Post Reply

Budapesten Csepel Művek "bejárata"

Post by Micu65
Sziasztok!

A Csepel Művek Teller Ede út (Szent István téri) bejáratánál ( https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... st=5575519 ) alakult ki egy jó kis kérdés.

A Teller Ede felől pillanatnyilag (a StreetView képtől eltérően) a középső tábla most "Mindkét oldalról behajtani tilos" (bár nem kizárt, hogy csak leesett róla a 4m-es magasságkorlátozás :-)).

Ugyan ennél szemből (tehát a két irányból a másiknál) nincs ilyen tiltás. Kicsit olyan, mintha innen ezen a bejáraton csak a célforgalmat akarnák beengedni, de ki már bárki kijöhet.

A kérdés, hogy mi legyen ezzel az útvonallal.
Szerintem a Waze-nek a Kresz szerinti valóságot kellene tükrözni, tehát ha ott valamelyik irányból a Kresz szerint nem lehet átmenni, akkor ne tervezzen arra.
Erre a javaslatom, hogy azt az utat kellene két egyirányúra szétbontani a térképen, a befele menőt célforgalomra, a kifele vezetőt normálra állítani

worldchamp-al (neki más a véleménye) már futottunk pár kört és ő is azt javasolta, hogy fórum :-).

Már csak kíváncsiságból is várom a véleményeteket :-)

Köszi!
Micu
Micu65
Posts: 349
Has thanked: 106 times
Been thanked: 78 times

POSTER_ID:17082589

1

Send a message

Post by gic78
worldchamp wrote:
Szili17 wrote: Mindenkinek: Azt kellene itt tisztázni, hogy minden létező irányból, ahol meg lehet közelíteni a Csepel művek területét kint van ez a mindkét irányból behajtani tilos, kivéve célforgalom tábla? Illetve 1 helyen hiányzik ahogy olvastam. A jelentő szerint az egész célforgalmas terület. Ha így van hát legyen az egész az, de ez a felemás össze-vissza dolog sok baj forrása lehet.
Az átalakításnál figyeljetek arra is, hogy a telepen belül is vannak magánterületek. Nem lenne jó, ha sorompós utakon vinne át a Waze.
A sorompóval lezárt magánterületeket egyáltalán nem kellene felvinni.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by Micu65
worldchamp wrote:Majdnem! :)
A tiltó tábla nevében benne van, hogy mindkét irányból behajtani tilos (ez esetben kivéve célforgalom kiegészítéssel), nem kell ehhez semmilyen utat kettészedni.
Csak éppen mivel a belső oldalon nincs, így nekem (ha van másik bejárat, akkor főleg) nem kell tudnom, arról, hogy én se mehetek arra.
Ha meg nem tiltják, akkor mehetek :-)
Tehát mostani állapot szerint nem mehetek be azon a szakaszon, de kijöhetek.
worldchamp wrote:Még egy "egyéb veszély"-re figyelmeztető tábla van érvényben, "egész gyárterületen" kiegészítő táblával.
De mivel a kérdéses tábla felett van, így a hatálya nem terjed ki erre.
worldchamp wrote: Ezért azzal, hogy a főbejáratot átállította, csak rosszabb lett a helyzet, mert aki bement a telepre máshonnan, az nem tudott a főbejáraton kijönni, mert célforgalomra volt állítva az a rövid szakasz. Vagy volt akit például körbevitt egy kerülőúton, pedig a főbejárat utáni utca lett volna a célpontja, és régebben jól tervezett oda. Ezért is jött a sok UR mostanában.
Teljesen jogos.

Szerintem pont ezért kellene kettészedni.

Kérdés, ha valakit kívülről odavisz a Waze, akkor térképhibára (oda vitte, pedig nem is mehetne át) vagy táblalogikátlanságra gondol.
Meg ha az utcát tudja, akkor mennyire megy át egy célforgalom táblánál.
Micu65
Posts: 349
Has thanked: 106 times
Been thanked: 78 times
Send a message

Post by Micu65
gic78 wrote: A sorompóval lezárt magánterületeket egyáltalán nem kellene felvinni.
Az a probléma, hogy a Waze-ben már jó pár kapuval lezárt magánterület is van.
Micu65
Posts: 349
Has thanked: 106 times
Been thanked: 78 times
Send a message

Post by rTeamWork
Az a valaki én voltam és nem csak azt az egy bejáratát állítottam át, hanem három olyat, amelyeknél jártam az elmúlt egy hétben és ki volt helyezve a "mindkét irányból behajtani tilos" tábla "kivéve célforgalom" kiegészítéssel.

Problémát pedig okozott, mert amikor nemrég történt az a malőr a Kvassay hídnál, amitől az M0-ig állt a sor, akkor a Csepel Műveken keresztül próbált nekem időt spórolni a Waze. Ezt pedig nem kellene neki. Így tehát magam is azt javaslom, hogy az egészet állítsuk át magánútra.
rTeamWork
Area Manager
Area Manager
Posts: 104
Has thanked: 61 times
Been thanked: 19 times
Send a message

Post by rTeamWork
Magánút altípusok kellenek. :P

Egyébként aki bemegy oda mar csak megtalaalja amit akakar, de a Waze ne akarjon a Csepeel muveken keresztul dugot kerultetni...

Ha minden bejarat privat lenne, azutan viszont minden simma - kiveve a soromposokat, akkor velemenyem szerint ket legyet utnenk egy csapasra
rTeamWork
Area Manager
Area Manager
Posts: 104
Has thanked: 61 times
Been thanked: 19 times
Send a message

rTeamWork
Area Manager
Area Manager
Posts: 104
Has thanked: 61 times
Been thanked: 19 times
Send a message

Post by Szili17
Tidecaller wrote:Az a valaki én voltam és nem csak azt az egy bejáratát állítottam át, hanem három olyat, amelyeknél jártam az elmúlt egy hétben és ki volt helyezve a "mindkét irányból behajtani tilos" tábla "kivéve célforgalom" kiegészítéssel.
Szia(sztok)! A probléma az ezzel a magánakcióval, hogy nem azt érted el vele amit szerettél volna, sőt! Például az északi bejáratnál (vagy kijáratnál) valakit nagyon megszívattál!

Mindenkinek: Azt kellene itt tisztázni, hogy minden létező irányból, ahol meg lehet közelíteni a Csepel művek területét kint van ez a mindkét irányból behajtani tilos, kivéve célforgalom tábla? Illetve 1 helyen hiányzik ahogy olvastam. A jelentő szerint az egész célforgalmas terület. Ha így van hát legyen az egész az, de ez a felemás össze-vissza dolog sok baj forrása lehet.

Zóna, nem zóna, most mivan itt kérdésre: A gyakorlatban sok helyen használják így, ez a tábla valóban a következő kereszteződésig érvényes, illetve adott útszakaszra adott irányból tilt valamit (jelen esetben két irányból). Az hogy ezt használják, valószínűleg a könnyebb közérthetőség miatt van. Olyan tábla hogy "Behajtani tilos, kivéve célforgalom" nem látott még a világ, az azt jelenti hogy egyirányú forgalmú úttal találkoztunk szemből. De ott a mindkét irányból behajtani tilos, ezt klasszikusan úgy alkalmazzák hogy 1-1 utcát (két keresztutca között) "zárnak le vele", így azt jelenti, hogy ne is próbálkozz, ide sehonnan nem lehet behajtani. Ha ott a kiegészítő tábla, azt azt jelenti, hogy erre a szakaszra csak akkor hajthatsz be, ha itt az úti célod. Ezt van kiterjesztve, amikor "zónát" csinálnak belőle, szerencsésebb lenne ha lenne erre tábla (mint pl a lakó-pihenő övezet), viszont akkor dupla mennyiségű tábla kihelyezésére lenne szükség. De mondok nagyon kézenfekvő példákat: Városliget, Népliget. Csak körben a bejáratoknál vannak ilyen táblák (belül van ahol máshol is külön kiegészítéssel), de ha besétálsz a városliget közepébe akkor ott sehol semmi, hisz oda csak úgy jöhettél be ésszerűen ha átjöttél egy ilyen engedélyköteles/célforgalmas szakaszon. Ahogy azt a jelentő is írja, ha már egyszer bejöttél szabályosan, akkor ha nem mész át semmilyen tiltó táblán, akkor szabályosan bárhol kijöhetsz, hisz nem tiltja semmi. (Ezért nagyon elb.... például a Városliget, akit érdekel szívesen leírom külön, máshol.)

Semmilyen utat nem bontunk szét két irányra, van legalább 3 ilyen utca a belvárosban ahol a "mindkét irányból behajtani tilos, kivéve célforgalom" csak egyik irányból került ki, a logika mentén ezeket és 2 útból kéne megcsinálni, ugye nevetséges? A KRESZ szerinti valóság az hogy az egyik irányból tilos, a másik irányból meg valaki hanyag volt, nyilván a szándék az volt, hogy mindkét irányból tilos legyen áthajtani. Amikor meg "zónát" képeznek belőle, az valami olyasmi amit nem definiál a KRESZ, de használjuk és nagyjából eléri a célját.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message
Last edited by Szili17 on Mon Nov 30, 2015 11:55 am, edited 1 time in total.

Post by worldchamp
Majdnem! :)
A tiltó tábla nevében benne van, hogy mindkét irányból behajtani tilos (ez esetben kivéve célforgalom kiegészítéssel), nem kell ehhez semmilyen utat kettészedni.
Megnéztem, a főbejáratnál a tábla szerint nincs most magasság korlatozás, csak hosszúság (10 méter), de adja magát, hogy most sem fér el 4 méternél magasabb jármű!
Még egy "egyéb veszély"-re figyelmeztető tábla van érvényben, "egész gyárterületen" kiegészítő táblával.

A probléma abból adódott, hogy valaki átállította a bejárat első szegmensét célforgalomra, ami nem javított a helyzeten, mert arra nem gondolt, hogy a telepnek több bejárata van és nincs igazából elzárva. Ezért azzal, hogy a főbejáratot átállította, csak rosszabb lett a helyzet, mert aki bement a telepre máshonnan, az nem tudott a főbejáraton kijönni, mert célforgalomra volt állítva az a rövid szakasz. Vagy volt akit például körbevitt egy kerülőúton, pedig a főbejárat utáni utca lett volna a célpontja, és régebben jól tervezett oda. Ezért is jött a sok UR mostanában.

A megoldás az lehetne, ha minden utca át lenne alakítva célforgalomra, de ahogyan most van sem okozott eddig problémát. Rátok bízom!
worldchamp
Area Manager
Area Manager
Posts: 175
Has thanked: 17 times
Been thanked: 68 times
Send a message

Post by worldchamp
Szili17 wrote: Mindenkinek: Azt kellene itt tisztázni, hogy minden létező irányból, ahol meg lehet közelíteni a Csepel művek területét kint van ez a mindkét irányból behajtani tilos, kivéve célforgalom tábla? Illetve 1 helyen hiányzik ahogy olvastam. A jelentő szerint az egész célforgalmas terület. Ha így van hát legyen az egész az, de ez a felemás össze-vissza dolog sok baj forrása lehet.
Az átalakításnál figyeljetek arra is, hogy a telepen belül is vannak magánterületek. Nem lenne jó, ha sorompós utakon vinne át a Waze.
worldchamp
Area Manager
Area Manager
Posts: 175
Has thanked: 17 times
Been thanked: 68 times
Send a message