Make your voice heard! Take the Annual Editors Community Survey now! Dismiss
Post by kaz1976
d2-mac wrote:
paaaja13 wrote:Aha! Tohle je běžná praxe, že když chci doplnit čísla popisná (ne orientační) tam, kde nejsou názvy ulic, že se do názvu ulice dá název obce? Jestli ano, potom si konečně vyplním číslo popisné u domku svých rodičů na venkově. :-)
Rozhodně to není běžná praxe, naopak nevhodná. Několik zásad ohledně číslování (doufám, že jsou doposud platné):
  • Obce které nemají názvy ulic ve Waze nečíslujeme.
    ...
  • V současné době je nejlepší ve Waze čísla nezadávat a do vyřešení nebo vyjasnění se spolehnout v klientovi na vyhledávání čísel přes Google. Pokud bude možno čísla do Waze naimportovat, je pravděpodobné, že stávající ručně zadaná čísla budou smazána.
Sám doufám, že toto není definitivní stav ;)
Jsem tu sice nový, ale vidím, že reaguji na odpověď starou cca rok a půl. Situace je stále stejná? Pro lidi navigujících ve větších městech to asi problém není, ale v mém okolí (Týnec nad Sázavou) je potíž vyhledat adresu. Ne v samotném Týnci - tam jsou ulice pojmenované, ale v jednotlivých "městských částech" (formálně jsou to MČ - Chrást, Čakovice, ... - i když v mapě jsou uvedené jako obce s Týncem nad Sázavou v závorce), kde ulice nemají jména. Adresa je tedy například Čakovice 95. Jediné, co mi Waze appka najde jsou "Čakovice". Ale tam aby si člověk udělal půlhodinovou procházku, aby našel barák..

Rád věnuji nějaký ten čas doplňování čísel domů (koneckonců potřebuji freedity, abych se dostal na level 2), ale to nelze, dokud ulice nemají čísla. Platí pořád pravidlo, že musí jít o "oficiální název ulice"? Našel jsem v mapě příklady ulic, které pokrývají celé plochy - i ve větších městech (např. ulice Na Žižkově v Českém Dubu). Pokud to zatím "nemá řešení", pomůže, když získám od místní radnice vyjádření, že například všechny ulice v k.ú. Čakovice (Týnec nad Sázavou) mají název "Čakovice"?

V související diskusi (odkazované v prvním citovaném příspěvku) jsem našel, že data z ČUZK či RÚIANu už nalita byla - ale jen tam, kde jsou v databázi ulice. Import tedy zjevně problém nevyřešil. Asi by bez pojmenování ulic stejně musel vést na jednotlivé adresní (obytné) body.

Mám za to, že cílem je, aby navigace byla prakticky použitelná a toto je nepříjemná překážka :(. Přidávání "obytných bodů" mi připadá jako hloupost. Už proto, že se to nechová jako číslo domu, tj. s možností zadat jak polohu adresy, tak i místa na přilehlé komunikaci.
kaz1976
Posts: 1

Post by KC-9T1
Zdravím, moc rád bych začal sjednocovat označování železničních stanic a zastávek, poté případně i významnějších autobusových zastávek, ale než se do toho pustím, rád bych toto jednotné označování s vámi všemi prodiskutoval.

V tuto chvíli je v mapě mnoho různých označení k železničním stanicím a zastávkám.

Můj návrh zní, že by všechny železniční stanice a zastávky byly jako BOD (v souladu s článkem o místech) a v poli "název" by mohlo být [VLAK] a tarifní název stanice... a v popisu např železniční zastávka a její tarifní název, případně i zda je tam prodej jízdenek či nikoliv (k diskusi).
Mě by se líbilo, kdyby místo "[vlak]" mohl být symbol lokomotivy, je to celkem zažité, ale to se asi nepodaří ;-)
Děkuji za případné jiné návrhy a budu rád, když to sjednotíme a pak upravím vše, co budu moct.
KC-9T1
Posts: 2
Been thanked: 1 time

Post by KE337Laguna
Zdravim forum.nenasiel som vlakno nalepky.mam otazku.nedaju sa poslat nalepky na dobierku?ved podla statistiky sa da zistit nieco o wazerovi ktory ziada nalepku.ci? niekde som cital ze sa len lepia priamo na auto.ale ist na 2 autach kvoli nalepke do BA ked je nejaka akcia alebo autosalon je neokonomicke.peace.
KE337Laguna
Posts: 3

Post by KE337Laguna
Dakujem za odpoved :-)
KE337Laguna
Posts: 3

Post by KE337Laguna
no u nas by urcite neskoncila na policke :-P
ok,este raz dik.
KE337Laguna
Posts: 3

Post by keebak
Ahojte, rád by som sa opýtal, či sa dá využiť funkcia uzávierky cesty aj priamo cez aplikáciu. Mal som otvorený waze a na ulici, kde bývam sa práve robí rekonštrukcia cesty. Tak som cez uzávierku nahlásil túto ulicu ako neprejazdnú, ale po niekoľkých minútach táto informácia z mapy zmizla.

Cestu som už nahlásil tu a editori ju nahodili do mapy ako uzevretú, ale na čo potom slúži funkcia uzávierky v aplikácii?
keebak
Posts: 3
Has thanked: 1 time

Post by kejikl
Chci se zeptat zda jde Waze nastavit, aby navigovalo jen přez silnice 1 a 2 třídy s netahalo mě to přez uzoučké a rozbité trojky?
kejikl
Posts: 7

Post by Kladenske_aktuality
Ahoj jak mám zkopírovat objekt aby jsem se mohl radit s kolegy.
Děkuji
vojtikcool

Post by Kladenske_aktuality
Ahoj, mám hlášení na silnici.
Jde o "odboční není dovoleno"
Nechci to jen tak uzavřit nemohu tam najít žádnou chybu.
Prosím můžete mi poradit? Děkuji
odkaz:
https://www.waze.com/cs/livemap?lon=14. ... 18&zoom=17
vojtikcool

Post by Kladenske_aktuality
Děkuji hezký zbytek dne.