Blíži sa koniec tretieho roka, ktovie aké sú plány?
Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Že by rovnaký zdroj (krivých) dát?Tonnyhod wrote:Týden zpět dovolená trasa Hodonín - Jizerské hory nakonec podle Waze i podle TomTom GO LIVE 825 po D2, D1, Štěrboholská, R10 - obě navi indikovaly v Praze zdržení v řádu minut, které se nekonalo, vcelku plynulý průzezd cca 50 km/h ...
Presne ako píšeš, trvá to už niekoľko mesiacov a ak sa rozhliadneš naokolo, sú k tomu aj nejaké vlákna s množstvom sťažností a obrázkov.Tonnyhod wrote:Prosím, ví někdo, jestli se problém chybné indikace kolon nějak řeší a jestli je v tomto nějaký pokrok?
Trvá to od jara a mám pocit, že důvěryhodnost výstražných hlášení ve Waze tímto dostává dost na frak.
Pozor! Len vďaka tomu má Waze také presné odhady trvania trasy. Predtým navigácie priraďovali určité typické rýchlosti rôznym typom ciest, alebo si ich zvolil užívateľ.Tonnyhod wrote:Mmch, pokud Waze počítá trasu z nějakých historických rychlostí, tak se už jen tímto dostává mimo realitu.
Keď na úseku cestári spravia rýchlostné obmedzenie, wazeri tam začnú jazdiť (hádam aspoň o niečo ) pomalšie. Tieto nové real-time údaje o nižšej prejazdovej rýchlosti postupne začnú "prekrývať" tie staršie historické a v priebehu niekoľkých (??) týždňov ich úplne nahradia. (Pozn. Počas tých niekoľkých týždňov sa tam pravdepodobne (a logicky) môžu zobrazovať zápchy.) Po odstránení obmedzení sa situácia obdobne postupne znormalizuje.Tonnyhod wrote:K čemu je, když v některém úseku mimo obec bude historická rychlost někde mezi 85-90 a pak se udělá omezení, kde bude 7 km rychlost na 30 /trasa Strážnice Vnorovy letos v létě/?
Bude Waze ve finálním stav u počítat rychlost z 85-90 nebo z aktuálních 30?
Stejný příklad platí pro opravované úseky D1, D2 - dlouhá léta se tam jezdilo cca 130, aktuálně se jezdí dlouhé úseky 80.
JAk tedy WAze počítá rychlost, případně jak toto vypadá v praxi?
To samozrejme netusime, myslime si ze v minulosti to bola len vec zobrazenia. Teraz... ?? Myslim ze to ma vplyv na tu cast routingu, ktora zavisi od real-time dat. A netusime, ci tie posahane "cudzie data" sa pouzivaju aj na henerovanie historickych rychlosti. Takze kludne je aj mozne, ze routing kvoli tomu spatne routuje.bures wrote:Foxo a Tonnyhod: Má poznámka směřovala k tomu, jestli kvůli tomu routing špatně routuje?
Mozno nie, ale vzdy boli a budu aj taki, ktori sa nedaju navigovat a podla kolon na dispeji si sami volia trasu na znamom uzemi.bures wrote:Chci věřit, že kvůli červené čáře, přes kterou vede fialová routa to ti lidé neotočí a nejedou jinudy.
bures wrote:Samozřejmě to snižuje důvěryhodnost aplikace v očích některých uživatelů. O tom není sporu.
Uvedomujes si to protirecenie?bures wrote:Hrubou chybou HQ je, že s tím neumí nic udělat. [<->] Předpokládej, že analytici Waze mají algoritmus výpočtu dobře zpracovaný.
To nie je pre Waze server, ale fixné nastavenie phpBB pre každého užívateľa. Zónu si kľudne môžeš 2+ krát do roka zmeniť v UCP (kým ťa to neprestane baviť [emoji14] )nocommenta wrote: A ako tak pozerám na User Control Panel, zisťujem, že som v časovom pásme UTC+2 namiesto UTC+1 [...] tak sa potom nedivme, že pol roka vidíme na cestách haluze, pretože pravdepodobne zabudol ktosi pretočiť routing server o hodinu späť...
Na to máme podozrenie už niekoľko rokov, ale nie v súvislosti s vyfarbením ciest.nocommenta wrote:...a včuleky dochádza ku kombinácii real time dát s dátami síce historickými ale o jednu hodinu neskoršími, teda budúcimi...
Re: Častější nesmyslné kolony