Post Reply

Fényképek feltöltése

Post by old-guy
Adott helyhez lehet-e utólag feltölteni fényképet?
A kérdés eredője: uticélomhoz érve felugrott egy kérdés, hogy nem készítenék-e egy képet az adott helyről? Dehogynem, gondoltam, de a kép készítésekor "Nincs GPS jel ezen a ponton" üzenetet kaptam. Jó, majd otthon a gépről. Nos, itt akadtam el, a wiki-ben nem találtam hozzá infót.
Elvi kérdés: Ha már van egy kép az adott helyről, de az régi, mert pl. átépítették a homlokzatát, akkor - ha sikerül az új képet feltenni - törölhető-e a régi?

:roll:
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times

POSTER_ID:17067192

1

Send a message

Post by nagy_Levin
Kezdőként azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség a Térképszerkesztőt használva (vagy máshogy számítógépről, tehát nem a helyszínen most fotózva) fényképeket feltölteni egyes Helyekhez. Korábban rengeteg fényképet készítettem műemlékekről, ezeket szeretném feltölteni.
nagy_Levin
Posts: 16
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by old-guy
Szata76 wrote:Képet csak a hely közelében lehet csatolni és csak az akkor frissen fényképezettet.
A régi képet lehet törölni, de csak akkor érdemes, ha az tényleg haszontalan. Ha nem a saját képed, akkor jelöld meg (zászló) és majd elbíráljuk, töröljük.
Köszi, értem.
Ezt az információt nem találtam a wikiben...

:roll:
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
ragacs wrote:A Kliens Tippek-Trükkök között az utolsó:
Bezárt? Elköltözött? Hibás? Elmosódott?
A Hely névjegyén jelentheted a képek és az adatok hibáját a Waze-es helyek esetén.
Ezt olvastam, de nem "hiba" volt a felvetés tárgya. Köszi mindenkinek az infókat.

:roll:
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
Szata76 wrote: Képet csak a hely közelében lehet csatolni és csak az akkor frissen fényképezettet.
Megtehetem-e, hogy a képet elküldöm, de a többi adatot csak később (laptopról) pótolom? Jelöljem esetleg "q"-val az adatok folytatását?
(ma pl. nagyon tűzött a Nap fotózáskor, nehéz volt szerkeszteni az adatokat)

:roll:
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
Szata76 wrote:
old-guy wrote: Megtehetem-e, hogy a képet elküldöm, de a többi adatot csak később (laptopról) pótolom? :roll:
Persze. Én úgy szoktam, hogy a kliensben az újonnan felvett helyhez tervezek egy utat, ezzel bekerül az előzményekbe. Azután bármikor ha akarom rányomok a neve mellett az "i", majd a részletek szerkesztése gombra, és már lehet is töltögetni. Több pont is jár így érte.
Köszönöm, és most a fordítottját próbáltam ki: felvittem (otthon) a helyet minden adatával, majd a helyszínen hozzáadtam a helyben készített képet. Működik.

:roll:
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
A keresztbe elfordított képeket én nem hagynám jóvá, mi a hivatalos álláspont itt?

https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ueFilter=0
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
vequalsdividedt wrote:
old-guy wrote:A keresztbe elfordított képeket én nem hagynám jóvá, mi a hivatalos álláspont itt?
Szerencsére már törölte valaki. Ez elég megnyugtató válasz? :)
Igen, ezentúl saját hatáskörben is törölni fogom a selejt képeket. :D
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
Egy különös nevű wazer feltöltött egy elfogadható képet, amelyen a "neve" már csak számokkal jelenik meg (Hozzáadva: 2017. July 11. frissítette: 746544095)
Többször találkoztam Wazer(1) által feltöltött képekkel, és nem tudom eldönteni, hogy ő most az általános wazer (mert többen vannak), vagy az azonosítója tényleg "Wazer" :)
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by old-guy
Úgy vettem észre, hogy a http://kepfeltoltes.hu gyakran nem működik.
Ha szemléltető képet akartok mutatni, akkor javaslom a http://kepkuldes.com/home.php használatát, nekem eddig nem volt vele gondom.
old-guy
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 246
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message