Furcsa UR
Ha nem tudod, ne kérdezz!
https://www.waze.com/hu/editor/?lon=19. ... TT&env=row
https://www.waze.com/hu/editor/?lon=19. ... TT&env=row
Sziaarchiii1 wrote:Sziasztok! Csak most találtam rá erre a topikra, de gondoltam gyorsan átírom a gondom ide , mert ide tartozik.
Segítsetek legyetek szívesek!
Jelentettem egy térkép hibát a napokban, a kocsiban ülve nem tudtam részletezni.. Ma jött egy válasz rá egy kedves wazze társtól,hogy írjam meg mi volt a gond.Elkezdtem begéelni mi volt a gond, de közben ki kellet lépnem megnézni a térképen az érintett utca neveket és mire visszaértem jött még 1 üzenet, de ekkor már nem tudtam sehogyan sem választ írni .
Egyszerűen bármit nyomok a telón (xperia E) nem dob fel billentyűzetet. Vagy esetleg a waze magyar oldalán hol tudok hozzászólni az általam jelentett hibához, mert nem találom a jelentésem sehol? (azért ide leírom mi volt a gond: Szóval BP 13. kerület a Reitter Ferenc utcából a nyomvonal alapján amit tervezett !!Balra!! kellett volna kanyarodnom a Róbert Károly körútra a villamos síneken keresztül?!? Mire eszméltem meg kellet fordulnom a reitter ferenc utcában.Utána már rendesen ment a dolog, de ezt nem értettem miért tervez keresztül a villamosmegállón /kokrétan ez lenne a hiba amit szerettem volna jelezni/?! (Közben azt nézem, hogy a telefonon a wazeeban az üzenetek között a térképhibás jelentést jelölő kis vízcsep alakú izé színe piros.. ez azt jelenti, hogy le lett zárva? mert a "live mapon" narancssárgával látok itt ott térképhibát?)
Nem hiába champ a bácsi.marcedli wrote:ok, megoldottamGellert93 wrote: Sajnos nincs rá jogosultságom még.
Sziasztok! Minden rendben volt itt, néztem az UR-t, reagáltam is rá, láttam Livemap-en is, hogy nem jól tervez, tehát igaza volt a jelentőnek. Viszont semmi hibát nem találtam a térképen, minden be volt kötve, minden kanyarodás úgy engedélyezve, ahogy kell. Egyetlen pici problémácska volt, de nem tudom, hogy ez mennyire zavarta meg: a parkoló és a körforgalom közti pici szakasz rövidebb volt 4 m-nél és sárgította a validátor. Nem tudom, hogy ez számított-e. Szétszedtem az egészet, körforgalmat újracsináltam és összeraktem. Minden érintett jucinál tiltottam és újra engedélyetem a kanyarodásokat. Várjunk egy frissítést.Szata76 wrote:Tényleg érdekes. Első körben adatbázis hibára gondolok. Van még egy opció, annak utána nézek. Ma volt megpiszkálva az a szegmens, annak a frissítését meg kellene várni. Ha még mindig rossz, akkor belenyúlunk, szétszedjük a csomópontot.stomachh wrote:Sziasztok!
Adott egy UR. Érdekes, azt írja a jelentő, hogy nem tervez a Szemlőhegy utcán a Rómer Flórisról az Ady Endrébe. Néztem Livemapon, valóban. Néztem WME-ben a Route Checker scripttel, ott sem. Na az az érdekes, hogy a tervezési metódust rövidre állítva sem! Akkor is az Áldás utca - Eszter utca útvonalon tervez. Ha a célpont a kérdéses szegmensen van, akkor odatervez, de ha csak átmenő, akkor nem. Nem értem. Beragadt valami korlátozás, ami nem látszik?
Piszokul érdekel a téma.
Azt sikerült kiszúrni, hogy a körforgalomnál van valami. Lehet, hogy volt az a (be nem kötött?) parkoló szegmens, az zavart be.
Szia! Bocsi az előzőről úgy látom már lemaradtam. Ott ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni, ha nincs róla semmi bizonyíték (nem látszik a jelentésben, nem tudja jól leírni és nem reprodukálható), akkor "jó".BuzderL wrote:Sziasztok!
A Balatoni úton kérnék egy kis segítséget: ki kellene deríteni, hogy miért kerüli a tervezés
A tervezőnek beállított minősítést ("hanyagolható"?!) én nem látom a szerkesztőben, más ötletem meg nincs már.
Kérem, ha megoldást talál valaki, nekem is mondja el, hadd tanuljak!
Köszönöm!
Azt én javítottam 2 napja. Valaki tiltotta a körforgalomba való kanyarodásokat...Szata76 wrote:Tényleg érdekes. Első körben adatbázis hibára gondolok. Van még egy opció, annak utána nézek. Ma volt megpiszkálva az a szegmens, annak a frissítését meg kellene várni. Ha még mindig rossz, akkor belenyúlunk, szétszedjük a csomópontot.stomachh wrote:Sziasztok!
Adott egy UR. Érdekes, azt írja a jelentő, hogy nem tervez a Szemlőhegy utcán a Rómer Flórisról az Ady Endrébe. Néztem Livemapon, valóban. Néztem WME-ben a Route Checker scripttel, ott sem. Na az az érdekes, hogy a tervezési metódust rövidre állítva sem! Akkor is az Áldás utca - Eszter utca útvonalon tervez. Ha a célpont a kérdéses szegmensen van, akkor odatervez, de ha csak átmenő, akkor nem. Nem értem. Beragadt valami korlátozás, ami nem látszik?
Piszokul érdekel a téma.
Azt sikerült kiszúrni, hogy a körforgalomnál van valami. Lehet, hogy volt az a (be nem kötött?) parkoló szegmens, az zavart be.
Nem nyitottam meg az UR-t, de a leírásod alapján egy a lényeg, hogy nem mindig az első a Waze találat, ne azt figyelje, hanem a Waze ikont a keresési találatoknál alul!oriat wrote:Sziasztok!
Találkoztam egy jelentéssel és nem tudom mit írjak rá.
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... 044&zoom=4
A jelentő a Budapest, Üllői út 114-hez szeretett volna eljutni, ami a X. kerületi részen van, de a VIII. kerületi részre irányította a technika. Megnéztem, a térképen helyesen van minden. Beütöttem a kliensbe és a felugró lehetőség is helyes célpontod ad.
Amit viszont szerintem Ő csinált, hogy a keresőablakba beírást követően nem a felugró elsőre kattintott, hanem megnyomta a "keresés" gombot, ahol valóban kiad több 114 Üllői -t és itt pont az egyik nem megfelelőt választotta.
Mi a teendő?
Re: Furcsa UR