Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by VetchyKmet
Považuji se ještě pořád za "nového" - Waze používám cca 1,5 měsíce a tak pořád ještě tak nějak "chytám notu", takže sorry, pokud se ptám na blbost.
Najel jsem za tu doibu přes cca 2 000 km /Morava, Vysočina, Valašsko, Zlínsko, Hodonínsko/ a tak nějak jsem v rámci "profesionální deformace" zkoumal ceny, udávané Waze na čerpačkách.
Některé jsem opravil, některé se mi opravit nepodařilo - mnou zadávaná cena byla asi příliš jiná, někdy až o 3 Kč a Waze to nechtělo brát /Čáslav červená Benzina, Agip u sjezdu z D1 směr HavlBrod, Ahold Pardubice, Ahold Hradec Kr. a mnohé další/.
Ale co je to hlavní, co chci říct: na některých benzinkách není cena opravena mnoho dnů, např 10, 12, rekord jsem zaznamenal asi 23 dnů.
Ptám se:
nemůže být problém v tom, že někdy Waze nechce aktualizaci přijmout?
Beru to tak, že když jedu a tankuji, tak cenu opravím, když zastavím na kafe, opravím, prostě nějak se mi nechce přijmout fakt, že benzinka na hlavním tahu nemá např 14 dnů aktualizovanou cenu.
Že by wazeři na to kašlali?
Nebo jde o technický problém, např v počtu aktualizací za den od uživatele /zatím se mi nepodařilo aktualizovat víc jak 5 ČS za den/?
VetchyKmet
Posts: 195
Has thanked: 2 times
Been thanked: 38 times
Send a message
VetchýKmet
Hodonín

Post by vitj
Není důvod to házet na support, ceny jsou na pumpě OK. Problém je blízkost hranice, kde to blbne pokud přijíždíš ze Slovenska nebo si waze myslí, že jseš na Slovensku. Pak ukazuje ceny v eurech. Support o problému ví ...
2014-05-20 12.43.06.png
(60.34 KiB) Downloaded 553 times
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Bacha na mazání benzinek. Vzdy zkontrolujte jestli je smazaná i z DB benzinek. Stava se, ze v mape neni, ale v klientu je vyhledatelna a jsou menit ceny.
Pokud se to stane, tak napiste, musi se to resit pres support.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Jsou nějaké limity jak je možné změnit cenu, ale myslím, že jen max. a min. cena, ale můžu se mýlit. Nezkoušel jsi cenu změnit jen o menší částku? A třeba po několika krocích ji upravit na správnou?
Ano, čím dál od větších měst a mimo hlavní tahy jsou ceny aktualizované méně. Je to dané menší penetrací uživatelů.
Problémů proč to tak je bude určitě více to, že změnu nepřijme bude jeden z nich. Další, že určitě většina wazerů ceny neupdatuje.
Limit na počet aktualizací je 5, ale ne za den, ale za podstatně kratší dobu, cca 20-30 min.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by VitProfant
Ahoj, před chvilkou jsem zkontroloval ceny na benzínkách v okolí a docela mě zarazilo - Globus České Budějovice (https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 420.189078) - Natural 95 i Diesel 30,40 Kč, aktualizováno dnes uživatelem jenda78. Podle stránek je to ale 28,80 za natural a 29,10 za diesel, včera a pár dnů zpátky to bylo buď stejné (včera jsme tam byli nakupovat a na ceny paliv jsem koukal), nebo velmi podobné, a přitom v Globusu se ceny moc nemění.

Je možné, že takhle nějak blbne systém, nebo snad jde o vandalizmus?
VitProfant
Posts: 163
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by VitProfant
"Nic nemůže porazit skutečné lidi, kteří spolupracují."
Jen kdyby to byla pravda. Kolikrát to vypadá, že co si člověk neudělá sám, to nemá. Jenomže kdybych měl objíždět všechny místní pumpy, tak za palivo ušetří všichni ostatní, jen ne já.
VitProfant
Posts: 163
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by VitProfant
pvo11 wrote:PumpDroid funguje v tomto směru dobře.
Dík za tip. No, když holt ani u České pošty ani ve Waze to za moc nestojí, tak co se dá čekat, než jiná aplikace, že jo.
VitProfant
Posts: 163
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by wazz
Zadávání cen ve Waze je tak dementní, že se často těm cenám ani nedivím. Nechápu co jim tak trvá na tom udělat ten dialog použitelně, velikostí písma počínaje, nějakým sliderem konče. Já třeba zadávám většinou jen N95, protože víc nestíhám sledovat. Další paliva jen překlikám. Pak tam ale svítí, že poslední aktualizaci jsem dělal já a přitom ta nafta tam může být zadaná už měsíc. Pokud to budu brát stylem upravit vše a nebo nic tak tu budou ceny N95 měsíc staré a nebude to používat už vůbec nikdo.
Že mi občas funcionalita benzínek zmizí úplně nebo že tam mám dolary už beru jako běžný folklor. Chci tím jen říct, že než budete banovat lidi, měl by být zabanován někdo ve Waze za tuhle funkcionalitu zodpovědný a to zabanován až na dlažbu.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message