Post by stomachh
attilam83 wrote:Sziasztok,

Segítséget szertnék kérni tőletek, hátha tudtok rá választ. Szóval a múlt héten úgy alakult, hogy relatíve sokat kell vezetnem, ezért gondoltam bekapcsolva megyek mindenhova, hogy megszerettem az 500 mérföldért járó bónuszpontot. Közel 900-1000 km-t vezettem így, viszont az utazásaim jó része elveszettnek látszik (200-300 km) emiatt nem is kaptam ezekért pontot és a bónusz is úgy néz ki ugrott. Végig volt internet kapcsolat az utazások elején és a végén is, bejelentéseket is tettem ezek alatt. A térképszerkesztőben viszont már nem látszódik az utazás. Volt hogy több mint 200 km-t vezettem egy nap, viszont csak 1 utazás 53 km látszódik. Többször ránéztem azóta, de semmi. Elvesztek ezek örökre?

Köszönöm a válaszokat előre is.
Én múlt évben több héten át is nyomtam 5 nap x 2 x 95 km-t. Akkor még nem fórumoztam (tehát ezt a dashboardot sem ismertem, így nem is jeleztem sehova, de még azóta sem kaptam meg a heti 500 mérfüldért járó bónuszt. :) Azóta meg nem mentem ennyit egy héten.
De mostanában volt olyan nekem is, hogy ha sok darab utazást csináltam egy nap, volt olyan út, hogy csak napokkal később tette bele a térképszerkesztő listájába.
stomachh
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Posts: 199
Has thanked: 55 times
Been thanked: 100 times
Send a message

Post by Szata76
Szia!
1. Én is tapasztaltam ilyet, de sok mindent nem lehet tenni. Ha az ilyenek sorozatosan egy emberhez köthető, akkor kell írni neki pm-et. Illetve van most a benzinár jelentésnél, egy kis gond, amit próbálunk felderíteni. Ez okozhat még ilyet.

2. Hibás átlagsebességet akkor ír ki, ha van valami gond a mobilnettel, illetve a GPS időbélyegzővel.


Tapatalk2, GT-i9100
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:Új felhasználóként köszöntök mindenkit. Az alkalmazás némi kiismerése után néhány kérdésem, észrevételem lenne.
Üdv! Ezek szerint idetaláltál. :) Én megpróbálok válaszolni! ;)

A térképet ha különböző nagyításban nézem, meg általában csak úgy nézem, az online felhasználók megjelenítése nem stabil. Ugyanazon kocsi hol rajta van, hol nincs.
A térképen egy képernyőn maximum 50 wazer lehet egy időben. Mivel szerencsére többen vagyunk ennél, mindig váltogatja, hogy melyik wazer látszik.

A jelentések csoportom résznél minek kell látszódnia? A saját magam létrehozott csoportomban a tagok jelentenek valamit? Mert az nem, hogy azon csoporttagok jelentései, mely csoportoknak tagja vagyok.
A fő csoportod (aminek tagja vagy) tagjai által tett jelentések látszódnak.

A jelentések Úton résznél azon jelentések vannak, melyek teljes hosszában a beállított navigációs útra vonatkozna, vagy csak a közeliek az útvonalamon?
Ha 500 km-es a tervezett utad, akkor végig mutatja az úton lévő eseményeket.

A láthatatlanná válás minden egyes bekapcsoláskor inaktiválódik. Gondolom az üzemeltetők így akarják megakadályozni, hogy mindenki kikapcsolja magát. Pedig szerintem problémás, hogy idegenek látják a felhasználónevemet, így lényegében beazonosítható vagyok. Sokkal szerencsésebb lenne, ha láthatósági fokozatokat lehetne állítani. Pl a felhasználónevem nem látható, csak az, hogy valaki van ott.
A személyes / becenevem menüpontban állíts be valami semleges, rövid nevet, ha nem akarod kiadni magad.

A csoportoknak van valami értelme?
Igen, be lehet állítani, (Közösségi háló, csoportok) hogy a csoport tagjai által tett jelentések akkor is felugranak, ha nem a közeledben vannak, ezeket így könnyű lájkolni. Tudsz még a csoportnak üzenni, stb.

Csak akkor működik a program, számolja a kilométereimet, ha az eszközön aktív, és látszik, tehát megy a képernyőmön?
Akkor működik, ha fut (akár a háttérben is) és látszik (Androidon) az értesítési sávban az ikonja.

Olyat nem tud, hogy push üzenetben megérkeznek az általam beállított körzetben a jelentések?
Nem.

A Közösségi hálózatok/Csoportoknál a felbukkanó jelentések engedélyezése rész pontosan mit engedélyez, mikor vannak ezek a felbukkanó jelentések és hogyan?
Lásd a választ pár kérdéssel előbb.

Ugyanitt a csoportjelvények engedélyezése mit takar?
Megjelenik a csoporttárs wazer ikonjánál a csoport jelvénye.

Ha több fiókot akarok használni, nekem nem engedi a váltást, csak ha törlöm és újratelepítem a programot, vagy az alkalmazáskezelőben a program által tárolt adatokat törlöm.
Fiók és belépések/ Felhasználónév és jelszó

Előre is köszönöm a válaszokat, magyarázatokat.
Huhh, végeztem. A többit tényleg élőben. Kövesd a fb oldalunkat, ott kint vannak időben a találkozó időpontok és helyszínek.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:Amikor bekapcsoltam, előjött felül egy olyan üzenet, hogy keresd a bónuszt. Az micsoda?

Ez a csoportosdi valahogy nem akar működni nekem. Van egy csoport, ami a főcsoportom. Ha egy tag (akinek szintéz ez a főcsoportja) jelentést tesz, nem látom, amikor él a jelentések a saját csoportomban fület választom. Megpróbáltam más, nagyon aktív csoporttal is, de nekem az ott mindig üres.
Azt nézd meg, hogy a "Körülöttem" jelentéseknél benne van-e a csoporttársad által tett jelentés, és milyen csoportnév jelenik meg alatta.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:A körülöttemnél ott van, és a tag csoportneve is az, aminek kell lennie.
A csoportjaid listánál van egy kis sárga csillag a Lánglovagok csoportnál? Ha nincs, akkor jelöld be azzal fő csoportként.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
vmaxter wrote:Sziasztok! Rosszul gondolom, hogy a webes felületen, az élő térképen meg kéne jelenem, ha elindítom az app-ot? Köszi
Szia!
Az 1 perc kezdeti inkognitó mód eltelte után elvileg igen, de gyakorlatilag (valószínűleg) csak akkor, ha elindultál az úton.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
vmaxter wrote:Nem sokat veszitenék, így nem is jutott volna eszembe, hogy megkérdezzem. ;-)
Masik: kérdésem első felére választ kaptam. Azonban arra lettem volna kivancsi, hogy miert nem lehet utolag jelenteni? Mi ennek az oka

Tapatalk by Y300
Másik: Azért nem lehet, hogy ne kerüljenek fals, idejétmúlt adatokon alapuló jelentések az utakra. Sokan őrülten hajtanak a pontokra, és semmitől nem riadnak vissza.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
vmaxter wrote:
langlovagok wrote: Vegyél például egy Örs vezér terét. Ezernyi sáv, elágazás van ott, szerintem nagyon számít az a 100 méter is.
Ezt magyarázom én is. Szerintem trafizó rendőrnél sem mindegy. Nekem személy szerint van egy kátyús tapasztalatom: szerettem volna fel vinni a térképre a Kiscelli végén, a dombalján, (Margit kórháznál) mindkét sávon keresztül húzódó bazi nagy kátyút, süllyedést. A héten minden nap arra jártam reggel, este és nem sikerült jelentenem. Felfelé, a kereszteződés után közvetlenül lehetetlen rányomni. Lefelé pedig figyelni kell a kátyút és a lámpát. Mivel egyszer sem kaptam pirosat, így visszafelé sem tudtam jelenteni. Pedig szerintem elég veszélyes a dombról lefelé döngetve egy akkora gödör, főleg ha zöld a lámpa és még gázt is az a driver.
mozsarlaszlo-nak igaza van. Ott a másik oldal gomb és 50 méter nem számít. Még a két egyirányúra szedett utaknál is átkerül elvileg.
A Kiscellin ismerem azt a csatornavályút. Felfele, mikor lendületet venne az ember, pont a legrosszabb helyen van. Túl sok mindent nem lehet vele kezdeni. Jelentéskor úgyis csak az egyik irányt figyelmezteti. Ha egy kicsit feljebb van, nem hiszem hogy gond.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:Az ilyenekre akkor viszont megoldás lehet, hogy a magyar Waze csoportnak elküldeni, és felviszik manuálisan. Persze ez hosszú távon nem egy kényelmes dolog, senkinek.
Mint a másik topikban írtam, te is fel tudod vinni a feedthe.waze.hu oldalon (regisztráció után), nekünk csak jóvá kell hagyni. Viszont ha minden kátyút felviszünk, akkor kicsit kaotikus lesz a térkép. Egyszerre egy képernyőn legfeljebb 40 jelentés látszódik.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu

Post by Szata76
langlovagok wrote:
Szata76 wrote:
langlovagok wrote:Az ilyenekre akkor viszont megoldás lehet, hogy a magyar Waze csoportnak elküldeni, és felviszik manuálisan. Persze ez hosszú távon nem egy kényelmes dolog, senkinek.
Mint a másik topikban írtam, te is fel tudod vinni a feedthe.waze.hu oldalon (regisztráció után), nekünk csak jóvá kell hagyni. Viszont ha minden kátyút felviszünk, akkor kicsit kaotikus lesz a térkép. Egyszerre egy képernyőn legfeljebb 40 jelentés látszódik.
Regisztráltam a feed-be, ami furcsa, hogy eseménytípusból kevés van, mintha csak a főkategóriák lennének.
Csak azok a kategóriák vannak rajta, aminél van értelme a hosszú távú jelentésnek.
Szata76
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1711
Has thanked: 251 times
Been thanked: 479 times
Send a message

Editor level: 6;
Area: Magyarország / Hungary ● Corfu (GR)
facebook.com/waze.hu