Navigációk harca
Hello mindenki.
Kikívánkozik belőlem és talán a Társalgó téma a megfelelő hely neki.
Tehát miért utálom a navigációs rendszereket? Mert használhatatlanok és sokszor félrevezetnek. Jöjjön akkor a pro kontra 3 rendszerrel. Volt rá 6900 km-em, hogy mindent megtapasztaljak.
Utazásom a következő volt: Pápa-Győr-Kecskemét-Veszprém-Mülhouse(F)-Sochaux(F)-Vigo(ES)-Pedroso(P)-Székesfehérvár-Pápa.
A szélvédő bal alsó sarkán az IGO legfrissebb példánya zümmög, a kormánytól jobbra a Waze, valamint néhány helyen a Google navigációja.
Franciaországig csak az IGO-t figyeltem. Szépen tervezte az utat, hol az M0 új része? Legfrissebb a térkép, tehát ott kell lenni, de mégis a mezőn mentem. Linz után mindenképpen le akart vinni a pályáról, holott tudom, hogy arra nagyon lassú az út. Kb 15 alkalommal tervezett újra, mire megtalálta a célt, úgy hogy a leggyorsabbra volt állítva és a 15. újratervezés alkalmával adott elfogadható érkezési időt. Waze ez idő alatt szépen teljesített, arra tervezett amerre kell.
Költséghatékonyság miatt Francia, Spanyol és Portugál részen nem vezetek fizetős szakaszon. Így a Waze sajnos már ki is esett.
Itt jut eszembe! Mi az hogy csak 1600 km-t tud tervezni? Ha csak annyit tud, akkor miért tervezett nekem 1800 km-es utat? Az 1700 km-t miért nem? Na mindegy.
IGO beállításainál kivettem a fizetős szakaszt, ennek ellenére mégis megjelent az áttekintésben két fizetőkapus szakasz. De ha én nem akarok arra menni?
Itt jött képbe a Google navigáció. Tökéletesen elkerülte az említett kapukat és nagyon jó utat talált a cél felé. Igaz pár településnél forgalommal szembe akart vinni, ami elég kellemetlen egy ismeretlen országban.
Wazze közben megy alapjáraton, mert még mindig nem tervez utat, holott már csak 1300 km. Vissza az Igo-ra, mert a Google felidegesít.
Keresek egy benzinkutat, mert hát tankolni kellene, erre a beállításokat figyelmenkívül hagyva, bevisz 2 méteres magasságkorlátozásba úgy, hogy 500 métert tolathattam (nem volt tábla).
Hazafelé a google is és az igo is úgy elvitt, hogy jóformán inkább visszafelé mentem, majd néhány helyen eltűnt az út alólam bemenetem a szántóföldbe...
A fenti ki szösszenetből kiderül, hogy az IGO és a Google nem alkalmas normális navigálásra. Persze ha az ember szeret nézelődni, kirándulni, földúton menni akkor első osztályú. Egy navi maradt csak a tarsolyomban, ami sajnos szintén használhatatlan volt, a Waze.
Miért 1600 km? Miért nem lehet kiszedni a fizetős szakaszokat? Miért van az, hogy 50 miatyánkat kell elmondani azért, hogy egy alternatív útvonalat tervezzen? Miért nem lehet magasságkorlátozást beállítani? Miért van az, hogy ha másfelé megyek, akkor megfagy és csak 5-10 perc múlva kapok új útvonalat?
Sajnos nekem a navigáció az életem, mert enélkül nem tudok dolgozni. Azaz tudok, mert papír térképen is eligazodok, de az az idő rovására megy. Szeretem a Waze-t mert nagyon jó, sok időt megspórolok vele, de nemzetközi fuvarozásban sajnos csak dísznek jó.
És akkor pontozok, mert illik:
Igo: 3/10 (úgy szar ahogy van)
Google navi (5/10) (mert nem ismeri a KRESZ-t)
Waze (5/10) (mert igaz a legjobb a térképe, de nem tudom úgy használni ahogy szeretném)
A három navi egybegyúrásával szerintem egy olyan rendszer alakulna ki, ami bőven teljesíteni az elvárásaimat.
Köszönöm, hogy elolvastátok.
Kikívánkozik belőlem és talán a Társalgó téma a megfelelő hely neki.
Tehát miért utálom a navigációs rendszereket? Mert használhatatlanok és sokszor félrevezetnek. Jöjjön akkor a pro kontra 3 rendszerrel. Volt rá 6900 km-em, hogy mindent megtapasztaljak.
Utazásom a következő volt: Pápa-Győr-Kecskemét-Veszprém-Mülhouse(F)-Sochaux(F)-Vigo(ES)-Pedroso(P)-Székesfehérvár-Pápa.
A szélvédő bal alsó sarkán az IGO legfrissebb példánya zümmög, a kormánytól jobbra a Waze, valamint néhány helyen a Google navigációja.
Franciaországig csak az IGO-t figyeltem. Szépen tervezte az utat, hol az M0 új része? Legfrissebb a térkép, tehát ott kell lenni, de mégis a mezőn mentem. Linz után mindenképpen le akart vinni a pályáról, holott tudom, hogy arra nagyon lassú az út. Kb 15 alkalommal tervezett újra, mire megtalálta a célt, úgy hogy a leggyorsabbra volt állítva és a 15. újratervezés alkalmával adott elfogadható érkezési időt. Waze ez idő alatt szépen teljesített, arra tervezett amerre kell.
Költséghatékonyság miatt Francia, Spanyol és Portugál részen nem vezetek fizetős szakaszon. Így a Waze sajnos már ki is esett.
Itt jut eszembe! Mi az hogy csak 1600 km-t tud tervezni? Ha csak annyit tud, akkor miért tervezett nekem 1800 km-es utat? Az 1700 km-t miért nem? Na mindegy.
IGO beállításainál kivettem a fizetős szakaszt, ennek ellenére mégis megjelent az áttekintésben két fizetőkapus szakasz. De ha én nem akarok arra menni?
Itt jött képbe a Google navigáció. Tökéletesen elkerülte az említett kapukat és nagyon jó utat talált a cél felé. Igaz pár településnél forgalommal szembe akart vinni, ami elég kellemetlen egy ismeretlen országban.
Wazze közben megy alapjáraton, mert még mindig nem tervez utat, holott már csak 1300 km. Vissza az Igo-ra, mert a Google felidegesít.
Keresek egy benzinkutat, mert hát tankolni kellene, erre a beállításokat figyelmenkívül hagyva, bevisz 2 méteres magasságkorlátozásba úgy, hogy 500 métert tolathattam (nem volt tábla).
Hazafelé a google is és az igo is úgy elvitt, hogy jóformán inkább visszafelé mentem, majd néhány helyen eltűnt az út alólam bemenetem a szántóföldbe...
A fenti ki szösszenetből kiderül, hogy az IGO és a Google nem alkalmas normális navigálásra. Persze ha az ember szeret nézelődni, kirándulni, földúton menni akkor első osztályú. Egy navi maradt csak a tarsolyomban, ami sajnos szintén használhatatlan volt, a Waze.
Miért 1600 km? Miért nem lehet kiszedni a fizetős szakaszokat? Miért van az, hogy 50 miatyánkat kell elmondani azért, hogy egy alternatív útvonalat tervezzen? Miért nem lehet magasságkorlátozást beállítani? Miért van az, hogy ha másfelé megyek, akkor megfagy és csak 5-10 perc múlva kapok új útvonalat?
Sajnos nekem a navigáció az életem, mert enélkül nem tudok dolgozni. Azaz tudok, mert papír térképen is eligazodok, de az az idő rovására megy. Szeretem a Waze-t mert nagyon jó, sok időt megspórolok vele, de nemzetközi fuvarozásban sajnos csak dísznek jó.
És akkor pontozok, mert illik:
Igo: 3/10 (úgy szar ahogy van)
Google navi (5/10) (mert nem ismeri a KRESZ-t)
Waze (5/10) (mert igaz a legjobb a térképe, de nem tudom úgy használni ahogy szeretném)
A három navi egybegyúrásával szerintem egy olyan rendszer alakulna ki, ami bőven teljesíteni az elvárásaimat.
Köszönöm, hogy elolvastátok.
Re: Navigációk harca