Post Reply

Hogyan kell tanítani a waze-t?

Post by JanosRing
Sziasztok!
Új vagyok, ezért szeretném kérdezni, hogy mit kell tennem, ha észreveszem, hogy a waze rendszeresen rossz útvonalat javasol.
Pl. jövök a csepeli Merkúr utcán, és a cél a Kozmosz sétánynak az a része, ami a Rakéta utca egyenes folytatása. Amikor odaérek a Tejút utcához, akkor jobbra utána balra küld. Szerintem rövidebb és gyorsabb, ha előbb balra, utána jobbra fordulok.
Hogy tudom ezt megtanítani neki?

Hasonló kérdés, hogy a budai rakpartról Csepelre rendszereesen a Rákóczi hídon küld, amikor a Petőfi híd és Soroksári út gyorsabb a Rákóczi híd környékének délutáni forgalmassága miatt.
Hogy lehet "rábeszélni" arra, hogy a Petőfi hídat javasolja, esetleg azt is vegye figyelembe?

Előre is köszönöm
JanosRing
Posts: 4

POSTER_ID:17163423

1

Send a message

Post by hunglider
JanosRing wrote:Köszönöm, de kár, hogy így van.
Elvileg van a Waze-ban egy olyan, hogy ha rendszeresen másik útvonalon mész, akkor megtanulja, hogy arra szeretsz menni (kedvenc útvonal) és egy idő után a preferenciád már felülírja az egyéb tervezési szempontokat.

Tehát kitartóan menj csak arra, amerre te gondolod jónak és előbb-utóbb arra fog tervezni. Sajnos konkrét számot nem tudok, hogy 3 vagy 5 vagy akárhány út után történik-e ez meg (szerintem inkább 10 fölötti szám lesz az).

A másik dolog, ami történhet, hogy amennyiben a te útvonalad gyorsabbnak bizonyul és még sokan mások is arra mennek (van elég adat), akkor egy idő után a többieknek is arra fog tervezni. De ettől meg már az általad preferált lesz egy idő után a lassabb útvonal, mert mindenkit arra visz :-)
hunglider
Posts: 114
Has thanked: 28 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by JanosRing
Köszönöm, de kár, hogy így van.
JanosRing
Posts: 4
Send a message

Post by stomachh
hunglider wrote:
JanosRing wrote:Köszönöm, de kár, hogy így van.
Elvileg van a Waze-ban egy olyan, hogy ha rendszeresen másik útvonalon mész, akkor megtanulja, hogy arra szeretsz menni
Hát ez az, ami szerintem sosem működött. Úgy lenne jó, ha alapból tervez úgy ahogy a leggyorsabb, és mondjuk alternatívában lenne a kedvenc. De nem tanulja meg, ha 30-szor megyek arra, akkor sem.
stomachh
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 199
Has thanked: 55 times
Been thanked: 100 times
Send a message

Post by Szata76
JanosRing wrote:Sziasztok!
Új vagyok, ezért szeretném kérdezni, hogy mit kell tennem, ha észreveszem, hogy a waze rendszeresen rossz útvonalat javasol.
Pl. jövök a csepeli Merkúr utcán, és a cél a Kozmosz sétánynak az a része, ami a Rakéta utca egyenes folytatása. Amikor odaérek a Tejút utcához, akkor jobbra utána balra küld. Szerintem rövidebb és gyorsabb, ha előbb balra, utána jobbra fordulok.
Hogy tudom ezt megtanítani neki?

Hasonló kérdés, hogy a budai rakpartról Csepelre rendszereesen a Rákóczi hídon küld, amikor a Petőfi híd és Soroksári út gyorsabb a Rákóczi híd környékének délutáni forgalmassága miatt.
Hogy lehet "rábeszélni" arra, hogy a Petőfi hídat javasolja, esetleg azt is vegye figyelembe?

Előre is köszönöm
Szia!
A Waze-t nem lehet tanítani, ez egy ilyen önfejű jószág. Illetve egy kicsit mégiscsak, mert a sebességadataidból tanul.
Nem érdekli, hogy merre logikus vagy merre szeretsz menni, csak az, hogy merre rövidebb a menetidő, és hogy azt merre lehet biztosan tartani.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu