Post by pvo11
vitj wrote:Kousek dál je rovnou fix, stačí nainstalovat.
https://greasyfork.org/scripts/3895-wme ... ration-fix
Taky jsem uvažoval, že ten fix pro ostatní udělám, jenže pak to bude nainstalované z jiného zdroje a nebude se to updatovat až bude nová verze.
Ruční oprava je snadná a bezproblémová.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote:Pochopíš sám, že slepě kopírovat chyby z Google map, už může být problém.
To stará kartografická finta, jak dokázat, že došlo ke zkopírování map.
Na nějakém "málo viditelném" místě se vytvoří malá část mapy, která neodpovídá realitě, ale jinak vypadá věrohodně.
Když někdo mapu zkopíruje jak je bez nějaké kontroly, tak nemá šanci tu chybu postřehnout a protože je ten kousek nesmyslný, tak se tam nemohl dostat jinak, než okopírováním té druhé mapy. Zvláště když takových míst tam může být více.

Samozřejmě, že pro použití u soudu, je to třeba ještě nějak právně ošetřit uložením u notáře atd.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote: My můžeme snad použít jen data, státem veřejně dostupná a volně k nahlédnutí. A to si ještě nejsem jist...
Osobně si nedokážu představit něco nejasného řešit bez nahlédnutí do katastru. Speciálně názvy ulic, když tam není nikde cedule. Tím neříkám, že pokud se mapy.cz, OSM a Google nerozcházejí, že není jednodušší to vzít od nich :-). Když by to bylo špatně a byla to past na kopírování map, tak je otázka kdo od koho kopíroval :-).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Je k dispozici nová verze validátoru 1.0.4, která už nedělá vše červené.
Bohužel oprava je jen taková, že jsou zakázány hlášky:
44 - Žádný směr výjezdu
45 - Žádný směr vjezdu
50 - Zakázaný směr v kruhovém objezdu
takže se dá Validátor používat alespoň na zbytek kontrol, ale ideální stav to není.

Více s tím autor Validátoru asi nemůže dělat, protože chyba je v editoru, i další tooly mi hlásí chyby API editoru.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
masvbr wrote:tak Toolbox je uz i pro Chrome :)
Koukám že tam vrátili permalinky na live editor a betu.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Tak jsem zjistil, že nefunguje WME Route Speeds a hledal informace na fóru o skriptech.
Původní autor wlodek76 skript na Greasy Fork smazal a nejen to, smazal všechny příspěvky, co kdy poslal do fóra i svůj účet.

Těžko říci, co ho k tomu vedlo. Kdysi jsem s ním čile komunikoval kvůli WME Road Closures a ta komunikace teď vypadá divně, když tam půlka není. Naštěstí mám ve zvyku citovat, na co odpovídám, takže tam nezůstal úplný nečitelný blábol :). Psal jsem si s ním i PM, ty zůstaly, jen autor je Anonymous :) .

Proč to sem vůbec píšu? Naštěstí se našel někdo, kdo se s ním dohodl, že ve skriptu může pokračovat a tady je a je upravený na nový editor.
https://greasyfork.org/en/scripts/5402-wme-route-speeds
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
ma5jkl wrote:Existuje skript ktory by vedel zobrazit iba niektore vybrane kategorie Places v editore? Napr iba CS alebo iba Parky a podobne.
WME Place tools
https://greasyfork.org/cs/scripts/2841-wme-place-tools
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
komichal wrote:
d2-mac wrote:Já bych uvítal jinou podobnou věc. Mít možnost zařadit skripty do skupin.
Ano, to by v podstatě řešilo i ten můj návrh :-), protože předpokládám, že by ta skupina byla někde popsaná (resp. byl by seznam skriptů per skupina) a když už bude popsaná, tak od toho je jen krůček k tomu, aby tam byly dva odkazy: První by vedl k místu, kde je možné k danému skriptu diskutovat, vznášet dotazy, přání atp. Druhý link by vedl i samotné instalaci nejnovější verze - užitečné pro ty, co skript už znají ale jen potřebují nainstalovat poslední verzi. Pokud by tam snad bylo i číslo verze a datum vypuštění této verze, pak bych to považoval už úplně za zázrak.
Čísla verzí, je to, co v popisu zastará jako první :D.
Instalace novější verze není potřeba, protože o tu se postará sama opička.

Co se týká diskuse ke skriptům, tak v češtině je na to toto obecné vlákno + některé "české" skripty mají svoje samostatné vlákno, např:
[Script] Freedit L1+
Skript WME Road Selector
Skript WME LiveMap closures

V angličtině má obvykle každý skript, který má mezinárodní použití svoje vlákno tady:
Addons, Extensions, and Scripts

Pak je samozřejmě seznam skriptů na Wiki popsaný hned v úvodu tohoto tématu, takže ten asi každý zná:
Community Plugins, Extensions and Tools

No a poslední možnost je vyhledat si skripty na Greasy Fork, například text WME je vhodný začátek hledání.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
komichal wrote: Pokud je tato situace považována za dostatečně přehlednou pak si nečiním nároků zvláštních.
To jsem nenapsal a ani si to nemyslím :) . Já jen konstatoval stav věcí.
Pokud někdo vyrobí wiki stránku obdobnou té anglicé, tak to určitě nebude na škodu. Dobročinnosti se meze nekladou.

Kdyby úvod této diskuse nevzešel z tvého dotazu a d2-macova komentáře, tak bych si říkal: "a proč tu stránku neudělá sám" ;) , ale oba toho děláte pro Waze opravdu hodně, takže je jasné, že to bylo myšleno jako námět, kdyby se do toho chtěl někdo pustit. Jen pro ty, co vás neznají nebo nevědí nic o práci LCH to tak nemuselo vyznít.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Zjistil jsem, že nový Toolbox má ještě závažnější chybu.
Když se udělá "Redo rounabout", tak vytvoří obousměrný kruhák.
Dělá vám to někomu také?
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message