Post by petk0
Suik wrote: Nieco som tam spachal...
Super, este tam chyba link na aktualny editor v casti:
"Papyrus, neskor premenovany na WME (Waze Map Editor)"

Inak vcera som omylom klikol, v editore, na video navod a je tak pekne spracovany, ze aj bez dabingu sa da naucit cely zaklad editacie.
https://world.waze.com/editor
v lavom dolnom rohu, ikonka "User Guide"
Ale kto dnes klika na helpy a navody, ze? :-)
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Na prvej stranke chyba nejaky uvod a hned strasia mnozstvom editorov a problemami s nimi. Ja by som to zrusil, skratil a nehal len info ze editovat treba len tymto a zvysok spomenut az niekde na konci stranky. Cartouche editor novacik asi velmi nevyuzije, snad okrem archivu tras, ale ten uz tak osekali, ze je skoro k nicomu. A keby sa dal uviest rovno link na to video, tak to by tam mohlo byt medzi prvymi info.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
peefg wrote: PS: preco asi 50 mojich landmarkov, parkovisk atd na Sidl. Ťahanovce sa zrusilo???
Vitaj na fore.
Ak si spravne priradil landmarku aj funkciu, tak by ti do toho nikto nemal babrat. Pozri si ine mesta, ako to robia tam. Bratislavu pouzivam ako vzor, tu uz je naozaj naeditovany takmer kazdy strom. :)

Tvoje landmarky si skontroluj v editore https://world.waze.com/editor/
Ak ich tam vidis a maju primeranu velkost, tak sa casom do live mapy dostanu. Niekedy to trva 3 tyzdne, niekedy 2 mesiace... Ale zalezi na velkosti, tie mensie neprejdu. Napriklad budova benzinky neprejde, ale ked sa to natiahne aj na stojany a cast parkoviska, tak to uz prejde. Skusal som pridat lekaren, banku, policajnu stanicu, urad, mensi obchod, malu restauraciu a nepreslo nic z toho. Boli to male objekty. Treba skusat menit velkost.

EDIT: Pozrel som Kosice, mas tam toho dost, ale vytvoril si to len 10.9.2012 takze uvidis ci to prejde do najblizsieho update. A skus spravit vacsie napriklad tie potraviny. A este tam vidim zakazy odbocenia, skontroluj si tie cervene sipky aj cez klavesu CTRL A:
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =177177749
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Last edited by petk0 on Fri Sep 28, 2012 7:59 am, edited 1 time in total.
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
foxitrot wrote:Waze sľubuje, že odteraz budú aktualizácie máp každý týždeň, tak uvidíme.
Cital som Waze Status Preklady
Podla toho textu to teda znamena, ze tie landmarky nabehnu uz do konca tyzdna?
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Poprosil by som do uvodnej strany pre novacikov urobit zopar zmien: Zislo by sa nejake uvodne slovo o waze, co to vobec je, alebo link na recenziu v nejakom mediu.

Potom strucne popisat ako funguje bezny user, co moze robit, aku oblast editovat. spomenut ze existuju AM, CM, [L3]

Spomina sa tam zbytocne vela editorov, pritom uz zostal len jeden, aj ten tu kazdy vola inak... Opravit treba aj casy za kolko sa zmeny v mape prejavia v reale, to je hned prva veta a neviem ci to chapem, ale asi treba oddelit info o valcovanej, editovanej a live trase. Do skratiek by som doplnil VME, Papyrus, AM, EA, Waze status, Junction, [L3]. Doplnit aj linky na veci ktore sa vo fore casto spominaju: statistiky, navody, video navody.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Ahoj, hned v uvode tohto fora je rubrika "SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku" a v nej je aj navod ako na to.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Definitivne hotove to asi nebude nikdy, pretoze stale nachadzam zamknute segmenty, ktore su bud nepripojene, alebo 2 roky stare a odvtedy sa zmenili aj satelitne podklady. Zislo by sa ich aspon narovnat. A co je horsie, nasiel som aj nespojene hlavne tahy daleko na vychode kde ma naviguje cez ukrajinu, pretoze sk trasa je rozpadnuta.

A kazdy z nas ma asi inu predstavu o hotovej ceste. Chybaju odpocivadla, pumpy, motoresty, odstavne plochy. Aj odbocky na polne cesty, ktore su tiez dobrym orientacnym bodom, alebo dobrym miestom na nudzove zastavenie. V IGO su zakreslene vsetky a casto som ich pouzival. Vo waze ich je zatial malo aj koli zamknutym usekom.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
V poslednych dnoch som oslovil viacerovo novych editorov cez PM v mojom okoli, tak oprasim toto vlakno, aby ho nemuseli hladat v archive. Len neviem ci tie informacie nebudu mylit po zruseni stareho editora a dalsich zmenach.
Tiez by som navrhoval, aby sa toto vlakno zavesilo niekam na prvu stranku. Napriklad informacie o stretavkach nemusia zaberat miesto ked sa ziadne nekonaju.

EDIT:
Prihodim sem link na neukoncene segmenty. Novy editor o tom netusi a pritom nieje az taky problem ukoncit segment hned ako ho nakresli.
https://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=26757
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
SpeedyR6 wrote:Dobrý den, mám jen jeden dotaz ... zmapoval jsem minulý čtvrtek své rodné město Jevíčko (okres Svitavy) a zatím tuto úpravu nevidím v Live Map (pouze v Update Map). Dělám něco blbě nebo to vždycky trvá tak dlouho ? Díky za odpověď !
Este mam otazku, ako si to zmapoval? Pokial to len valcujes v mobile, je to treba dokoncit v editore na world.waze.com cez live map , edit
Treba pridat nazvy ulic, ak su zname, ak nie, tak nastavit no name. Pridat nazov obce, pospajat segmenty, nastavit krizovatky... Po spusteni editora, este pred loginom, naskoci uvodne video, kde je to nazorne ukazane.

Ako pozeram Svitavy, tam to nieje dokoncene. Cervene cesty vo Svitavy nemaju nazov, niesu pripojene, nemaju krizovatky. Zelene segmenty su nepripojene, alebo neukoncene...

http://img20.imageshack.us/img20/7826/svitavy.jpg

EDIT: uz som nasiel Jevicko, tam je to ovela lepsie, ale zelene segmenty niesu pripojene na zamknutu hlavnu cestu, treba poziadat o pripojenie.

http://img827.imageshack.us/img827/6404/jevicko1.jpg
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
fotrik wrote: a je hotovo.
Je to super, len pre SpeedyR6 neostala ziadna robota, kde teraz bude trenovat? :) Ja zvyknem aspon nieco nechat a poslat PM s postupom. Zdrzuje to, ale obcas to pomoze.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2