Post by guri211
Odporucam nastavit turn restrictions na lavku z kazdej strany. To by malo pomoct.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
BA - Racianske myto: Ano, da sa tam odbocit, opravil som. Ak by si tam este nieco neiste nasiel, ozvi sa, pohybujem sa tam casto.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Skusil som ten problematicky smer prekreslit, uvidime ci to pomoze.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Pozeral som to v Papyruse komplet od Slovnaftska x Svornosti po Dunajsku Luznu a chybu som nenasiel :?
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Tolerujem mnozstvo chyb Waze, ale to co sa deje s mapovymi editormi v poslednom case je katastrofa :( Odporucam uplne prestat editovat mapu okrem pokusov o opravy.

Spravim cestu, nastavim spravne turn restrictions a donekonecna sa to so mnou hada. Nakoniec sa mi podari cestu sprejazdnit. Pozriem o 2 dni, zase je neprejazdna (pritom ju nikto iny needitoval).

Vytvorim novu cestu v Bratislave (v Papyruse) a ak ju nepomenujem, tak ju vytvori v krajine ITALY. Ja si na tieto veci viem dat pozor, ale co bezny clovek? Grr...
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Diky za radu, ale bohuzial to nie je tento pripad :( https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... =101703838

Predpokladam ze to je pripad bojov Cartouche vs. Papyrus, aj ked v oboch to bolo nastavene rovnako.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Na Myjavu by sa mohol niekto pozriet komplet :) Ja by som sa do toho pustil, ale tiez tam nemam prava.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Waze bohuzial zatial nevie navigovat po neplatenych cestach. Funkcia "avoid highways" na to nesluzi. Pise sa o tom vela na tomto CZ&SK fore, skus si precitat viac casti. Kategorie ciest je potrebne dodrziavat presne tak ako su popisane vo Wiki (pohladaj cast "Oznacovanie ciest na Slovensku"): http://www.waze.com/wiki/index.php/Slovakia

Odporucam ti funkciou sa vobec nezaoberat a mat ju vypnutu.

Za funkciu "vyhnut sa platenym cestam" mozes v kazdom pripade zahlasovat tu: http://waze.uservoice.com/forums/59223- ... ?ref=title

Ak by si mal akekolvek dalsie otazky, kludne napis. Viem ze sa ti par veci vo Waze moze zdat nelogickych, ale netrap sa - ono ich je nelogickych este viac nez si myslis :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Suhlasim s foxitrotom, osobne som kvoli tymto zmatkom prestal editovat mapu uplne (teda okrem pokusov o hasenie problemov). Dajme si chvilu pauzu, ale neprestanme Waze pouzivat (kazdou cestou zbierate data o rychlostiach na segmentoch).

FYI osobne som mal tu cest vidiet ako to vyzera ked Waze pracuje spravne (nie u nas) a je to spica:
- Snazi sa vas poslat cestou aby ste museli co najmenej zastavovat (tam kde su zelene vlny s ohladom na dennu dobu) aj keby tato cesta bola o par sekund dlhsia ako alternativa;
- Obchadza svetelne krizovatky ak na seba vyrazne nenadvazuju;
- Realne vyuziva realtime data o zapchach + historicke data;
- Realne vyuziva realtime data o segmentoch s plynulou premavkou;
- Na krizovatkach s pravidelnym cyklom kde treba zastavit, vam slideshow s okolitymi informaciami prestane ist cca 5 sekund pred naskocenim zelenej a vrati vas do mapy;
- V pripade ak sa vasa trasa zhorsi o 5 a viac minut, pokusi sa vas preroutovat.

Preco to u nas zatial poriadne nefunguje:
- Historicke data rychlosti segmentov su o 8 hodin posunute (t.j. v nedelu o polnoci vas routuje podla informacii z pondelka 8:00 rano) [nahlasene na alphu, zatial bez odpovede];
- Kvoli chybe routing ignoruje 90% zapch [nahlasene na alphu, bug konecne potvrdeny alphou, pracuje sa na odstraneni];
- Rozne routing servery mali rozne segmentove data [potvrdene alphou, odstranene pred mesiacom];
- Mapy maju hlupe chyby, vacsinou sposobene inkonzistenciou databazovych dat routing serverov [potvrdene spravou vo fore, pracuje sa na odstraneni].

Velmi by som si prial aby toto vsetko bolo co najskor odstranene.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Zirland: Pozri subject :) Ale tiez som to dlhsie hladal...
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia