Post Reply

Sebességkorlátozások

Post by NatterJen
Belenézve a térképszerkesztőbe, sajnálattal tapasztaltam, hogy a fixen kitáblázott sebességkorlátozásokat nemigen állítja be senki. (érdi tapasztalat, ha máshol nem így van, bocs)
A sebességmérések elég nagy része van ilyen helyen (valamiért :), és a Waze figyelmeztet a túllépésre, tehát nagy segítség lenne a pontos sebességhatár az útszakaszokon.
Akár topic-ot is el tudnék képzelni, amiből a szerkesztők elhelyezhetnék a térképen az értékeket.
NatterJen
Posts: 2
Has thanked: 4 times

POSTER_ID:17220948

1

Send a message

Post by Atlantavip
Sziasztok!

Tokodnál az útfelújítás után a 40es korlátozást megszüntették, és helyette 70-es sebhatár van, de waze 90-est ír.

Mivel nem tudom szerkeszteni a térképet (nincs megfelelő szintem hozzá) így kérlek javítástok.

Köszönettel:
atlantavip
Atlantavip
Posts: 1
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Gexxx_MZ
Sziasztok,

Cegléd, Budai út sebességkorlátozása rosszul van megadva, lakott területen kívül nincs 50-es korlátozás (Cegléd belváros felé a lakott terület előtt van egy 60-as tábla, Budai útnál a fürdő út körzetében szintén 60-as, amúgy semmi egyéb korlátozás, tehát 90-nel lehet menni.)

Javítsa valaki légyszi vagy adjatok engedélyt a módosításra - sajnos nekem nem engedi

Köszi
cegléd.png
(182.52 KiB) Downloaded 235 times
Gexxx_MZ
Posts: 5
Send a message

Post by gic78
NatterJen wrote:Belenézve a térképszerkesztőbe, sajnálattal tapasztaltam, hogy a fixen kitáblázott sebességkorlátozásokat nemigen állítja be senki. (érdi tapasztalat, ha máshol nem így van, bocs)
A sebességmérések elég nagy része van ilyen helyen (valamiért :), és a Waze figyelmeztet a túllépésre, tehát nagy segítség lenne a pontos sebességhatár az útszakaszokon.
Akár topic-ot is el tudnék képzelni, amiből a szerkesztők elhelyezhetnék a térképen az értékeket.
Igen, gyakorlatilag már csak az utca és földút típusú szegmenseken nincs beállítva sebességhatár. Ezek szinte mind 1-es szinten vannak védve, vagyis bárki szerkesztheti. Ha mégis védettek, vagy hibás a többi (főút, országút, stb) sebessége, itt a fórumban kérheted a javítását.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
old-guy wrote:Bp. 17.ker. Keresztúri út jó nagy szakasza "városon kívül" halad. Kifelé irányban (a Pesti út felé) a Danone bejáratától 60-as tábla van kitéve. Ennek a szakasznak a B pontjánál van a "Budapest vége" tábla.
Mivel a "Lakott terület vége" tábla nem oldja a sebességkorlátozást [14.§. (6)], feloldó tábla hiányában csak a következő kereszteződés, ami a Határhalom utca, ez azt jelenti, hogy kifelé irányban végig csak 60 a megengedett sebesség?
Ez azért különös, mert befelé irányban (a Pesti útról a Kerepesi út felé) a "városi 50-est feloldja" a felüljárón elhelyezett "Budapest vége" tábla, hiszen onnan kezdve 90 a megengedett egészen (a jóval messzebb kihelyezett) 60-as tábláig.
Ha így van, akkor kérek egy illetékest ezen szakasz sebességének átírására A-B irányban 60-ra (vagy feloldást, hogy megcsináljam).
Valóban így van, javítottam. Bár a közútkezelő célja valószínűleg nem ez volt, csak hiányos a táblázás. Sok UR várható a KRESZ-tudoroktól. :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by Gozo67
1 számú főút Almásfüzítő és Tata között a 10-es és a 1129-es utak között régebben 100-as táblával volt mindkét irányban kitáblázva, Waze ezt is jelzi. Azonban közben a táblákat leszerelték, így az adott útszakaszon 90 km/h a sebességhatár. Mivel én nem tudom javítani (nem vagyok 5. szintű, tényleg hogyan fejlődhet az emberfia, ha nem tud szerkeszteni?) kérlek benneteket Ti tegyétek meg! Köszi!
Gozo67
Posts: 7
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by KisCsibeMeow
Sziasztok!

Ma hajnalban elhozott erre a waze reptérre navigálva Kecskemét irányából - nem kívántam matricát venni.

Több mint meglepődtem, hogy egysávos, fekvőrendőrös utcába bevisz a waze.. Aztán megnéztem, és azt találtam, hogy az utca 50 km/órára van beállítva.
Sajnos az utazást nem vitte át (nem jelent meg a szerkesztőben), így nem tudom szerkeszteni (a visszaút egyes részei jelentek csak meg nekem, de visszafele (hazafele) másfelé vitt).
Ócsa, Erdősor utca végig fekvőrendőrös 30-as övezetes utca

Az érdekes ebben az, hogy a google térkép is pontosan itt vinne el.. ez helyben lehet, hogy jó lehet valakinek, de egy hosszabb úton nagyon nem esik jól.

Ha átírnátok esetleg 30-ra, akkor is rátervezne?

Amúgy, ha már Ócsa felé akar vinni, akkor Felsőbabad-Ócsa jobb útvonal lenne, mivel az Öregországútnak nevezett útszakasz olyan 60-al járható, mert olyan rossz.

Ebben tudtok valamit esetleg változtatni?

Ráhagyatkoztam a wazéra, de ez most nem esett jól.. legközelebb ismeretlen környéken előzetesen megnézem, hogy merre akarna vinni... igaz most is megnéztem, de legközelebb jobban ragaszkodok országos főúthoz - ez esetben az 5-ös főúthoz, mert az az azért mégsem az "Öregországút"...

Mint említettem a visszaút sokkal jobb volt..
A képek google térkép idővonalról származnak.

Az már csak hab volt a tortán, hogy kikapcsolt pálya és fizetősutak opció mellett is rá akart vinni a 4-es út fizetős szakaszára, - ennek sem jártam utána, csak a felhajtónál lepődtem meg...
A helyes tervezéshez ki kellett vennem az alap beállításoknál az országos matricát (munkahelyen így használom, ott van országos matrica)...

Tanulságos volt... (bár érdekes, hogy nem elég a wazénak, hogy rányomok utvonaltervezésnél, hogy ne vigyen fizetős úton)...
KisCsibeMeow
Posts: 84
Has thanked: 40 times
Been thanked: 34 times
Send a message

Post by KisCsibeMeow
Szikra wrote:
KisCsibeMeow wrote:Sziasztok!
Ha átírnátok esetleg 30-ra, akkor is rátervezne?
Beállítva és egy szakasz megkapta a földút pipát.
Átállítottam az utak (levettem illetve preferáltam) súlyozását.
Szikra!

Nagyon köszönöm!
Jóleső érzés, hogy a waze rugalmas, mert szerkeszthető - és van közösség, aki szerkeszti, jelzésre reagál.

KÖSZÖNÖM!
KisCsibeMeow
Posts: 84
Has thanked: 40 times
Been thanked: 34 times
Send a message

Post by KisCsibeMeow
Szikra wrote: Beállítva és egy szakasz megkapta a földút pipát.
Átállítottam az utak (levettem illetve preferáltam) súlyozását.
Ránéztem, és a jelzéseim alapján, módosításaid alapján szépen tervez most már a waze ezen útvonalon. Jól működik! (még jobb, hogy Alsónémedi alatt tervez most már (erre jobb az út)).

Két kép a jelen útvonal tervezésről

Most azt gondolom, hogy nem is volt baj, hogy ráhagyatkoztam a wazéra, mert így tudtam visszajelzést tenni, ami alapján történhetett "javítás", tökéletesítés.

Örülök!
KisCsibeMeow
Posts: 84
Has thanked: 40 times
Been thanked: 34 times
Send a message

Post by Micu65
poc-ok wrote:Sziasztok!

Vasmegyeren a Kossuth utca - Petőfi utca kereszteződésében a Kossuth utcán mindkét irányban 30-as korlátozás van érvényben, kb a kereszteződés előtt 50-70 métertől.

https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... =152346748

Kérlek módosítsátok meg! Köszönöm!
Köszi, javítva.
Micu
Micu65
Posts: 349
Has thanked: 106 times
Been thanked: 78 times
Send a message