vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png

Post by vequalsdividedt
Szata76 wrote:
vequalsdividedt wrote:
don-e?
Ha addresszálod is, akkor köcc-e! :)
Most keresem, hogy mit is írjak.

szerk
Ezt a kutat még az Agip sem ismeri.
http://www.edc.hu/teljesterkep.php
vequalsdividedt
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 870
Has thanked: 147 times
Been thanked: 283 times
Send a message
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png

Post by Watt25
Nem rémlik, hogy volt-e valahol említve, de úgy látom, sokan nem gondoltak bele a következőbe, úgyhogy leírom.
Van egy olyan "leszarom" típusú tábla (kék hátterű téglalap alakú), hogy lakó és pihenőövezet (kezdete és vége...) A kresz hosszan taglalja, hogy ki mehet oda be, a lényeg, hogy a Waze számára a megfelelő útkategória erre a Private road (Csak célforgalom/Magánút), hiszen az átmenő forgalom tiltva van rajta!
Próbáljunk erre odafigyelni, használjuk a Street view-t ennek megállapítására!

Köszi!
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Újabb figyelendő dolog jelent meg azzal, hogy frissítették a LiveMap kinézetét tegnap/ma. (Csak bizonyos csempéken látszik, még felemás a térkép.)
Szóval, erőteljesen kiemelődnek a szegmensek szintjei. (Mármint a talajszint illetve ettől eltérő magasságok.) Tehát, ami eddig szinte csak egy logikai mező volt a szerkesztőben, most már bizony nagyon is befolyásolja (legalább is a web-es) térkép kinézetét. Ezért mindenki figyeljen jól oda a szintek beállítására.
Sőt, önkényesen én azt mondom, hogy amíg komoly ellenérv nem jelentkezne, térjünk át arra a módszerre, hogy bizony szakítgassuk meg a szegmenseket ott, ahol ez szükséges a szintváltozás miatt. (Jobban mutat a térképen, hogy csak ott van megemelve az út, ahol valóban elmegy alatta egy másik.) Arra is figyeljünk, hogy a negatív magasságú utakat alagútban haladó útként jelöli az új térkép, tehát valóban csak azokat az utakat tegyük negatív szintre, ami fölött nem csak híd szerű, de valamilyen komolyabb fedél van.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Közvetlenül a Waze HQ-tól kaptam választ egy esetre, ami a következő. Adott egy így megoldott benzinkút:
Segment direction.png
Szegmens iránya
(26.11 KiB) Downloaded 596 times
Erre a Waze pedig betervezett egy ilyet:
Calculated route.png
Tervezett út
(32.65 KiB) Downloaded 602 times
Ez elég durva hiba, egy Primary Higway-t elhagyott egy Private road kedvéért, ráadásul haladási iránnyal szemben. Ez a válasz rá:
There's a known issue with private roads and parking lot roads that go out of a street and back to the same street.
Please split this private road into 2 segments and it should fix the problem.
It could be a result of multiple drivers who drove through this segment in the opposite direction.
Tehát, ismert hiba. Röviden a megoldás az, hogy a private road két szegmensből álljon, vágjuk ketté. (Ez egyébként is ajánlott, sose csatlakozzon össze két szegmens mindkét végpontja!)
Erre figyeljünk oda!
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Az új livemap elég szépen megjeleníti a különböző szinteken lévő szegmenseket. (Szintek alatt a magasságot értem.) Ezért csináltam egy tesztet, az M6-ost az M0-tól Adonyig megcsináltam úgy, ahogy a valóságban van. Csak amiatt betettem junction-okat, hogy a hidakat megcsináljam. Szerintem tök jól néz ki és tudtommal nem befolyásolja az útvonaltervezést. (A csak két szegmenst tartalmazó junction-ök nem kapnak büntetést.)
A jövőben szerintem ezt figyelembe véve szerkesszünk, de legalább is az összevissza beállított szinteket mindenképpen javítsuk, ha éppen arra járunk, mert egyébként ronda lesz a térkép. (A kliens kinézetet egyelőre még nem befolyásolja, de talán egyszer...)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier