don-e?Szata76 wrote:Ide fel kellene venni ezt az AGIP kutat. Köszi!
https://www.waze.com/editor/?zoom=6&lat ... 55&env=row
https://www.google.hu/maps/place/R%C3%B ... 290c1e46d0
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png
http://www.bonex.hu/12.png
Most keresem, hogy mit is írjak.Szata76 wrote:Ha addresszálod is, akkor köcc-e!vequalsdividedt wrote:don-e?Szata76 wrote:Ide fel kellene venni ezt az AGIP kutat. Köszi!
https://www.waze.com/editor/?zoom=6&lat ... 55&env=row
https://www.google.hu/maps/place/R%C3%B ... 290c1e46d0
szerk
Ezt a kutat még az Agip sem ismeri.
http://www.edc.hu/teljesterkep.php
NOBODY KNOWS EVERYTHING. Here, we all know something and and together we will know more.
http://www.bonex.hu/12.png
http://www.bonex.hu/12.png
Nem rémlik, hogy volt-e valahol említve, de úgy látom, sokan nem gondoltak bele a következőbe, úgyhogy leírom.
Van egy olyan "leszarom" típusú tábla (kék hátterű téglalap alakú), hogy lakó és pihenőövezet (kezdete és vége...) A kresz hosszan taglalja, hogy ki mehet oda be, a lényeg, hogy a Waze számára a megfelelő útkategória erre a Private road (Csak célforgalom/Magánút), hiszen az átmenő forgalom tiltva van rajta!
Próbáljunk erre odafigyelni, használjuk a Street view-t ennek megállapítására!
Köszi!
Van egy olyan "leszarom" típusú tábla (kék hátterű téglalap alakú), hogy lakó és pihenőövezet (kezdete és vége...) A kresz hosszan taglalja, hogy ki mehet oda be, a lényeg, hogy a Waze számára a megfelelő útkategória erre a Private road (Csak célforgalom/Magánút), hiszen az átmenő forgalom tiltva van rajta!
Próbáljunk erre odafigyelni, használjuk a Street view-t ennek megállapítására!
Köszi!
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Újabb figyelendő dolog jelent meg azzal, hogy frissítették a LiveMap kinézetét tegnap/ma. (Csak bizonyos csempéken látszik, még felemás a térkép.)
Szóval, erőteljesen kiemelődnek a szegmensek szintjei. (Mármint a talajszint illetve ettől eltérő magasságok.) Tehát, ami eddig szinte csak egy logikai mező volt a szerkesztőben, most már bizony nagyon is befolyásolja (legalább is a web-es) térkép kinézetét. Ezért mindenki figyeljen jól oda a szintek beállítására.
Sőt, önkényesen én azt mondom, hogy amíg komoly ellenérv nem jelentkezne, térjünk át arra a módszerre, hogy bizony szakítgassuk meg a szegmenseket ott, ahol ez szükséges a szintváltozás miatt. (Jobban mutat a térképen, hogy csak ott van megemelve az út, ahol valóban elmegy alatta egy másik.) Arra is figyeljünk, hogy a negatív magasságú utakat alagútban haladó útként jelöli az új térkép, tehát valóban csak azokat az utakat tegyük negatív szintre, ami fölött nem csak híd szerű, de valamilyen komolyabb fedél van.
Szóval, erőteljesen kiemelődnek a szegmensek szintjei. (Mármint a talajszint illetve ettől eltérő magasságok.) Tehát, ami eddig szinte csak egy logikai mező volt a szerkesztőben, most már bizony nagyon is befolyásolja (legalább is a web-es) térkép kinézetét. Ezért mindenki figyeljen jól oda a szintek beállítására.
Sőt, önkényesen én azt mondom, hogy amíg komoly ellenérv nem jelentkezne, térjünk át arra a módszerre, hogy bizony szakítgassuk meg a szegmenseket ott, ahol ez szükséges a szintváltozás miatt. (Jobban mutat a térképen, hogy csak ott van megemelve az út, ahol valóban elmegy alatta egy másik.) Arra is figyeljünk, hogy a negatív magasságú utakat alagútban haladó útként jelöli az új térkép, tehát valóban csak azokat az utakat tegyük negatív szintre, ami fölött nem csak híd szerű, de valamilyen komolyabb fedél van.
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Közvetlenül a Waze HQ-tól kaptam választ egy esetre, ami a következő. Adott egy így megoldott benzinkút:
Erre figyeljünk oda!
Erre a Waze pedig betervezett egy ilyet:
Ez elég durva hiba, egy Primary Higway-t elhagyott egy Private road kedvéért, ráadásul haladási iránnyal szemben. Ez a válasz rá:
Tehát, ismert hiba. Röviden a megoldás az, hogy a private road két szegmensből álljon, vágjuk ketté. (Ez egyébként is ajánlott, sose csatlakozzon össze két szegmens mindkét végpontja!)There's a known issue with private roads and parking lot roads that go out of a street and back to the same street.
Please split this private road into 2 segments and it should fix the problem.
It could be a result of multiple drivers who drove through this segment in the opposite direction.
Erre figyeljünk oda!
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Az új livemap elég szépen megjeleníti a különböző szinteken lévő szegmenseket. (Szintek alatt a magasságot értem.) Ezért csináltam egy tesztet, az M6-ost az M0-tól Adonyig megcsináltam úgy, ahogy a valóságban van. Csak amiatt betettem junction-okat, hogy a hidakat megcsináljam. Szerintem tök jól néz ki és tudtommal nem befolyásolja az útvonaltervezést. (A csak két szegmenst tartalmazó junction-ök nem kapnak büntetést.)
A jövőben szerintem ezt figyelembe véve szerkesszünk, de legalább is az összevissza beállított szinteket mindenképpen javítsuk, ha éppen arra járunk, mert egyébként ronda lesz a térkép. (A kliens kinézetet egyelőre még nem befolyásolja, de talán egyszer...)
A jövőben szerintem ezt figyelembe véve szerkesszünk, de legalább is az összevissza beállított szinteket mindenképpen javítsuk, ha éppen arra járunk, mert egyébként ronda lesz a térkép. (A kliens kinézetet egyelőre még nem befolyásolja, de talán egyszer...)
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier
Re: Beszélgessünk a TSZ-ről