Köszönöm, kész, zárható.Szili17 wrote:Szia!Jani61old wrote:Sziasztok!
Szeretnék kérni egy feloldást a Lórév-Adony révátkelő nevét javítanám Lórév-Ercsi Kopm -ról, Lórév - Adony Komp -ra.
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... =143422150
Köszönöm: Jani
Mehet!
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... lter=false
Sebességhatárt szeretnék módosítani, én vagyok a jelentő is. Köszönöm!
Sebességhatárt szeretnék módosítani, én vagyok a jelentő is. Köszönöm!
[img]https:///JT4YvU[/img]
Kész, köszönöm!Szikra wrote:Mehet!JociiJ wrote:https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... lter=false
Sebességhatárt szeretnék módosítani, én vagyok a jelentő is. Köszönöm!
[img]https:///JT4YvU[/img]
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... lter=false
Szeretnék sebességhatárt módosítani! Köszönöm
Szeretnék sebességhatárt módosítani! Köszönöm
[img]https:///JT4YvU[/img]
Kész, köszönöm!Szili17 wrote:Szia! Hajrá!
[img]https:///JT4YvU[/img]
Sziasztok,
Itt kérnék feloldást sebességkorlát pontosítás végett, amennyiben érdemes, ugyanis útjavítás miatt van, nem tudom meddig lesz érvényben. Ha úgy gondoljátok, hogy erre itt nem szükséges, akkor nem.
Egyben kérdezném, hogy mi a követendő eljárás a waze wslm alkalmazás használatakor? Ugyanis, ha a táblánál nyomom meg a gombot, akkor jó helyre kerül a jelentés, de csak később látom meg, hogy nem kellett volna, mert jól van beállítva a sebességkorlátozás, nincs mit javítani. Ha viszont megvárom, míg kiderül, hogy jól van-e a térképen, és akkor nyomom meg a gombot, akkor már jóval odébb kerül a hibajelentés.
Ha olyan helyre kerül így jelentés, amihez nem kellett volna, akkor hogy zárjam le, hogy nem azonosított, vagy hogy megoldva?
Itt kérnék feloldást sebességkorlát pontosítás végett, amennyiben érdemes, ugyanis útjavítás miatt van, nem tudom meddig lesz érvényben. Ha úgy gondoljátok, hogy erre itt nem szükséges, akkor nem.
Egyben kérdezném, hogy mi a követendő eljárás a waze wslm alkalmazás használatakor? Ugyanis, ha a táblánál nyomom meg a gombot, akkor jó helyre kerül a jelentés, de csak később látom meg, hogy nem kellett volna, mert jól van beállítva a sebességkorlátozás, nincs mit javítani. Ha viszont megvárom, míg kiderül, hogy jól van-e a térképen, és akkor nyomom meg a gombot, akkor már jóval odébb kerül a hibajelentés.
Ha olyan helyre kerül így jelentés, amihez nem kellett volna, akkor hogy zárjam le, hogy nem azonosított, vagy hogy megoldva?
Köszönöm, kész, zárható!Szili17 wrote:Szia!Jujuapika wrote:Sziasztok,
Itt kérnék feloldást sebességkorlát pontosítás végett, amennyiben érdemes, ugyanis útjavítás miatt van, nem tudom meddig lesz érvényben. Ha úgy gondoljátok, hogy erre itt nem szükséges, akkor nem.
Egyben kérdezném, hogy mi a követendő eljárás a waze wslm alkalmazás használatakor? Ugyanis, ha a táblánál nyomom meg a gombot, akkor jó helyre kerül a jelentés, de csak később látom meg, hogy nem kellett volna, mert jól van beállítva a sebességkorlátozás, nincs mit javítani. Ha viszont megvárom, míg kiderül, hogy jól van-e a térképen, és akkor nyomom meg a gombot, akkor már jóval odébb kerül a hibajelentés.
Ha olyan helyre kerül így jelentés, amihez nem kellett volna, akkor hogy zárjam le, hogy nem azonosított, vagy hogy megoldva?
Persze, ha hosszabb ideig tart (van ideje meg értelme befrissülni akkor segít természetesen), csak meg kell jegyezni hol mi volt, hogy vissza lehessen állítani ha készen vannak. Illetve újra be kell állítani ha változik valami.
Előírás nincs, ésszel, mint a sima jelentést. Ez egy segítség, amivel gyorsan fel lehet vinni a határokat. Ha mindig nyomod a táblánál az elég lazy, de cserébe remélhetőleg pontos megoldás. Ha nincs elfogadott sebességhatár akkor szerintem ez nobrainer. Viszont mivel Gic mester már megcsinálta országosan így ilyen kevés van.
Én azt mondanám, hogy ha ismered az útvonalat, akkor ráhagyhatod azt a késést (amíg meg kéne jelennie) és (ha tényleg hiányzik, akkor) visszamenőleg akár az utcakép alapján is be tudod lőni. Ha szerinted ez nagyon kényelmetlen, akkor jelentsd őket a táblánál és aztán max már érvényes lesz (a határ és feleslegesen jelentettél), viszont azt hiszem erre is működik az hogy nem lehet ontani a jelentéseket mint a fene, mert akkor spamnek érzékeli a rendszer és meggátol a jelentésküldésben (egy időre). (Az egyik srác aki nagyon belelendült belefutott ebbe, hogy nem jöttek meg jelentései, persze kérdés mitől volt, ez csak tanács.)
De ha sokat jelentesz akkor igyekezz őket hamar megcsinálni (szóval ne legyen ott hetekig), az semmiképp sem jó.
Mehet megoldva, hisz tudjuk mi volt a hiba és már nincs. Tehát be tudtuk azonosítani a (vélt) hibát és megszűnt. Ugyanez a kategória a többször észlelt, ám még nem frissül hibák jelentései, hogy igazuk van és javítva van. Én azt szoktam csak nem azonosítottra zárni, ahol nem válaszol a jelentő vagy user erroros, de igazából nem nagyon számít ez, azt befolyásolja hogy milyen üzenet megy ki a zárásról kábé.
Köszönöm a segítséget, készen van, zárható.Micu65 wrote:Tied!Jujuapika wrote:Sziasztok, itt kérnék egy kanyarodás beállításhoz feloldást, köszönöm.
Micu
Szia Zoli,
Csak pici segítség, amíg a nagyok szólnak: amikor egy ilyen furcsa helyet találsz, érdemes megnézni, hogy mi lehet az oka. Térképszerkesztői figyelmetlenség, vagy pedig szándékosan valami "furcsa csavar". Ebben segítenek az alábbiak:
- ilyen nagyváros közepén biztosan nem él meg hosszú időt egy szerkesztői hiba
- érdemes végig-kattingatni a becsatlakozó szegmenseket, és megnézni, hogy ki hozta létre, és ki szerkesztette utoljára (szegmensre kattintva bal alsó sarokban látod, ha legörgeted). Jelen esetben a kereszteződés minden szegmensét 5, 6 szintű szerkeszők, melyek mindegyike a waze magyar kemény mag tagja csinálta. Ilyen esetben bizonyos, hogy nem szerkesztői hiba, hanem valami más "furcsaság" okozta dolog van, azaz "nem szorul javításra".
- emellett persze mindenki hibázhat, de érdemes megvizsgálni a helyzetet, vajon mi az oka? Jelen esetben - szerény véleményem szerint, de majd a magasabb szintű szerkesztők kijavítanak - mivel a helyszínt nem ismerem, csak gondolom, hogy a Szent László út - Kisgömb utca kanyarodó főútvonal, melyen a helyes navigációs utasítások miatt lett így kialakítva (fordulj balra, tarts balra, menj tovább egyenesen, stb.). Erről részleteket a wikin találsz, illetve segítség a WME Junction Angle info script.
Ha gondolod, és tudok segíteni, nyugodtan keress magánban is. Köszönöm szépen
Csak pici segítség, amíg a nagyok szólnak: amikor egy ilyen furcsa helyet találsz, érdemes megnézni, hogy mi lehet az oka. Térképszerkesztői figyelmetlenség, vagy pedig szándékosan valami "furcsa csavar". Ebben segítenek az alábbiak:
- ilyen nagyváros közepén biztosan nem él meg hosszú időt egy szerkesztői hiba
- érdemes végig-kattingatni a becsatlakozó szegmenseket, és megnézni, hogy ki hozta létre, és ki szerkesztette utoljára (szegmensre kattintva bal alsó sarokban látod, ha legörgeted). Jelen esetben a kereszteződés minden szegmensét 5, 6 szintű szerkeszők, melyek mindegyike a waze magyar kemény mag tagja csinálta. Ilyen esetben bizonyos, hogy nem szerkesztői hiba, hanem valami más "furcsaság" okozta dolog van, azaz "nem szorul javításra".
- emellett persze mindenki hibázhat, de érdemes megvizsgálni a helyzetet, vajon mi az oka? Jelen esetben - szerény véleményem szerint, de majd a magasabb szintű szerkesztők kijavítanak - mivel a helyszínt nem ismerem, csak gondolom, hogy a Szent László út - Kisgömb utca kanyarodó főútvonal, melyen a helyes navigációs utasítások miatt lett így kialakítva (fordulj balra, tarts balra, menj tovább egyenesen, stb.). Erről részleteket a wikin találsz, illetve segítség a WME Junction Angle info script.
Ha gondolod, és tudok segíteni, nyugodtan keress magánban is. Köszönöm szépen
SzeidlerZ wrote:Sziasztok!
Bp., XIII. kerület: Találtam egy kereszteződést ahol 4 irányba lehet körbenézni, a Waze ott meg 5 "utcáról", irányról tud.
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ,267145280
Szeretném helyrerakni az említett kereszteződés metszéspontját (hogy egyenesek legyenek az utcák, mert nincsen bennük törés abban a kereszteződésben), illetve kivenni a fölöslegesen berakott mindössze 4 méteres utcaszakaszt, mert olyan meg nincs abban a kereszteződésben.
Köszönettel: Zé
Re: Unlock 4-et kérek