Bármiben segítünk, kérdezz bátran!
Post by DaveFerger
Szikra wrote:
DaveFerger wrote:
trivia211 wrote: Ez a szegmens nincs levédve, jogod van szerkeszteni.
Úgy tudod kettébontani, hogy belekötsz egy új utat, majd törlöd az új utat. Akkor állítsd off-roadra, ha annyira járhatatlan, hogy a Waze-nek nem kellene erre terveznie.
Igen, ez pont meg van, hogy hogyan kell szegmens-t darabolni. A gond, hogy az újonnan létrehozott utat nem tudom kitörölni. Törlés ikon inaktív, szövegbubi:
Screenshot
"Szegmens törléséhez legalább 2 szintűnek kell lenned."
Nem rég vezették be,
*New Permission system - ENABLED
- User rank 1 will be able to change a max of 30 street names within per day
(server reset at 0:00 UCT)
- User Rank 2 will be able to delete a max of 10 segments within per day
(server reset at 0:00 UCT)
Hajnalban egy másik szegmens szekresztésénél észrevettem, hogy mentés után tudtam törölni a saját szegmensem, úh megcsináltam ezt a kérdéses részt.
Fejlesztőként feltételezem, hogy:
- 1-es szint csak saját szegmenst törölhet
- mivel mentés előtt még nem kap id-t és egyéb adatok a szegmens, pl. userId, ezért ott még nem lehet törölni
- mentés után userId alapján enged törölni
DaveFerger
Posts: 9
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by decneter
Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy sok helyen a kereszteződésekben tiltott a visszafordulás. Eddig úgy tudtam, hogy a KRESZ szerint csak ott tiltott a visszafordulás ahol azt tábla tiltja vagy kötelező haladási irány van.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
D.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
decneter
Posts: 24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by decneter
Sziasztok,

Egy dolog lemaradt, sebességkorlátozással kapcsolatban szeretném megtudni hogy lakott területen belül csak az 50-től eltérő korlátozásokat kell rögzíteni vagy mindenhol fel kell vinni az 50-et.

Köszönöm a válaszokat!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
decneter
Posts: 24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by decneter
Sziasztok,

Miért van az hogy menetközben a kliensből térkép hibát jelzek és később amikor hazamegyek nem találom a jelentést? Ez már nem először fordul elő utána persze kijavítom a hibát, De van néhány alkalom amikor nem emlékszek a pontos helyre. Valamit rosszul csinálnék?

Az élő térképen van olyan lehetőség hogy megnézzük a lezáratlan térképjelentéseket?

Üdv
D.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
decneter
Posts: 24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by decneter
Köszönöm,este ki is próbálom!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
decneter
Posts: 24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by decneter
gdumber wrote:Sziasztok!

Elkezdem Jászberény sebességadatokkal ,valamint házszámozással való feltöltését. A főútak lock3-mal zártak.. ezekhez egyenlőre nem nyúlok, csak a lezáratlan területekhez.
Kérdésem, hogyha egy adott területtel (cc 10-12 utca) készen vagyok és teljesem tökéletes, akkor érdemes e 3-as lockal lezárattatni valakivel? Vagy ha elérem a 2-es szintet akkor 2-es lockkal zárjam le, vagy egyáltalán ne legyen zárva továbbra sem? Mi a bevett szokás?

Másik kérdés, hogy a házszámozásnál az útra kattintva behelyezi a pöttyöt, majd egy másik pöttyöt az úttól távolabb is el tudom helyezni. Ezt hogyan érdemes? ez a terület jól van szerkesztve?
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row&lon=19.91848&lat=47.48695&layers=941&zoom=4&segments=151877610
Szia,

Én amikor házszámokat viszek fel az egyik pötty az út mentén mozog a másikat pedig a bejárathoz szoktam rakni így az autót közvetlenül a bejárat elé navigálja majd a kliens.

Mindenki: a házszámokkal kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem. Korábbi hozzászólásokban láttam hogy elvileg van házszámozó program Iphonera is, viszont nem találtam a linket, és az App Store ban sem. Ha valakinek megvan akkor ossza meg legyen szíves.

Köszönöm
D.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
decneter
Posts: 24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by decneter
Szia,ilyen esetekben általában helynek azaz pontnak jelölik.

D.


Üdv
D.
decneter
Posts: 24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Deepforest33
Igazából nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de az érdekel, hogy miért függesztették fel a map editor jogomat? Erről csak egy automatikus üzenetet kaptam, semmi mást, s ebben az üzenetben az van, ha nem kapok más értesítést, kérdezzem meg az okot valahol a fórumon. Hát így. Köszönettel:
Deepforest33
Posts: 4
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by Deepforest33
Köszönöm a választ. Lehet, a lelkesedésem nagyobb volt a türelmemnél, abban reménykedtem, hamarosan elérem a 25000 szerkesztést, s akkor nem lesz az Unlock 3-mal gondom. Azt elismerem, hogy nem kötöttem be utakat a magasabban zárolt utakra, de aztán pl. kértem, hogy adjanak unlock-ot kisebb szakaszra, de azt sem kaptam, biztos rajtam röhögött mindenki :) . Most elolvastam, amiket írtál, végre valami segítség, ez nagyon jó volt. Ha a magasabb szinten zárolt utakra való bekötéseken kívül csináltam más hibát, az bug lehet. Sajnos, nem tudom miért, de az map editor lefagyott, s lehet, hogy félbehagyott munkákat mentett. Sajnálom. Köszönettel: Deepforest33
Deepforest33
Posts: 4
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by deltasite
Sziasztok!

Igazából nem kérdésem van, csak kicsit mérgelődni szeretnék:

Értem én, hogy a főutakat, autópályákat, fontos csomópontokat célszerű lockolni, de mi értelme egy kis község ÖSSZES utcáját így zárolni? Nem unlockot kérek, mert az igazat megvallva elment a kedvem a szerkesztéstől, csupán érdekel az ok.

Olyan területekre gondolok, mint pl. Besnyő, amelyeket anno én készítettem el, mégpedig bőven a Google korszak előtt, amikor a Bing műholdképén csak egy nagy fejér képhiba volt. Nem futólag hengereltem, hanem bejárással, álló helyzetben mértem be szinte minden kereszteződés koordinátáit. Pár hete végeztem az összes sarok-házszám gyűjtésével és lám: teljes lock van az összes utcán. Ha valamit konzekvensen rosszul vittem fel, akkor egy pm-et azért vártam volna, mielőtt lezárjátok az egészet.

üdv.
Molnár Gábor
deltasite
Posts: 6
Send a message
Hardware: HTC Desire S
OS: Android 2.3.5
Software: Waze 3.2.2.2
Car: Daewoo Kalos 1.2 (2004) - Black