Wazeopedia Revamp is live! read the post and join the advanced editing webinar on Dec 4th
Post by foxitrot
vitj wrote:
tex232 wrote:Libínské sedlo - jsou tam dvě silnice paralelně....
Byl to bug. Alpha opravila.
Silnice byla smazana, presto byla viditelna.
Posledne tyzdne sa mi to stava denne. Ta nespravna cesta obvykle do 1-3 dni zmizne.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1279 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
duky5 wrote:Teraz som to skusal, stale rovnake navigovanie :(

Ak su teda mapove podklady OK, nebude to klientom?
Prepac, duky5, tvoja sprava mi usla. Nie, si cisty, je to servermi. Sporadicky dostavam blaznive trasy (mam screenshoty) aj na mojich pravidelnych usekoch, ktore davno neboli menene a su korektne a casto na treti pokus o minutu neskor dostanem navrh korektnej trasy.

Najradsej by som si o tyzden-dva na Waze Statuse precital, ze "vyliecili sme routing server zo zapalu kosti od blbosti, pretoze potajomky pozieral blaznive huby a slubujeme, ze sialene trasy uz nebude produkovat".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Juchuuu! Mozme pokracovat v testovani, po mesiaci mame nove mapy! (Aktualne k 30.10.2011)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

Post by foxitrot
shalafi wrote:asi dve stranky dozadu tu bola diskusia o zmene Ramp -> Freeway ..
Mal som na mysli zjednotenie oboch smerov tohto prepojenia. D2 Lafranconi -> D1 Einsteinova je uz "dlhsiu dobu" Freeway. Ak by mali byt rozdielne, tak skor prave tu by som spravil ako Ramp (este aj prekonava vyskove rozdiely pri prechode ponad dalsimi 3 vetvami) a D1 Einst. -> D2 Lafr. (ktora je vedena vodorovne po povrchu) by som spravil Freeway.

Moja myslienka bola jednoducha - obe by mali byt Freeway, lebo v takmer plnom sirkovom profile prechadzaju z jednej dialnice na druhu. Alebo (prihliadnuc na graficky vzhlad a prehladnost mapy na klientovi, + charakter segmentov (prepojky medzi dialnicami - hoci to vobec nie su typicke najazdy a zjazdy z dialnice)) obe spravit ako identicke Rampy.

Proste nevidim dovod na to, aby boli prave tak rozdielne, ako su teraz. Mozno ty ako vrchny zamykac by si to vedel zdovodnit? ;)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

Post by foxitrot
LiborA wrote:
tex232 wrote:Problém s routováním - Skalná kruhový objezd (zkuste si naroutovat Cheb - Luby u Chebu). Ve Sklané to udělá tohle... Proč? Celé jsem to tam procházel a nevidím chybu.
Bude potřeba to nahlásit na Alfu, je tam evidentně někde interní chyba, která tady není vidět - taky jsem na to včera koukal a nic nenašel. Takže to pošli alfě, nebo dej vědět a já jim to pošlu.
Zopar segmentov je tam cerstvo editovanych. Mozno by ste mali pockat na najblizsi update mapy?

Mimochodom, mnohe segmenty Nadrazni a Tovarni maju komplet zablokovane uzly - chyba ci zamer?
tex232 wrote:
Zirland wrote: Není mi známo, že by třída silnice měla jakýkoliv vliv na výpočet nejrychlejší (tj. čas) nebo nejkratší (tj. vzdálenost) trasy.
Takže to bere pro účely routování na stejno dálnici jako polní cestu? To je divný ne?
Empiricky som zistil, ze na este neprejazdenej polnej ceste pocita routovaci server s rychlostou zhruba 20-30 km/h, na pesom chodniku okolo 5-6 km/h. Dialnicu som neskusal, ale usudzujem, ze nejake default hodnoty (kym tade nikto neprejde a nevytvori realne data) tie cesty roznej triesy asi priradene budu mat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

Post by foxitrot
shalafi wrote:...policko Locked znamenalo poistku proti automatickym opravam zo strany servera. [...]
Off topic: zaujimalo by ma, ako sa v novej cartouche nastavi, aby server neupravoval geometriu ciest a smer segmentov podla prejazdov a gps bodov :(
Hmmm? Bud tak isto zamknutim segmentov, alebo netusim.

Vzdy ked alphaci nieco pisali o automatickych korekciach geometrie a konektivity, vzdy spominali len reset/zmenu konektivity v uzle a zamknutie okolitych segmentov, nikdy nie nejaky specificky flag, ktory by dokazal nastavit len Cartouche (a Papyrus nie).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

Post by foxitrot
shalafi wrote:@foxitrot: idem to tam prekopat.
Fuha! nejak to tam zmodrelo :shock: :D

Este prosim toto (pripojenie visiaceho segmentu ul. Polianky do vyznaceneho uzla: https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... =102307680), grafik neodpoveda.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

Post by foxitrot
BA Palisady https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... s=79465364 treba narovnat krivolaku Podjavorinsku na krizovatke s Kozou.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

Post by foxitrot
foxitrot wrote:
foxitrot wrote:
guri211 wrote:Stupava opravena, aj som tu cestu odblokoval. Ospravedlnujem sa za zdrzanie, velmi tadial nejazdim :(

Este otazka: Ta odbocka je neprejadzna? Prosim mrkni to, lebo som ju povolil.
Bývalá skratka na Mariánku. Na 70% sa mi marí, že od Stupavy sa už na ňu naozaj nedá dostať. Za pár dní tadiaľ pôjdem, spravím report.
Preslo par vela dni, kym som tade dnes siel, pred chvilou, potme v noci, v smere od Stupavy. Ta odbocka sa mi na Stupavskom konci zdala fyzicky prehradena a je tam aj znacka Zakaz odbocenia vlavo. Taktiez vtedy pred 3 tyzdnami tam bolo more GPS stop vo vsetkych smeroch, dokonca aj od Marianky na Stupavu, takze myslim, ze ten severny koniec segmentu bol blokovany korektne.

Ked sa teraz pozeram na spominany segment a uzol, vidim, ze dnes rano ho upravil zzzp a povolil vyjazd na sever do Stupavy a prijazd od juhu od Zahorskej. A vsimol som si, ze na segmente pribudli aj dve GPS stopy, v smere na sever, ale take divne - len od polovice useku :?

Takze neviem, asi by sa k tomu mal vyjadrit sam zzzp, je tam aj AM-kom. Pingol som ho, nech sa sem pozrie.
zzzp sa neozval. Konecne som sa na to pozrel cez den: Odbocka je normalne fyzicky prejazdna a vyasfaltovana, ale je tam plna biela ciara a zakazy odbocenia. Takze som tam nechal tu cestu pripojenu a upravil komplet konektivitu na cerveno. A basta. (Mozno este zamknut vsetky 3 cesty, aby waze niekedy nenapadlo automaticky to povolit vzhladom na GPS stopy? Pretoze sporadicky tadial niekto prejde.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

Post by foxitrot
duky5 wrote:Obnovujem môj “problém “ :).
Dnes som si všimol, že na mojej trase to už cez ten cíp k McDonald's nejde, no stále ma to ťahá okolo toho Lidlu. Je tam na križovatke nejaký problém alebo čo je vo veci?
Neviem, ale kedze mame poskodene client mapy, navrhujem este raz pockat do updatu :(

(Mapove podklady su v poriadku, LiveMap tiez ukazuje spravnu mapu, lenze trasy z routing serverov a/lebo klientske mapy casto ukazuju nieco ine - toto su tie "detske choroby", z ktorych uz Waze konecne musi vyrast, aby ho ludia mohli brat vazne!)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message