kikívánkozik belőlem és talán a Társalgó téma a megfelelő hely neki.

Tehát miért utálom a navigációs rendszereket? Mert használhatatlanok és sokszor félrevezetnek. Jöjjön akkor a pro kontra 3 rendszerrel. Volt rá 6900 km-em, hogy mindent megtapasztaljak.

Utazásom a következő volt: Pápa-Győr-Kecskemét-Veszprém-Mülhouse(F)-Sochaux(F)-Vigo(ES)-Pedroso(P)-Székesfehérvár-Pápa.
A szélvédő bal alsó sarkán az IGO legfrissebb példánya zümmög, a kormánytól jobbra a Waze, valamint néhány helyen a Google navigációja.
Franciaországig csak az IGO-t figyeltem. Szépen tervezte az utat, hol az M0 új része? Legfrissebb a térkép, tehát ott kell lenni, de mégis a mezőn mentem. Linz után mindenképpen le akart vinni a pályáról, holott tudom, hogy arra nagyon lassú az út. Kb 15 alkalommal tervezett újra, mire megtalálta a célt, úgy hogy a leggyorsabbra volt állítva és a 15. újratervezés alkalmával adott elfogadható érkezési időt. Waze ez idő alatt szépen teljesített, arra tervezett amerre kell.
Költséghatékonyság miatt Francia, Spanyol és Portugál részen nem vezetek fizetős szakaszon. Így a Waze sajnos már ki is esett.
Itt jut eszembe! Mi az hogy csak 1600 km-t tud tervezni? Ha csak annyit tud, akkor miért tervezett nekem 1800 km-es utat? Az 1700 km-t miért nem? Na mindegy.
IGO beállításainál kivettem a fizetős szakaszt, ennek ellenére mégis megjelent az áttekintésben két fizetőkapus szakasz. De ha én nem akarok arra menni?
Itt jött képbe a Google navigáció. Tökéletesen elkerülte az említett kapukat és nagyon jó utat talált a cél felé. Igaz pár településnél forgalommal szembe akart vinni, ami elég kellemetlen egy ismeretlen országban.
Wazze közben megy alapjáraton, mert még mindig nem tervez utat, holott már csak 1300 km. Vissza az Igo-ra, mert a Google felidegesít.
Keresek egy benzinkutat, mert hát tankolni kellene, erre a beállításokat figyelmenkívül hagyva, bevisz 2 méteres magasságkorlátozásba úgy, hogy 500 métert tolathattam (nem volt tábla).
Hazafelé a google is és az igo is úgy elvitt, hogy jóformán inkább visszafelé mentem, majd néhány helyen eltűnt az út alólam bemenetem a szántóföldbe...

A fenti ki szösszenetből kiderül, hogy az IGO és a Google nem alkalmas normális navigálásra. Persze ha az ember szeret nézelődni, kirándulni, földúton menni akkor első osztályú. Egy navi maradt csak a tarsolyomban, ami sajnos szintén használhatatlan volt, a Waze.
Miért 1600 km? Miért nem lehet kiszedni a fizetős szakaszokat? Miért van az, hogy 50 miatyánkat kell elmondani azért, hogy egy alternatív útvonalat tervezzen? Miért nem lehet magasságkorlátozást beállítani? Miért van az, hogy ha másfelé megyek, akkor megfagy és csak 5-10 perc múlva kapok új útvonalat?
Sajnos nekem a navigáció az életem, mert enélkül nem tudok dolgozni. Azaz tudok, mert papír térképen is eligazodok, de az az idő rovására megy. Szeretem a Waze-t mert nagyon jó, sok időt megspórolok vele, de nemzetközi fuvarozásban sajnos csak dísznek jó.
És akkor pontozok, mert illik:
Igo: 3/10 (úgy szar ahogy van)
Google navi (5/10) (mert nem ismeri a KRESZ-t)
Waze (5/10) (mert igaz a legjobb a térképe, de nem tudom úgy használni ahogy szeretném)

A három navi egybegyúrásával szerintem egy olyan rendszer alakulna ki, ami bőven teljesíteni az elvárásaimat.
Köszönöm, hogy elolvastátok. :)
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:2690029

1

Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Gellert93
Molesz86 wrote:Honnan tudja? Tehát mi alapján számol? Mert ugye nem riaszt ha gyorsabban megyek. Tehát mi neki a maximum sebesség?
Más felhasználók útja(átlag sebessége) alapján számolja úgy tudom.
Gellert93
Posts: 48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message
Last edited by Gellert93 on Tue Dec 03, 2013 12:02 pm, edited 1 time in total.
https://sign.wme-tools.com/images/signa ... ones-3.png
i5 - iOS 8.0.2
Volvo 850 / Renault Megane Coupe

Post by handrash
Nem az Igo a rossz, hanem a térkép alatta.

Tapatalk-al GT-7000-ről
handrash
Posts: 118
Has thanked: 11 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by marcedli
Molesz86 wrote:Teljesen igaz. Most találtam meg a fizetős szakaszok elkerülését. Csak itt az a nagy kérdés, hogy a program tesz e különbséget a fizető kapu és a matricás díjfizetés között?

A másik. A KRESZ megy eléggé. De gondolj bele! Fáradtan egy másik országban csak kirakom az indexet és csak belassítok. Mögöttem meg villogtatnak, mert van ilyen is.
A waze messze a legjobb lenne ha a speciális igényeimet kielégítené. :)


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
miért tenne különbséget? ahol fizetni kell a ráhajtásért, az fizető út, ennyi

Sent with Tapatalk 4
marcedli
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1572
Has thanked: 71 times
Been thanked: 282 times
Send a message

Post by marcedli
Molesz86 wrote:Na a következő kanyaromat megpróbál úgy megjárni, hogy kiszedem a fizetős szakaszokat ha olyan helyre megyek és megnézem hogy muzsikál.
De itt még egy gond felvetődött, vagy inkább kérdés. Én mindig pontos vagyok, soha nem kések el sehonnan. Ugyebár ki van írva mikorra érkezek. Honnan tudja? Tehát mi alapján számol? Mert ugye nem riaszt ha gyorsabban megyek. Tehát mi neki a maximum sebesség?
az aktuális úton mért sebességek alapján számolja, és független attól, hogy te épp mennyivel mehetsz, mert mondjuk neked más a sebességhatár. Magyarul pályán 130 közeli értékkel fog kalkulálni, nem 90-nel, hiába vagy tgk. Tervben van, hogy egyszer csak ezt is figyeli majd (beállíthatod, milyen járművel mész), de az még a közeljövőben nem várható.

Sent with Tapatalk 4
marcedli
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1572
Has thanked: 71 times
Been thanked: 282 times
Send a message

Post by Molesz86
Teljesen igaz. Most találtam meg a fizetős szakaszok elkerülését. Csak itt az a nagy kérdés, hogy a program tesz e különbséget a fizető kapu és a matricás díjfizetés között?

A másik. A KRESZ megy eléggé. De gondolj bele! Fáradtan egy másik országban csak kirakom az indexet és csak belassítok. Mögöttem meg villogtatnak, mert van ilyen is.
A waze messze a legjobb lenne ha a speciális igényeimet kielégítené. :)


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Molesz86
Van matricás díjfizetés (itthon, szlovák, szlovén, cseh, osztrák, Svájc). Van fizetőkapu (olasz, francia, spanyol, portugál) és van útdíj (román). Mind más, főleg árban. Én pl a fizetős utak alatt a fizetőkapus és útdíj ás útszakaszokat értem.


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Molesz86
Persze mind útdíj, de nekem kerülnöm kell a kapukat. Az igo és a Google is képes arra hogy ezeket az útszakaszokat elkerülje. Na jó, az igo csak elméletben kerül, gyakorlatilag bevisz a kapuba. Lehetne csinálni a térképszerkesztőn olyan funkciót, hogy be lehessen jelölni a kapukat. Elhihetitek, marha drága és sokan kerülik.


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Molesz86
Na a következő kanyaromat megpróbál úgy megjárni, hogy kiszedem a fizetős szakaszokat ha olyan helyre megyek és megnézem hogy muzsikál.
De itt még egy gond felvetődött, vagy inkább kérdés. Én mindig pontos vagyok, soha nem kések el sehonnan. Ugyebár ki van írva mikorra érkezek. Honnan tudja? Tehát mi alapján számol? Mert ugye nem riaszt ha gyorsabban megyek. Tehát mi neki a maximum sebesség?
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Molesz86
Ja. A főnököm szokott riasztani. Csak azért is érdekel a várható a érkezés, mert navigációk terén ebben is van eltérés, azonos útvonalon, azonos távon is.
A google olyan időpontot ad, hogy nem tartható. Az Igo majdnem pontosat, bár furcsamód ha belépek Német felől Subennél Ausztriába, percenként egy percel megnöveli a menetidőt egészen Linz-ig. :O
A Waze is olyan időt mutat, amit nem bírok tartani, mert ha a többi tag sebességéből számolja ki, akkor a Német részen bajban vagyok, mert ott a pályán nincs korlátozás, és sokszor 200+-al mennek a kocsik.
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók