Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Zadávání cen na ČS

Post by VetchyKmet
Ahoj, jsem tu nový a Waze mám teprve 10 dnů, tak se omlouvám, pokud se ptám na nesmysl nebo na špatném místě fora.

1.Včera jsem objel některé benzinky v místě bydliště, na Shell na Bratislavské, Hodonín mi Waze neustále psala, že asi byly zadány špatné ceny.
Přitom to tam nikdo neatualizoval už docela dlouho a na všech dalších to bylo OK - aktualizace proběhla. V čem by mohl být problém na Shell?
2. Opět Hodonín, křižovatka Očovská, Legionářů - v místě je už dlouhá léta panelová spojka k ulici Slunečné, kterou WAze nezná, dobře viditelné např zde:
http://www.mapy.cz/#!q=hodon%25C3%25ADn ... i_5614_0_1
Tak jsem tam zaválcoval, opakovaně projel i bez válcování a už několik dnů mi to v mapě svítí červeně, ale přes usek nenaviguje.
3. Dotaz - když jsem se poprvé přihlásil na svůj učet, tak se mi "nějak" - nevím jak podařilo zobrazit v mapě dosud projeté trasy. Po odhlášení a opětovném přihlášení se mi do tohoto zobraazení už nepodařilo dostat, poradí někdo???
4. Zadám adresa domov a práce, Waze naviguje na cca 200 metrů jinde, očividně je číslo mého domu "někde jinde", jak to řešit?

Děkuji.
Tonny
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times

POSTER_ID:16936694

1

Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Děkuji....
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by tex232
Anihilovat
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
vondus wrote:No u nás zavřeli benzinku, tak jsem prostě u cen dal všude N/A. Mazat se mě ji nechtělo, nevím kdy ji zas někdo otevře.
Ji smaz jen landmark. Pak se zas namaluje.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
guldys wrote:A pak tu jsou taky uživatelé, co ceny nepíší a jenom sbírají body. Mám tu na Liberecku už dva, u kterejch jsem si jistej, že na to dlabou.
Dám příklad jak to dělám já:
:arrow: Jedu okolo a netankuju -> dám hlášení o ceně a zjistím, že cena sedí -> odešlu hlášení.
:arrow: Zjistím, že cena nesedí -> řídím a jsou příhodné podmínky -> opravím a odešlu.
:arrow: Cena nesedí -> řídím a nejsou vhodné podmínky (nebo jsem nestihl všechny ceny přečíst nebo zapamatovat) -> nic neposílám.
Už se mi několikrát stalo, že u jedné benzínky nastala varianta 3 a to dokonce několik dní po sobě. Přesto byla špatná cena ve waze vždy "dnešní". Největší expert je na to RedBullAirRace, který byl schopen aktualizovat benzínku téměř obden i skoro měsíc po jejím zavření.
Pošli PM -RedBullAirRace třeba vůbec netuší vo co de... A nebo chat když ho uvidíš na silnici
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
Last edited by tex232 on Sat Jun 07, 2014 12:17 am, edited 1 time in total.
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Tonny0584 wrote:
peta5 wrote:Dnes jsem tankoval na ČS EuroOil, v Ostravě. Chtěl jsem aktualizovat ceny a všiml jsem si, že dnes ceny aktualizoval andy1409. V klientu uvedené ceny však neodpovídaly skutečnosti. Ptal jsem se obsluhy, jestli dnes měnili ceny. Paní řekla, že dnes se ceny neměnily, takže jsem aktualizoval. Předpokládejme, že andy1409 zadal ceny správně. Kde je chyba? Prosím zkušenější o vysvětlení :-)
Je nutné přijmout fakt, že některé čerpací stanice mohou měnit ceny vícekrát za den.
Zcela obvyklé je to zpravidla v útery a v pátek, vysledováno za dlouhá léta.
Je to zřejmě proto, že konkretně na Jižní Moravě je nejvíce přecenění na čerpačkách právě tyto dny - pravděpodobně proto, že "normálně" se pro obchodníky mění ceny zpravidla v noci z Po na Ut a ze Čt na Pa - z toho se pak rekrutují někdy až chaotická přecenění v následujícím dnu.
Něco malinko o tom vím, pracuji 6 let v branži coby zaměstnanec, takže o podrobnostech nemohu veřejně diskutovat.
Hlavně cenu směrem nahoru mění velmi rychle dolů už to tak rychle nejde...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Může už zadávat ceny po 10 ti dnech není tam nějaké omezení? Jinak vítej ve fóru je prima že jsi napsal.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by pvo11
Android, Waze 3.9.3.
Když se nechám na benzínku odnavigovat a chvíli na benzince stojím nabídne mi aktualizaci cen (zrovna dneska), ale zvláštním způsobem, vyhledá seznam benzínek v okolí a já musím vybrat, na které jsem a ceny zadat.
Jestli je ta navigace na benzínku nutná, jsem nezkoumal, protože mě to moc nezajímá. Ceny benzínu ve Waze nepoužívám, ale když mě to aktualizaci nabídne, tak je zadám.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
PumpDroid funguje v tomto směru dobře. Možná proto, že se tam nedávají žádné body :) a člověk cenu zadá jednoduše a ne jen když na benzince nebo nejbližším okolí zastaví.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by porubcan
moja skusenost (Android, aktualne beta 3.9.3.904, no toto spravanie pozorujem uz dlhodobejsie): niekedy popup vyskoci, niekedy nie, zvacsa vsak az po dlhsom case statia na benzinke (v preklade, ak tankujem, tak popup bezne dostavam. ak len zastavim na semafore blizko pumpy, tak popup obvykle nedostanem).
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester