Post by spookyx
Am modificat atât Dumbrăvița cât și Rus... am pus Rus, MM și celălalt Rus, SJ.

Cât despre râul respectiv, din păcate acum railcar a trecut la un rang superior, 5, peste cel al nostru de 4, nu putem edita peste.

O să mă adresez echipei tehnice Waze să ne ajute în această privință, să deblocheze tot în România la ce a lucrat, sau o altă soluție.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
twist3r wrote:Mulțumesc.

Rog deblocare https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... TTTTTTTTFT pt a conecta acel DC deja creeat cu DN.
Am deblocat și conectat. Presupun că vrei să mai adaugi drumuri în zonă și să le legi la DN. Rog reblocarea DN-ului după ce ai terminat cu treaba în zonă.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
RobertBP wrote:Rog deblocare DJ105G
https://world.waze.com/editor/?lon=24.3 ... =165725059
pentru conectare strazi.
Deblocat

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
twist3r wrote:O benzinarie in Orastie care nu e conectata la DN.
https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... TTTTTTTTFT
Rezolvat. DJ-ul poate sta neblocat.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Salut manykc. Observ ca nu ai operat nici o modificare. Nu stiu exact ce doreai sa faci acolo, dar o sa te rog sa lasi putin intersectia de acolo sa imi dau seama ce se intampla cu ea ca disper. Am scos permisiunea de a vira stanga de pe segmentul 160631467 pe segmentul 143722758 (deci din breteaua ce duce catre Ferdinand Vest, dinspre Mihai Bravu, inapoi pe Mihai Bravu...) nu stiu de cate ori am scos acea permisiune si ea tot revine. E nesimtita rau!
Am zis sa separ putin cele 2 bretele sa nu mai vina in acelasi nod. Dar acum nu mai pot opera asupra bretelei 143722758, adica cea ce da inapoi in Mihai Bravu. O las asa, intre timp am pus permisiunea de a face dreapta direct de pe Ferdinand Sud-Vest pe Mihai Bravu Sud-Est.
Posibil sa merg la separarea sensurilor pe Ferdinand in zona intersectie doar, si asa avem acolo refugii pietoni la tramvaie.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Aceleasi probleme le gasesc, din nou pe Bd. Dacia. Desi i-am schimbat sensul pe o portiune la Two ways, acum il gasesc iar pe One Way. Nu imi dau seama ce se intampla.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
manykc wrote:
spookyx wrote:
Salut manykc. Observ ca nu ai operat nici o modificare. Nu stiu exact ce doreai sa faci acolo, dar o sa te rog sa lasi putin intersectia de acolo sa imi dau seama ce se intampla cu ea ca disper. Am scos permisiunea de a vira stanga de pe segmentul 160631467 pe segmentul 143722758 (deci din breteaua ce duce catre Ferdinand Vest, dinspre Mihai Bravu, inapoi pe Mihai Bravu...) nu stiu de cate ori am scos acea permisiune si ea tot revine. E nesimtita rau!
Am zis sa separ putin cele 2 bretele sa nu mai vina in acelasi nod. Dar acum nu mai pot opera asupra bretelei 143722758, adica cea ce da inapoi in Mihai Bravu. O las asa, intre timp am pus permisiunea de a face dreapta direct de pe Ferdinand Sud-Vest pe Mihai Bravu Sud-Est.
Posibil sa merg la separarea sensurilor pe Ferdinand in zona intersectie doar, si asa avem acolo refugii pietoni la tramvaie.
Da-mi voie sa ajut. Am cerut deblocare pentru ca acolo am descoperit o problema similara cu cea din zona unde stau: majoritatea vireaza la stanga cand ies pe o strada unde este obligatoriu la dreapta; se formeaza aglomeratie si atunci semnalele gps se apropie f. mult de celalat sens de mers. Solutia gasita: am corectat si schimbat putin unghiul intre strazi si apoi am blocat toate segmentele din zona respectiva.

La fel si aici pe Ferdinand:
1) iesirea pe bretea trebuie sa fie facuta cu un mic segment (vizibil doar la zoom maxim) asezat la 90 de grade fata de drumul din care se vireaza incat sa forteze aplicatia sa vada ca "turn right" si nu "keep right". (asa cum am facut eu aici: https://world.waze.com/editor/?lon=26.1 ... =160631494)
2) e ok sa ramana Ferdinand un singur drum cu dublu sens insa putin ma centrat pe linia dintre semnalele GPS de pe ambele sensuri - atat pe SW cat si pe NE sa fie coborat putin Ferdinand.
Salut manyk.

Recomand citirea acestei pagini de wiki si a celorlalte ce pleaca din aceasta pagina.
http://www.waze.com/wiki/index.php/Junction_Style_Guide

Tu ai dreptate, daca vrem ca navigatorul sa zic turn right inloc de keep right, atunci crestem unghiul sub care cade.

Am deblocat si segementele de la Ferdinand.

vezi ca si Ferdinand nu poate fi mutat... e o problema si cu el. Daca nu merge, sa nu te chinui, le-am scris celor din staful Waze.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Referitor la ce ziceam, cu compartamentul ciudat al unor segmente sau noduri, ce nu pot fi mutate sau reapar anumite probleme, ce au fost de curand reparate.

Mi-a raspuns Ori:
I checked the problems you reported with R&D:
These problem are caused due to issues we have at our back-end.
The good news are that most of these issues will be solved in the next version of the WME (this version is still under beta testing).
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
dacianova wrote:Rog deblocare pentru conectare strada: https://world.waze.com/editor/?lon=27.6 ... =100210840
Multumesc
Deblocat
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
manykc wrote: Da, am citit mai de mult wiki si chiar mentioneaza problema aici unde ai postat legatura:

Code: Select all

"...automatic map errors may appear with turns from one direction as the path of the turing traffic is "too far" away from the actual junction node..."
La care problema te referi?
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]