Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Amire büszkék vagyunk, vagy csak úgy...
Post by Szata76
NoGun666 wrote:Sziasztok,

Új vagyok itt (egyébként az IGo és anno az Aeromap tesztelője).
A várban lakom és gyorsan bejelentettem a térképre bökve két dolgot, amit Szikra ki is javított, a bejelentés alapján viszont most látom, h félreérthető és Szikra vélhetően félre is értette (pedig a térképen nem oda böktem amit a hiba bejelentés leír).
Most helyrehoztam a dolgot, de nem lesz éles, sőt az első bejelentésem nem is látszott.

A vár környéki dolgokat szívesen kezelem, itt lakom bent.
Megpróbáltam rendbe tenni a szentháromság tér környéki dolgokat. (létrehoztam egy kis utcácskát ami a Hilton parkolóba megy, mert különben nem érthető miért kétirányú a parkolóból kivezető útszakasz)

Bocs ha kavartam valamit. valaki leellenőrizhetné.
Köszi
Szia! Van már itt egy várlakó wazerünk, de minden újabbat szívesen fogadunk. :) Mindig lehet tökéletesíteni a dolgokat. Nem tudom miről szólt a hibajelentés (UR), de az mindig ott jelenik meg ahol éppen vagy, mikor megnyomod a jelentés gombot.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
NoGun666 wrote:Kis segítséget kérek.

Bogarászom a wikit (megnéztem pár videót is) de nem látok magyarázatot s kis kanyarodó szimbólumokra amik lehetnek pirosak és zöldek. Ha van erről leírás, azt elolvasnám.

Másik, ha vidékre megyek szlovákián keresztül és nincs net folyamatosan, sőt a vége felé egyáltalán, akkor az út számít nekem, netán szerkeszteni is tudom vagy erről le kell mondanom?

Perőcsénybe megyek és szívesen rendbe tenném a környéket, mert rossz (a google is)

Köszönöm.
Bocsánat, hogy ezt mondom, de akkor olvasd el még egyszer a wikit! Azok a nyilak a térképszerkesztés legfőbb momentumai szinte. Azzal lehet beállítani, hogy a kijelölt útszakaszról merre lehet fordulni, továbbhaladni.

"... de előtte kijelöltem amit be akartam jelölni ..." Ezt mondtam. Hiába jelölsz ki bármit jelentés előtt, semmi jelentősége nincs. Oda fogja letenni az UR-t hol éppen állsz, álltál. Menet közben is meg lehet nyomni a hibajelentés gombot az adott helyen, aztán majd a következő piros lámpánál beírod, hogy mi a gond. Ha nem tudsz /akarsz oda menni ahol a gond van, akkor a https://www.waze.com/hu/livemap oldalol ráböksz a hiba helyére, majd "probléma jelentése".
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
NoGun666 wrote:mennyi időnként frissítenek? hol követhető ez?
Nem tudni, van mikor naponta, legrosszabb esetben hetente. A status.waze.com oldalon lehet követni.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
Butyok wrote:Oroszlányt átfésültem, hibákat javítottam... 8-)
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =37&zoom=3
Szép munka! Apróságokat találtam, azokat javítottam.
A kanyarodásokat mindig nézd át Shift+Z-vel. Időnként bekapcsolhatod a GPS nyomvonalak réteget is, és ahol van nyomvonal, ott ellenőrizni kell, hogy ahhoz képest (sose a műholdképhez!) helyén van az út, vagy nem.
Ilyet azért nem csinálunk, nem záródhat önmagába a szegmens.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =261604371
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
vequalsdividedt wrote:
Butyok wrote:Ezért is szóltam. Köszönöm az észrevételeket. Hibák javítva. Legközelebb ezzel a tudással felvértezve folyt.köv...
Még mindig csak a környéket néztem meg, de van itt még mit csinálnod.
Pl ez a két szegmens minek? Ha megnézed a kanyarodásokat megérted a kérdésem. (ill. ott egy pár másik dolgot sem értek)
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,261604606
Butyok, használsz valamilyen kiegészítőt? Minden kanyarodás a linkelt helyen kérdőjeles, ami azt jelenti, hogy nincs egyértelműen engedélyezve. Keress rá pl. a wikiben – soft turn.
Ilyet, ha akarnék sem tudnék most egyszerűen létrehozni.
Most javítottam.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szikra
Győr, Győrszentiván, Győr-Gyirmót, Győrújfalu kész! :D

Győrben rengeteg útkereszteződési hiba volt, ha találtok még vagy észleltek valamilyen hiányt, jelezzetek!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Győr-Ménfőcsanak kész!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Újabb települések nőttek ki a Cartouche-ból! :P
Győr vonzáskörzete:
Győrzámoly, Töltéstava, Győrújbarát
Sopron vonzáskörzete:
Sopron, Ágfalva, Balf, Brennbergbánya, Fertőboz, Fertőhomok, Fertőrákos, Harka, Hidegség és Sopronkőhida! :D
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
railcar wrote:Egy új Major Highway, teljes hosszában (!) és egy új határátmenet. Ki találja ki?
221 ? :lol:
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Halászi is kész!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message