Csetszoba - ha Waze, ha nem Waze
Post by Molesz86
Na de akkor egy másik példa, ami nem tudom megtörtént-e, de azért érdekes. Stuttgart-nál a Bosch parkolótól volt egy elég nagy útfelújítás, ami pár évig tartott. Ez idő alatt sávlezárás, szűkítés...
Tehát ha két évig minden nap megy arra minimum egy wazer, akkor megtanulja, hogy ott max 50? Na de a felújítás véget ért, lehet menni mint az állat. Akkor most mennyi idő kell neki, hogy megtanulja, hogy ott megint 120-240?
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Molesz86
Még valami eszembe jutott. Ha mégérkezek a célhoz az Igo szól hogy ott vagyok. Nem mintha nem tudnám. Ha minden igaz a Google is, de ennek még utána nézek. A waze a következőt csinálja. Hazaérek mert az az úticél, majd miközben begurulok a kapun, minden alkalommal megkérdezi hogy dugóba kerültem-e. Ezt kb minden úticélnál eljátssza.


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Molesz86
Hehe. Szerencsés vagy. Nekem mindig torlódást akar bejelenteni :o.
Ma ismét indulok Németországba, így most méginkább megpróbálok a waze-ra hagyatkozni. Meglássuk, hogy odaérek-e időben és azon az úton, amelyiken kell. Ha odaérek és nem felejtem el, megint írok egy beszámolót.
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by Molesz86
Félreértés ne legyen. Nem akarom szidni a waze-t, de nekem a gps munka eszköz, így talán érthető hogy kritikus szemmel nézek rá. De bízom benne hogy egyszer minden igényemet kielégíti majd. Szeretem használni, mert időt tudok megspórolni, tudom merre mi történik, és egyre jobban török fel a pontlistán :) .


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
Molesz86
Posts: 25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Narancssárga Renault Master vagy Sötétzöld Renault Master.
Fő csoportom: Fuvarozók

Post by nalanto
Én az olaszoknál kerültettem vele a fizetőset (ott is rettenet áron vannak a szakaszok), és remekül muzsikált. Ahol ingyenes szakasz van, ott rávitt, mert gyorsabb, a kapuk előtt meg szépen leterelt.

Nem is használtam legutóbb semmilyen más navit. Egy helyen akart egy építkezés miatt lezárt fejlhajtóra rávinni Mestrében, de azt meg megjelöltük, hogy lezárt, és ha másnak nem is jelezte (ezt ugye nem tudom), de nekünk szépen újratervezett, és a fél városon keresztül csak levitt végül a kikötőbe.
nalanto
Posts: 37
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by nalanto
Én 2 éve az iGo-nál az olaszoknál szintén egy 300 km-es szakaszon egy órás eltérést hoztam össze személyautóval, a nagy forgalom, sávelhúzások miatt lezárások miatt. Persze ahogy kezeledtünk, azért javult a helyzet, de az alap tervezés ekkora diffet mutatott a ténylegeshez.

Ezt elvileg (ha más is jár arra) a waze figyelembe tudja venni.
nalanto
Posts: 37
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Szata76
Az érkezés a célponthoz és a torlódás érzékelése független egymástól. Nem egyik helyett van a másik.
Lehet, hogy nem pontos a cél megadása és tovább vinne pár méterrel. A dugót mindig megkérdezi, ha szegmens közepén megállsz (kivéve, ha az a cél).
Molesz86 wrote:Hehe. Szerencsés vagy. Nekem mindig torlódást akar bejelenteni :o.
Ma ismét indulok Németországba, így most méginkább megpróbálok a waze-ra hagyatkozni. Meglássuk, hogy odaérek-e időben és azon az úton, amelyiken kell. Ha odaérek és nem felejtem el, megint írok egy beszámolót.
Tapatalk2, GT-i9100
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szikra
Molesz86 wrote:Hello mindenki.

Kikívánkozik belőlem és talán a Társalgó téma a megfelelő hely neki.

Tehát miért utálom a navigációs rendszereket? Mert használhatatlanok és sokszor félrevezetnek. Jöjjön akkor a pro kontra 3 rendszerrel. Volt rá 6900 km-em, hogy mindent megtapasztaljak.

Utazásom a következő volt: Pápa-Győr-Kecskemét-Veszprém-Mülhouse(F)-Sochaux(F)-Vigo(ES)-Pedroso(P)-Székesfehérvár-Pápa.
A szélvédő bal alsó sarkán az IGO legfrissebb példánya zümmög, a kormánytól jobbra a Waze, valamint néhány helyen a Google navigációja.
Franciaországig csak az IGO-t figyeltem. Szépen tervezte az utat, hol az M0 új része? Legfrissebb a térkép, tehát ott kell lenni, de mégis a mezőn mentem. Linz után mindenképpen le akart vinni a pályáról, holott tudom, hogy arra nagyon lassú az út. Kb 15 alkalommal tervezett újra, mire megtalálta a célt, úgy hogy a leggyorsabbra volt állítva és a 15. újratervezés alkalmával adott elfogadható érkezési időt. Waze ez idő alatt szépen teljesített, arra tervezett amerre kell.
Költséghatékonyság miatt Francia, Spanyol és Portugál részen nem vezetek fizetős szakaszon. Így a Waze sajnos már ki is esett.
Itt jut eszembe! Mi az hogy csak 1600 km-t tud tervezni? Ha csak annyit tud, akkor miért tervezett nekem 1800 km-es utat? Az 1700 km-t miért nem? Na mindegy.
IGO beállításainál kivettem a fizetős szakaszt, ennek ellenére mégis megjelent az áttekintésben két fizetőkapus szakasz. De ha én nem akarok arra menni?
Itt jött képbe a Google navigáció. Tökéletesen elkerülte az említett kapukat és nagyon jó utat talált a cél felé. Igaz pár településnél forgalommal szembe akart vinni, ami elég kellemetlen egy ismeretlen országban.
Wazze közben megy alapjáraton, mert még mindig nem tervez utat, holott már csak 1300 km. Vissza az Igo-ra, mert a Google felidegesít.
Keresek egy benzinkutat, mert hát tankolni kellene, erre a beállításokat figyelmenkívül hagyva, bevisz 2 méteres magasságkorlátozásba úgy, hogy 500 métert tolathattam (nem volt tábla).
Hazafelé a google is és az igo is úgy elvitt, hogy jóformán inkább visszafelé mentem, majd néhány helyen eltűnt az út alólam bemenetem a szántóföldbe...

A fenti ki szösszenetből kiderül, hogy az IGO és a Google nem alkalmas normális navigálásra. Persze ha az ember szeret nézelődni, kirándulni, földúton menni akkor első osztályú. Egy navi maradt csak a tarsolyomban, ami sajnos szintén használhatatlan volt, a Waze.
Miért 1600 km? Miért nem lehet kiszedni a fizetős szakaszokat? Miért van az, hogy 50 miatyánkat kell elmondani azért, hogy egy alternatív útvonalat tervezzen? Miért nem lehet magasságkorlátozást beállítani? Miért van az, hogy ha másfelé megyek, akkor megfagy és csak 5-10 perc múlva kapok új útvonalat?
Sajnos nekem a navigáció az életem, mert enélkül nem tudok dolgozni. Azaz tudok, mert papír térképen is eligazodok, de az az idő rovására megy. Szeretem a Waze-t mert nagyon jó, sok időt megspórolok vele, de nemzetközi fuvarozásban sajnos csak dísznek jó.
És akkor pontozok, mert illik:
Igo: 3/10 (úgy szar ahogy van)
Google navi (5/10) (mert nem ismeri a KRESZ-t)
Waze (5/10) (mert igaz a legjobb a térképe, de nem tudom úgy használni ahogy szeretném)

A három navi egybegyúrásával szerintem egy olyan rendszer alakulna ki, ami bőven teljesíteni az elvárásaimat.
Köszönöm, hogy elolvastátok. :)
Szép beszámoló, köszönjük! :)
Tudni kell, hogy alapból, sajnos nem az LKW-ra optimalizálják a navigációkat! A navigáció nem helyettesíti a KRESZ-t! A kettő együtt nagyon hatásos tud lenni! Ha papír térképet használsz, azon sincsenek rajta a korlátozások, akkor is figyelned kell a KRESZ táblákra!

Miért 1600 km?
Csak! :lol:
Tudom, ez rajtad nem segít! Bontsd fel 2x800 km szakaszra és tökéletes lesz! ;)

Miért nem lehet kiszedni a fizetős szakaszokat?
- Ki lehet szedni, ez alap!!!

Miért van az, hogy ha másfelé megyek, akkor megfagy és csak 5-10 perc múlva kapok új útvonalat?
Ez nagyon sok mindentől függhet, gps jel, adatforgalom, telefon, a tervezett út hosszától, ...stb!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Molesz86 wrote:Még valami eszembe jutott. Ha mégérkezek a célhoz az Igo szól hogy ott vagyok. Nem mintha nem tudnám. Ha minden igaz a Google is, de ennek még utána nézek. A waze a következőt csinálja. Hazaérek mert az az úticél, majd miközben begurulok a kapun, minden alkalommal megkérdezi hogy dugóba kerültem-e. Ezt kb minden úticélnál eljátssza.

Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
"Ezt kb minden úticélnál eljátssza." :shock:
Na, ilyenről még nem hallottam, mármint, hogy minden célnál!
Nekem a célnál azt mondja, "érkezés a célponthoz"
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2067
Has thanked: 921 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by vequalsdividedt
Mindegyik útdíj, csak máshogy szedik be. Ha nem akarsz matricát venni, az ugyan olyan mintha nem mennél át a kapun.
Az egy másik kérdés, hogy egyelőre pl a német pálya csak a 7t fölött fizetős. Illetve magyar utakon is kell fizetni, de ott sem mindenkinek.
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png