Post Reply

Divna logika vypoctu trasy.

Post by bagromil
Rad bych se zeptal na divnou logiku vypoctu trasy ve waze. Jako priklad uvedu trasu z Uhrinevsi do Brandyse nad Labem. Pro porovnani jsem vyzkousel google mapy, mapy here, mapy od seznamu a navigaci igo primo. U vsech ctyr je trasa v podsate stejna pres R10 nebo krizem. Waze nabizi jako alternativu trasu pres D11, coz je unikat slusne receno. Pak jsem zkusil trasu z Plzne do Brandyse n/L. Alternativa ponad Kralupy na Vltavou me pobavilaa tak bych mohl pokracovat dal.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:17075415

1

Send a message

Post by bagromil
Primarni trasa je nekdy ok, nekdy nelogicka. Zkousel jsem trasu Praha - Kosice. Primarni trasa je pres Bratislavu, co je o 60km vic pri temer zhodnem case oproti trase kolem Trencina na Zilinu. Treti trasa je ulet. Zkousim to ted a primarni je jiz pres Zilinu. Je hezke usetrit 5minut, ale ne za cenu 60km. Vsechny testy jsem delal pres web, tak nevim jestli navigace v mobilu pocita stejne, ale predpokladam, ze ano. Podle mne ma kazda usetrena minuta svou "cenu" a to jak v poctu ujetych km, tak i v kvalite projizdenych silnic. Usetrim 5minut, nalitam o 10km vic a odrovnam tlumice. Idealni by bola moznost zvolit si priority resp hodnoceni silnic. K tomu bych take pridal moznost zakazat nebo alespon penalizovat otoceni o 180stupnu. Vychazim porad s Prima, ale nejde mi o omalovanky, ale o prakticke zkusenosti s vypoctem trasy. Abych nezapomel, waze ma dost velkou spotrebu baterky. Testuji ho na iphone 5s i Androidu. Kdyz pouziju na Iphone google mapy nebo navigaci NACESTY, tak to ma polovicni spotrebu baterky oproti waze. Samozrejme na dlouhe cesty je nabijecka, ale na 20km po meste ne. Navigace Waze ma podle me obrovsky potencial a bylo by skvele vylepsit ji co nejvic. Kvalita igo primo je hodne dana obrovskou komunitou a ruznymi vychytavkami a nastavenimi. Bylo by skvele mit neco z toho i na waze.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Nektere navigace maji v nastaveni trasy penalizaci pri otoceni o 180stupnu. Tyka se to hlavne prepoctu trasy pocas jizdy. Minimalizuje se tim klasicky problem - az to bude mozne, otocte se :D
Ja samozrejme chapu, ze optimalni trasa je vec nazoru, ale posledni dva dny zkousim ruzne trasy a to co mi waze nabizi, je obcas fakt ulet. Dlouha leta jsem pouzival tomtom, pak chvili Sygic a asi nejvic Igo resp Primo. Testoval jsem i Garmina a jine navigace a podle me nejvetsim problemem je prave vypocet trasy. Ten je podle me u waze dost spatny.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Jeste me zajima jak je to s ucenim navigace na trasy, ktere pouzivam resp ktere jsem pouzil. Dik.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Dik, povolim to.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Chci se zeptat na planovani dlouhe trasy. Zkousel jsem web, iphone i android. Trasu do Chorvatska vypocital, alternativy uz nedal - chyba pri komunikaci se serverem. Pri vypoctu trasy do Anglie a Italie jsem skoncil na hlaske AJ JAJ nebo take neco a finito. Zkousel jsem to vickrat, dva ruzne dny. Jednou se mu podarilo vypocitat trasu z Italie spet do Phy. Delam nekde chybu nebo ... ?
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Nechci prudit, ale jaky je duvod?
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Kdyby slo mit informace z waze v igo primo ... :D
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Panove kdyz na trase z Ostravy do Phy musim pouzivat prubezne body, tak mi je takova navigace na dve veci. Normalni navigace me ma navigovat z bodu A do B a kdyz je na trase nejaky pruser, tak mi to ma oznamit nebo nabidnout objizdku. Grafika a hlasove povely jsou druhorade, ale kdyz mam jet nekam kde to neznam a mam pouzit navigaci, kt. takto divne pocita trasu nebo ji nevypocita vubec, tak potes pan Buh. Jsem zvykly, ze mi navigace nabidne normalni trasu a ne nejakou divocinu. Na jizdu po Praze je to asi nejlepsi volba, ale na delsi trasy asi zatim ne.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by bagromil
Otestuji delsi trasu az nekam pojedu, zatim jen Praha a okoli.
bagromil
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message