Post by guri211
Zatial na to bohuzial rozumny sposob neexistuje. Uz spolu s ostatnymi API reportermi tlacime na alfu aby aspon sfunkcnila element SEGMENT, ktory dokaze zadany segment zneprejazdnit na presne stanovenu dobu (samozrejme iba cez API, ale aj to by pomohlo).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Bratislava - napojenie D2 na D1 (smerom od Lafranconi k Inchebe):
https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... s=58470285

Pozname to, po napojeni D2 z oboch smerov do D1 je na kratkom useku stvorpruh, ktory sa nasledne rozdeli na dva lave pruhy pokracujuce po D1 a dva prave pruhy pokracujuce na Einsteinovu. Aktualne je to tak, ze pri pokracovani po D1 nehlasi nic aj ked sme prisli po D2 v dvoch pravych pruhoch (a musime sa preradit do lavych). My blavaci to tam pozname, ale po spravnosti by sa podla mna malo upozornovat aj na "drzte sa vlavo". Ako by ste to upravili? Napadli ma dve moznosti a obe sa mi nepacia:
1. Premenovat kratky usek z D1 na nieco ako D2 / D1 a mierne zmenit uhol napojenia na pokracovanie D1;
2. Zrusit bod napojenia sucasnej D2 na ten kratky usek a cestu potiahnut az k bodu rozpajania D1 / Einsteinova.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Suik wrote:Guri, to je fajn napad, ale obavam sa, ze pri sucasnej situacii, kedy aj po Einsteinovej sa da dostat naspat na D1, tak by waze muselo spravne rozoznat max. rychlosti na D1 vs. Einsteinova.
Toto za aktualneho stavu funguje uplne bezchybne (az na ten jediny detail ze nehovori "drzte sa vlavo"). Oba useky (D1 aj Einsteinova) maju spravne zdetekovane priemerne rychlosti segmentov a teda vzdy ked pokracujes dalej ta to posle po D1 (a predpokladam ze ta tadial posle aj ked tam bude o jedno "odbocenie" navyse - na Einsteinovej je okrem nizsej priemernej rychlosti omnoho viac junctions aj ked bez odbocenia). Co sa tyka zapchy - v piatok vecer to fungovalo na 100%, D1 bola kvoli nehode na Pristavnom moste total upchata (co este pri rozdelovani nebolo vidno, tak vela vodicov bez Waze sa chytilo do pasce), Waze ma poslal doprava na Einsteinovu (este stastie ze som si to vsimol), hore na Novy most, cez mesto a po Pristavnej ulici naspat na obchvat.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Bratislava, krizovatka Mytna / Vazovova - bolo tam zopar chyb (bud ich napachal nOvYl, alebo niekto este pred nim) a vacsinu sa mi podarilo opravit, ale blokuje ma zamknuty uzol 52849690 - takze nejaky AM by prosim mohol v Cartouche odstranit konektivitu z jednosmerneho segmentu https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... 1=61105108 do oboch segmentov Mytnej v jeho protismere.
Vybavene, pozostatok z nOvYl-ovho blbnutia
foxitrot wrote:A este detektivna otazka: preco sa priblizne v tom spominanom uzle (na trase Racko - Kolarko, vidiet v klientovi, aj v LiveMap + Navigation Addon) dozvedam, ze "odbocte mierne v pravo (do ....)" alebo "keep right (onto Námestie 1. mája)"? Nevidim tam ziaden zalomeny segment tesne pred/za uzlom... :?:
Vsimnem si to nabuduce v klientovi, nezda sa mi ze tam bol problem. Pripustal by som to este priamo na Kollarku, kde je naozaj pokracovanie z Mytnej na Nam. 1. maja mierne zahnute.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Foxo: Mas pravdu, uz to vidim. Zahada vyriesena - problem bol v Y krizovatke, za ktorou nasledovali dve Mytne. Odbocku na Vazovovu som premenoval na Vazovova, podla mojich skusenosti by to malo pomoct (samozrejme az po update mapy).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
MagicOfLA wrote:"Kdyz tak" oddelene a "po mne" s N. :lol:
:lol: :D :mrgreen: :D :lol:
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
shalafi: Vdaka za info, a mas napad ako by si riesil opacny smer? Tam kde lava cast pokracuje "vnutrajskom" ako D1 a prava cast ako Einsteinova?
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:
guri211 wrote: - Na krizovatkach s pravidelnym cyklom kde treba zastavit, vam slideshow s okolitymi informaciami prestane ist cca 5 sekund pred naskocenim zelenej a vrati vas do mapy;
Suvisiace vlakno: Timing of the Traffic Lights (http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=13714).
Uz som to inak videl aj u nas fungovat, konkretne na krizovatke Bajkalska x Trnavska v smere od Kauflandu na Trnavske myto. Ale chce to Waze verziu 3 a ziadne zapchy.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Bratislava - Zlate piesky: kto by s urcitostou vedel povedat, nakolko je tento obdlznik (https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... 4,60263562 - Krajna + Studena + Bocna + Galvaniho) tvorena jednosmerkami a ktore useky su obojsmerne?
Z toho co si pamatam by tam malo byt vsetko spravne:
- Krajna: Od Galvaniho je urcita cast obojsmerna, zrejme presne potial ako je to zadane. Potom je jednosmerna v spravne zadanom smere.
- Studena: Obojsmerna;
- Bocna: Od Studenej jednosmerna v spravne zadanom smere, neviem presne pokial.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Pytal som sa kvoli tomu, ze Problems Layer vykresluje chybu na krizovatke Studena - Krajna https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... FTTTFTTTTT a ja som tade este nikdy dalej ako po STKcku na Studenej nesiel.
Vysvetlit sa to potom da len tak, ze niekto chodi pravidelne asi 300 m Krajnej v protismere :D
Aha! Mas pravdu, tam je kusok tiez povolene ist oboma smermi, ale neviem presne pokial. Je to urcite kvoli niektoremu z tych dvorov s parkoviskom co tam su v ortomape. Ked tadial pojdem najblizsie (hopefully in a month or two :D ), vsimnem si.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia