Post by VetchyKmet
Děkuji za odpovědi,
a pokračuji v dotazech:

1. Pracuji na "nejmenované" benzince a nemám problém cenu změnit vždy, když je přecenění - někdy /vyjímečně/ i 2x za den, vezme to Waze?
2. Jedu kolem benzinky a spolujezdec chce upravit ceny, jde to za jízdy nebo musím zastavit? Nepodařilo se ani při pomalém průjezdu /cca 30 km/.
3. Do jaké vzdálenosti od konkretní benzinky mi Waze dovolí cenu upravit?
4. Dotaz mimo tema benzinek - jde nějak TRVALE označit nebezpečné místo? Např vysoce nehodová křižovatka? Jak?

Děkuji za odpovědi i za shovívavost k začátečníkovi s Waze.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Díky...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Díky všem za názory, ,
vše se tak nějak postupně vysvětlilo, jediný problém mi zůstává s pumpou Shell na Bratislavské ulici v Hodoníně, kde mi waze píše při pokusu o aktualizaci píše, že asi byla zadána chybná cena...
Mimo tema:
V prvním příspěvku, bod 2: Nový , vyválcovaný úsek - sleduji to v navi každý den a nechápu - některý den je celý projetý nový úsek červeně, další den je ho jen polovina, už to někdo dával i do editoru a stále je tam zmatek, nenaviguje přes to...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Shell, Bratislavská, Hodonín - cena na pumpě je v Kč, tedy cca 36 a drobné, teď z hlavy nevím přesně, ve WAze je asi v Euro, protože mi nabízela canu cca 1,40 a 1,5 - v Eurech by to bylo odpovídající.
Sice pumpy běžně berou Euro, ale protože se jedná o území ČR, cena ve waze by měla být v Kč,
Permalink, zatím jsem nezkoumal, jak se to dělá, ale odkaz na tento usek je v prvním příspěvku na první straně tohoto tematu.
Opět děkuji všem za informace.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Dnes oprava cen na diskutované benzince Shell OK, v pohodě...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Já bych prosil radu, rád bych zkontroloval a nastavil ty ČS ALBERT.
Najel jsem si v editoru v mapě na místo, kde by měla být benzinka Albert, konkretně Hodonín a Kunovice.
Pak jsem kliknul na rozbalovací menu, na ČERPACÍ STANICE A DÁL NEVÍM, CO S TÍM,
Děkuji za návod...
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Šlo mi o postup, jak zadávat body zájmu a na čs - protoýe ta data mám k dispozioci - jsem se to chtěl naučit.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
peta5 wrote:Dnes jsem tankoval na ČS EuroOil, v Ostravě. Chtěl jsem aktualizovat ceny a všiml jsem si, že dnes ceny aktualizoval andy1409. V klientu uvedené ceny však neodpovídaly skutečnosti. Ptal jsem se obsluhy, jestli dnes měnili ceny. Paní řekla, že dnes se ceny neměnily, takže jsem aktualizoval. Předpokládejme, že andy1409 zadal ceny správně. Kde je chyba? Prosím zkušenější o vysvětlení :-)
Je nutné přijmout fakt, že některé čerpací stanice mohou měnit ceny vícekrát za den.
Zcela obvyklé je to zpravidla v útery a v pátek, vysledováno za dlouhá léta.
Je to zřejmě proto, že konkretně na Jižní Moravě je nejvíce přecenění na čerpačkách právě tyto dny - pravděpodobně proto, že "normálně" se pro obchodníky mění ceny zpravidla v noci z Po na Ut a ze Čt na Pa - z toho se pak rekrutují někdy až chaotická přecenění v následujícím dnu.
Něco malinko o tom vím, pracuji 6 let v branži coby zaměstnanec, takže o podrobnostech nemohu veřejně diskutovat.
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by VetchyKmet
Není problém zastavit tak, abych viděl na TOTEM /cenový panel/ a aktualizoval všechno.
Dělám to tak vždy, aktualizovat pouze "něco" znamená možnost potvrdit špatnou cenu....
A to zřejmě nebude cílem "aktualizace".
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín