Make your voice heard! Take the Annual Editors Community Survey now! Dismiss
Post by tex232
Jinak už jsem to pochopil resp. vitj vysvětli - funguje vektoruvě mnohem rychleji - staré a nové silnice si vypněte a nechte toto a uvidíte rozdíl...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by Vadi58
Ahoj chlapi. Mám už očíslované skoro celé mesto. Potreboval by som plošne skontrolovať, či som nevynechal nejakú ulicu z číslovania. Existuje na nejaký script na plošnú kontrolu, aby človek nemusel všetko odznovu preklikávať a pritom aj tak na čosi zabudol?
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times

Post by Vadi58
Tak to mám asi smolu ... ale možno je to bude inšpirácia pre niekoho znalého v písaní tých scriptov ;)
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Post by Vadi58
Presne ako pvo11 hovorí - chcel by som si iba na väčšej ploche naraz skontrolovať, či som na niektorú ulicu pri číslovaní nezabudol. Kontrolu čísel ako takú nechcem, lebo to sa nedá. Na niektorých uliciach sú skoky v číslovaní až v desiatkach čísel. Napr. tu: https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ,279836876 . Tu za číslom 3 nasleduje číslo 27.

Vyhovovalo by také riešenie, ako pri vlastnom číslovaní ulice vo WME -teda farebne sa zvýraznia segmenty a budú tam čísla, ale nie len na jednej ulici, ale v určitej vybranej oblasti vo viacerých uliciach naraz.
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Attachments

Post by Vadi58
Ten Toolbox som si predčasom nainštaloval, pozrel som si ho a aj som ho odinštaloval - práve z toho dôvodu, že neviem po anglicky a nepoznám funkcie. Ale ho znovu nainštalujem ... a budem sa pýtať.
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Post by Vadi58
Takže už s tým Toolboxom - jedno to zaškrtávacie políčko - som v pohode skontroloval ulice, ktoré sú očíslované ... aj som ešte objavil zopár neočíslovaných :o
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Post by Vadi58
Mal by som ďalšiu otázku: Existuje skript, ktorý by dokázal zvýrazniť okraje jednotlivých dlaždíc podkladovej mapy? Jedná sa o to, že tu v okolí Nových Zámkov sú značne posunuté niektoré dlaždice hlavne vo vertikálnom smere. Na fotoprílohe môžete vidieť, že kým na pravej strane (šípka A) je mapa nastavená podľa GPS, tak už o pár metrov ďalej je nová dlaždica, ktorá už nesedí (šípka B). V tomto prípade je markantný rozdiel vo sfarbení dlaždíc, takže je to viditeľné. Ale väčšinou tie hranice nie sú viditeľné. No a aby človek náááhodou nezabudol si overiť aktuálny stav k GPS stopám, nebolo by na škodu veci, keby bola hranica dlaždíc zvýraznená.
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Attachments

Post by Vadi58
Vďaka za objasnenie podstaty veci. Týmto vlastne zisťujem svoju ďalšiu nedokonalosť - že som si plietol pojmy s dojmami. ;-)
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Post by Vadi58
Áno, presne takto som si ten skript predstavoval - lenže tu si tie čiarky kreslil ty a nie skript.
Vadi58
Area Manager
Area Manager

Post by Vadi58
O.K. Vďaka za tento kúsok fortielu, dúfam, že poslúži hlavne tým editorom, ktorí sem tam zablúdia na takéto posunuté mapové podklady.
Vadi58
Area Manager
Area Manager