Post Reply

Budapest, Lehet térnél újratervezés

Post by spymorass
Sziasztok!

Már másodszor történt meg - úgyhogy most már érdekel, hogy vajon miért -, hogy jövök a Westend felől a Váci úton a Duna Pláza irányában, és ugye a Lehel térnél vinne tovább a Váci úton (a terv azt mutatja), arra is megyek, ráadásul a belső sávban, és amint elhagyom a kereszteződést, hallom, hogy újratervezi az utat, de nem változik semmi, ugyanazt az útvonalat mutatja, mint azelőtt. Már későn jutott eszembe, hogy csináljak egy UR-t belőle, akkor valószínűleg látszódott volna abból valami, hogy mit gondol hol lehetek, így csak annyi lenne a kérdésem, hogy találkozott-e esetleg valaki ezzel, vagy van-e valami ötletetek, hogy miért csinálhatja?

Köszi!
spymorass
Area Manager
Area Manager
Posts: 373
Has thanked: 129 times
Been thanked: 119 times

POSTER_ID:17004465

1

Send a message

Post by spymorass
Így, hogy másnál is előfordul, talán el fogjuk tudni csípni a hibát. Nekem a tegnapi az a legfrissebb android beta volt, az elsőre nem emlékszem, csak pár hete használom a betat.
Megnéztem a tegnapi útvonalat, amit elmentett a Waze, nem látok benne érdekeset, esetleg annyit, hogy kicsit balrább van, mint az út, azért feltöltöttem, hátha ti láttok rajta valamit.

Szili: köszi, a beállítást!
spymorass
Area Manager
Area Manager
Posts: 373
Has thanked: 129 times
Been thanked: 119 times
Send a message
Attachments

Post by spymorass
Lehet megvan a bűnös! Találtam egy ilyet! :)
spymorass
Area Manager
Area Manager
Posts: 373
Has thanked: 129 times
Been thanked: 119 times
Send a message

Post by spymorass
Szili17 wrote:
spymorass wrote:Lehet megvan a bűnös! Találtam egy ilyet! :)
Akkor biztos azt is látod, hogy lock5, Taybore csinálta és én vagyok az utolsó módosító. :) (A másik változata amit a legtöbb felüljárónál látsz, az is működik (JAI segít megnézni az utasítást ugye).)
De akkor adok hozzá magyarázatot is: Az utasítások miatt van így, amikor két egyforma nevű és egyforma típusú út elágazik < 45°-ban, akkor mindkettőnél tarts utasítás van (jobbra illetve balra). Amikor ezen paraméterek valamelyike változik (a név az erősebb) akkor elkezd más utasításokat osztani. A bűnös amit megtaláltál sok más helyen is van és nem csinál semmi rosszat. :) Nem is megy rá senki és utat sem tervez rá. Azt meg már bizonyára te is észrevetted, hogy eléggé ragaszkodik a tervezett úthoz → Rakpart, Váci út, Andrássy út stb stb problémák. :) Mikor nem követi az utasításokat, de nem veszi észre a navi, mert < 30 méter még lazán GPS hiba. :)
Ja, hogy ezért van ott, ma is tanultam új dolgot. Akkor bocsi. Legközelebb, ha megyek arra, figyelem, hogy javult-e a helyzet!
spymorass
Area Manager
Area Manager
Posts: 373
Has thanked: 129 times
Been thanked: 119 times
Send a message

Post by spymorass
Ma jártam arra, és most nem tervezett újra, de furcsán viselkedett. Ugye követtem a Váci utat, ahogy az útvonal mutatta, de a kereszteződésnél továbbvitt egyenesen a Lehel utca felé, aztán hirtelen visszarakott a Vácira. Mintha mégiscsak számolna azzal a kis ficak úttal. :D
spymorass
Area Manager
Area Manager
Posts: 373
Has thanked: 129 times
Been thanked: 119 times
Send a message

Post by Szili17
spymorass wrote:Sziasztok!

Már másodszor történt meg - úgyhogy most már érdekel, hogy vajon miért -, hogy jövök a Westend felől a Váci úton a Duna Pláza irányában, és ugye a Lehel térnél vinne tovább a Váci úton (a terv azt mutatja), arra is megyek, ráadásul a belső sávban, és amint elhagyom a kereszteződést, hallom, hogy újratervezi az utat, de nem változik semmi, ugyanazt az útvonalat mutatja, mint azelőtt. Már későn jutott eszembe, hogy csináljak egy UR-t belőle, akkor valószínűleg látszódott volna abból valami, hogy mit gondol hol lehetek, így csak annyi lenne a kérdésem, hogy találkozott-e esetleg valaki ezzel, vagy van-e valami ötletetek, hogy miért csinálhatja?

Köszi!
Szia!
Akkor nem én vagyok az egyedüli... Velem ezt jan. 31-én csinálta meg (azóta nem voltam arra). Én mondjuk pont néztem mert a pirosnál álltam legelöl, szintén a belsőben, amikor egyszer csak gondolt egyet és átdobott a Lehel út felé menő sávra, majd mondta hogy akkor újratervezés és a templom előtt vissza kéne jönni a Váci útra. Extra vicc, hogy nem volt rossz a GPS jel, végig a Váci út fölött volt.
Én se jelentettem, csak utána a kereszteződést nézegettem hogy mi a bánat? De nem jutott eszembe semmi okosság. :/

OFF: a 100-ast beállítottam, csak nem akartam külön postolni róla.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
zharkanyi wrote:Nekem ilyen az M6-os kulcsi felhajtójánál csinál, itt.

Minden alkalommal a megtervezett úton megyek, de mindig azt hiszi, hogy Budapest felé felhajtottam a pályára. Úgy 40-50 méterrel később persze kapcsol és visszarak a megfelelő útra.
Ami érdekesség, hogy csak a 4.0 bétában teszi, előtte a Google Play-es verziókban még jó volt.

Ti milyen verzió mellett tapasztaltátok?
Béta volt, azért is nem tettem fel róla képet, mert épp sikerült csinálni hirtelen felindulásból. Azt most meg nem mondom melyik verzió, de fura volt.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
spymorass wrote:Így, hogy másnál is előfordul, talán el fogjuk tudni csípni a hibát. Nekem a tegnapi az a legfrissebb android beta volt, az elsőre nem emlékszem, csak pár hete használom a betat.
Megnéztem a tegnapi útvonalat, amit elmentett a Waze, nem látok benne érdekeset, esetleg annyit, hogy kicsit balrább van, mint az út, azért feltöltöttem, hátha ti láttok rajta valamit.

Szili: köszi, a beállítást!
Én tegnap szétszedtem, meg összeraktam a kereszteződést ezen a két vonalon, hátha csinál valamit. Majd ha mentek arra szóljatok hogy változott-e a dolog. Nagyjából a GPS trace közepén van az út, a tiéd kicsit "félrehúzott" a többséghez képest. Az meg plána nem indokolja hogy a Lehel út felé dobjon. :?
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
spymorass wrote:Lehet megvan a bűnös! Találtam egy ilyet! :)
Akkor biztos azt is látod, hogy lock5, Taybore csinálta és én vagyok az utolsó módosító. :) (A másik változata amit a legtöbb felüljárónál látsz, az is működik (JAI segít megnézni az utasítást ugye).)
De akkor adok hozzá magyarázatot is: Az utasítások miatt van így, amikor két egyforma nevű és egyforma típusú út elágazik < 45°-ban, akkor mindkettőnél tarts utasítás van (jobbra illetve balra). Amikor ezen paraméterek valamelyike változik (a név az erősebb) akkor elkezd más utasításokat osztani. A bűnös amit megtaláltál sok más helyen is van és nem csinál semmi rosszat. :) Nem is megy rá senki és utat sem tervez rá. Azt meg már bizonyára te is észrevetted, hogy eléggé ragaszkodik a tervezett úthoz → Rakpart, Váci út, Andrássy út stb stb problémák. :) Mikor nem követi az utasításokat, de nem veszi észre a navi, mert < 30 méter még lazán GPS hiba. :)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
spymorass wrote:Ma jártam arra, és most nem tervezett újra, de furcsán viselkedett. Ugye követtem a Váci utat, ahogy az útvonal mutatta, de a kereszteződésnél továbbvitt egyenesen a Lehel utca felé, aztán hirtelen visszarakott a Vácira. Mintha mégiscsak számolna azzal a kis ficak úttal. :D
Én is jártam arra és nem azzal van a baj. Ha az lenne a baj, akkor a városban rengeteg más helyen is gyűlnének az ilyenek. Ez valami egyedi baromság lesz. Egyébként pont a Lehel útra tesz rá, direkt rögzítettem videó formájában az esetet. Amúgy bizonyos kereszteződéseknél le is akad.
De huncutkodik a Shell kútnál is Városkapunál. Itt nincs pici szegmens mégis úgy döntött hogy szerinte én bementem a kanyarodó sávba.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message
Attachments