Jelentés átlagos élettartama

Moderators: zsezo, Unholy, Watt25, marcedli, pulsarxp

Jelentés átlagos élettartama

Postby Attiska » Thu Aug 24, 2017 7:26 am

Belefutottam egy olyanba, hogy adtam egy jelentést úton álló autóról, ami 5 perc után már eltűnt a térképről,de az autó valószínűleg még ott állt. Egy jelentés tényleg csak pár percet él, ha nincs megköszönve?
Attiska

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Jelentés átlagos élettartama

Postby HA7EA » Tue Jan 21, 2020 8:22 am

sziasztok
nekem is az a tapasztalatom és hiányosságnak érzem a programban hogy a fényképpel alátámasztott jelentésemet eltünteti. Albertirsa - Tápiószentmárton úton járok rendszeresen, az út katasztrófális, néhol 2 méter széles 50 cm mély kráterek vannak. Aki nem ismeri az utat akár benne is maradhat :-) Mivel kicsi arra a forgalom, nem tartom valószínűnek hogy bárki is megerősíti vagy megcáfolja a bejelentést főleg nem fél órán belül.

Jó lenne olyan lehetőség, hogy a program a saját bejelentkezésemhez tárolja le az ilyen információkat.
Hasonlóan mint a kedvenc pontjaim. Hogy elkerüljük a túl sok információt lehetne a tárolt adatokat időkorláthoz kötni, akár oly módon hogy ha arra járok, akkor frissíti az eltárolt adat időbélyegét. Bizonyos idő után pl. 3 hónapig nem mentem arra, törli.
HA7EA

Been thanked: 0 time

Postby oriat » Sat Aug 26, 2017 8:24 am

Attiska wrote:Belefutottam egy olyanba, hogy adtam egy jelentést úton álló autóról, ami 5 perc után már eltűnt a térképről,de az autó valószínűleg még ott állt. Egy jelentés tényleg csak pár percet él, ha nincs megköszönve?

Amennyiben ilyen hamar eltűnt, akkor annak nagy valószínűséggel az lehet az oka, hogy valaki nyomott egy "nincs már ott"-ot.
oriat

Has thanked: 30 times
Been thanked: 25 times

Postby Repulogepepito » Sun Oct 01, 2017 8:45 pm

Sziasztok!

Rendszeres használója vagyok a waze-nek androidon. Amikor elindítom a wazet a telefonon, a térkép még nem jelent meg a képernyőn, de már mondja, hogy fordulj balra vagy jobbra pedig még azt sem tudja, hogy merre akarok menni mert nem adtam meg neki címet sem. Ez egy elég furcsa ficsőr, érdmes lenne javítani.
A másik amit hibának tartok, hogy hiába adom meg, hogy kátyú van az úton, az nem jelenik meg tartósan a térképen. Magyarisztánban az úthibákat átlagosan 1-2 év alatt javítják ki alsóbb rendű utakon, ehhez képest csak pár percig látható a wazeben az úthiba jelentése. Ez nagyon nagy gond, mert rengeteg olyan alsóbbrendű út van amelyen 1-2 hét leforgása alatt hatalmasra nőnek a kátyúk, aki meg először jár arra az nem is tudja hogy beleszaladhat egy kerék kitörő kátyúba. :cry: Ahogy most működik a kátyú jelentés az teljesen egészében használhatatlan, mert nincs értelme a kátyúkat sem jelenteni. :x
Régen a waze meg tudta tanulni, hogy mely útvonalakon járok rendszeresen és pár alkalom után már automatikusan ezt az útvonalat ajánlotta fel. Mostanra teljesen eltűnt ez a funkció, és helyette elmebeteg útvonalakat ad meg. Tipikus példa ez amikor haza megyek, és a házamtól 3 utcasarokra bemondja, hogy forduljak be balra, arra az útra ami egy keskeny mezőgazdasági út, télen járhatatlan mert a végén van egy erős emelkedő amin nem lehet felmenni enyhén csúszós úton. Ezért soha nem kanyarodok be erre, hanem haladok tovább a főútvonalon ahol a következő sarkon kellene befordulnom és 100 m-re ott van a célpont. Ezt persze nem mondja be hogy itt forduljak be. Ehelyett a waze tovább vezetne a főúton és a helyes utcát követő következő utcát mondja be hogy forduljak be, azt utca végén meg balra, majd egy rossz földúton áthaladva megint balra kanyarodva vinne a címre. Ez egy nagy kerülő, ráadásul elég rossz minőségű az út is. Ha most is képes lenne még megtanulni a waze hogy merre járok akkor nem ajánlana fel ilyen hibás útvonalakat.
Repulogepepito

Been thanked: 0 time

Postby trivia211 » Mon Oct 02, 2017 7:34 am

Repulogepepito wrote:Sziasztok!

Rendszeres használója vagyok a waze-nek androidon. Amikor elindítom a wazet a telefonon, a térkép még nem jelent meg a képernyőn, de már mondja, hogy fordulj balra vagy jobbra pedig még azt sem tudja, hogy merre akarok menni mert nem adtam meg neki címet sem. Ez egy elég furcsa ficsőr, érdmes lenne javítani.
A másik amit hibának tartok, hogy hiába adom meg, hogy kátyú van az úton, az nem jelenik meg tartósan a térképen. Magyarisztánban az úthibákat átlagosan 1-2 év alatt javítják ki alsóbb rendű utakon, ehhez képest csak pár percig látható a wazeben az úthiba jelentése. Ez nagyon nagy gond, mert rengeteg olyan alsóbbrendű út van amelyen 1-2 hét leforgása alatt hatalmasra nőnek a kátyúk, aki meg először jár arra az nem is tudja hogy beleszaladhat egy kerék kitörő kátyúba. :cry: Ahogy most működik a kátyú jelentés az teljesen egészében használhatatlan, mert nincs értelme a kátyúkat sem jelenteni. :x
Régen a waze meg tudta tanulni, hogy mely útvonalakon járok rendszeresen és pár alkalom után már automatikusan ezt az útvonalat ajánlotta fel. Mostanra teljesen eltűnt ez a funkció, és helyette elmebeteg útvonalakat ad meg. Tipikus példa ez amikor haza megyek, és a házamtól 3 utcasarokra bemondja, hogy forduljak be balra, arra az útra ami egy keskeny mezőgazdasági út, télen járhatatlan mert a végén van egy erős emelkedő amin nem lehet felmenni enyhén csúszós úton. Ezért soha nem kanyarodok be erre, hanem haladok tovább a főútvonalon ahol a következő sarkon kellene befordulnom és 100 m-re ott van a célpont. Ezt persze nem mondja be hogy itt forduljak be. Ehelyett a waze tovább vezetne a főúton és a helyes utcát követő következő utcát mondja be hogy forduljak be, azt utca végén meg balra, majd egy rossz földúton áthaladva megint balra kanyarodva vinne a címre. Ez egy nagy kerülő, ráadásul elég rossz minőségű az út is. Ha most is képes lenne még megtanulni a waze hogy merre járok akkor nem ajánlana fel ilyen hibás útvonalakat.

Szia!

Van, hogy magától megpróbálja kitalálni, hova akarsz menni, vagy folytatni akarja a legutolsó útvonaladat. Ilyenkor le kell állítani újraindítás után.

A jelentések alapvetően fél óráig maradnak a térképen. Az utánad jövőknek meg kell erősíteni őket, hogy meghosszabbodjon az időtartam.

A Waze alapvetően nem tanulja meg a te útvonaladat. Épp az a lényege, hogy mindig a legjobb útvonalat próbálja megtalálni, ami napról napra eltérő lehet. Akkor lehet tanítani, ha egy útvonalat a Waze rosszul becsült fel. Ez lehet úgy, hogy gyakran felülbírálják, és a megfigyelt sebességek alapján a Waze is jobbnak látja az új utat. Az is lehet, hogy arra van szükség, hogy valaki néhányszor végigmenjen a rossz útvonalon, hogy a Waze lássa, csak nehezen lehet ott haladni. A legtöbb esetben azonban pontosak az információi, így nem nagyon fog tanulni. A „legjobb” az alapvetően a leggyorsabb, akkor is, ha kényelmetlen, vagy épp valaki szerint „elmebeteg” az útvonal; viszont egyéb tényezőket is figyelembe vesz, például, hogy mennyire bizonytalan a forgalom egy útszakaszon.
Amit írtál, hogy nem hajlandó balra fordulni az lehet egy térképhiba miatt is. Esetleg le van tiltva egy kanyarodás, vagy rossz helyen van a célpontod a térképen. Ha részletesen le tudod írni, hogy hol, mi a gond, megnézzük, és szükség szerint javítjuk.
A földutakkal kapcsolatban: ha nem szeretnéd, hogy földútra vigyen, le tudod tiltani a beállítások között. Szintén térképhibát jelezhet, ha mégis rávisz. A járhatatlan földutakat le tudjuk tiltani a térképen, ha elküldöd, pontosan melyikről van szó. De csak akkor, ha tényleg járhatatlan személygépkocsival. Ha csak lassan, vagy nehezen járható, nem tiltjuk le, a Waze feladata elkerülni, ha lassú sebességeket figyel meg. Nagyon speciális esetben akár a időszakosan, télre is lehetne tiltani. Csak, ha tényleg indokolt.
trivia211
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 96 times
Been thanked: 133 times

Return to KLIENS