Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Nazywanie dodawanych punktów/obszarów

Post by LafarM-OSM_lepsze
Cześć,

nie zawsze wiemy przy jakiej ulicy jest dany market, muzeum, etc.
Wpisujemy "OBI" i ... Do którego ze sklepów chcemy jechać? Wpisuję "OBI Lublin" i nie dostaję ani jednego sklepu.
Zrobiłem test na kilku supermarketach w Lublinie i opisałem je jako "nazwa_sklepu miasto ulica". Teraz wpisując ponownie "OBI Lublin" otrzymuję listę dwóch sklepów.

Proszę o uwagi do pomysłu. Czy coś zmienić w opisie tych punktów? Po akceptacji pomysłu i ewentualnych zmian w tej propozycji proszę o poprawienie dodanych przez siebie punktów.

Pozdrawiam,
Rafał
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

POSTER_ID:528597

1

Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by h_udy
wampcia wrote:Mam zgoła inne zdanie co do supermarktów, ich zaznaczanie uważam jako reklamę danej firmy, działanie komercyjne i od tego odstępuję, gdyż uważam iż same firmy winny je dodać albo za to zapłacić.
ja wpisuję np. CH Belg albo CH AKS.. a czy tam jest TESCO czy REAL.. no cóż to ma służyć nam, użytkownikom. Więc teoretycznie im więcej info w opisie tym lepiej. Jak nie będziesz chciał jechać do CARREFOURA czy KAUFLANDA to go nie będziesz szukał nawigacji.. nie?
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by LafarM-OSM_lepsze
wampcia wrote:Mam zgoła inne zdanie co do supermarktów[...ciach...].
To po co umieszczamy je na mapie? Jeżeli już są dodane to zróbmy chociaż z tego pożytek. Raczej nie będę jechał do innego miasta aby zrobić tam zakupy w realu czy biedronce, ale czasami może ktoś potrzebować. Ja na przykład nie wiem przy jakiej ulicy jest IKEA w Łodzi lub Poznaniu, ale jak byłem, to wybrałem się na zakupy. Przepraszam za przykład ze sklepami (nie chodziło mi o reklamę) ale w przypadku lotnisk, szpitali, itp. chciałbym aby dało się wpisać na przykład "szpital nazwa_miast" i chciałbym tam dotrzeć, oczywiście jak jest więcej niż jeden POI o danej nazwie w mieście to chciałbym wiedzieć na jakich ulicach.
rlpl wrote:[...ciach...]Jeszcze proponowałbym taki eksperyment: wpisz do nawigacji samo OBI i sprawdź, czy znajdzie Ci OBI Lublin, czy najbliższe OBI jeszcze nie przemianowane, czyli np. w Warszawie. Bo jeśli na hasło OBI nie znajdzie OBI Lublin, to chyba to jest problem.
Sprawdzałem i przed zmianą nazwy i po dodaniu Lublin w nazwie ale na pierwszej pozycji było OBI oddalone więcej niż 200km. Tak więc w moim przypadku otrzymuję listę ale nie posortowaną według odległości. Gdyby tak było, to nie poruszyłbym tego tematu.
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by rlpl
Było na ten temat: http://world.waze.com/forum/viewtopic.p ... =30#p71809 i wtedy uznano, że to jednak zły pomysł. Ale to kwestia gustu, jeśli uznasz, że tak chcesz mieć, to tak sobie zrobisz. Faktycznie wyszukiwanie POI działa słabo, ale oprócz wad ma jedną zaletę: wyniki są posortowane po odległości. Pierwsze OBI, jakie zobaczysz na liście, będzie najbliższym.

Jeszcze proponowałbym taki eksperyment: wpisz do nawigacji samo OBI i sprawdź, czy znajdzie Ci OBI Lublin, czy najbliższe OBI jeszcze nie przemianowane, czyli np. w Warszawie. Bo jeśli na hasło OBI nie znajdzie OBI Lublin, to chyba to jest problem.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by wampcia
Mam zgoła inne zdanie co do supermarktów, ich zaznaczanie uważam jako reklamę danej firmy, działanie komercyjne i od tego odstępuję, gdyż uważam iż same firmy winny je dodać albo za to zapłacić.
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
Jak zauważyłam POI działa jako punkt charakterystyczny powiązany z nazwą własną a nie jego lokacją w momencie wyszukiwania, co stanowi niewątpliwy problem dla osób pragnących używać tego rodzaju bazy danych. Oczywiście zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie działa tylko nie wiem czy sortowanie odbywa się mimo dodatku słowa np "Pcimi" wg. odległości użytkownika w Pciumu od tego samego rodzaju zbioru POI np: ubojnia :P.
Osobiście jak zaznaczyłam nie zamierzam wprowadzać do baz hiper-super- marktów, ale jeśli starczy mi czasu na POI to być może wykorzystam ten klucz do dodawania innych punktów o tych samych nazwach własnych
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !