Post Reply

Zastávky MHD v Bratislave ako POI?

Post by Nocturno7
Co by ste povedali na to keby som zacal davat do mapy zastavky mestskej dopravy ako POI? mohlo by to byt v tvare zastávka MHD nazov_zastavky ALEBO: MHD nazov_zastavky.... popripade by k danej zastavke bola informacia v podobe cisla linky ako to ma google maps...
Nocturno7
Posts: 93
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:3582779

1

Send a message
AM: Tade kade behám :-)
Asus Transformer Pad TF300TG
Samsung Galaxy Tab - 3.0
LG GT540 - Waze 2.4.0.26
Volvo Irizar PB, autobus Student Agency
Citroen Picasso C4
https://i62.tinypic.com/23sf287.jpg https://i61.tinypic.com/bgpul4.jpg

Post by duky5
guri211 wrote:

Osobne by som si zobrazovanie manualne hlasenych zapch uz davno vypol.
Ja by som ich zase pri routingu uprednostnil a vykašľal sa na automatické chybné waze zápchy :)

Do doby kým nebude waze seriózny produkt :)
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by foxitrot
Uz som s Nocturno7 o tom diskutoval ("61" ;)) a zamyslam sa par dni nad tym, ci by take bus zastavky mohli nejako zabranit, aby waze klient v autobuse na zastavke hlasil zapchu. Problem je, ze keby bol na zastavke nakresleny maly paralelny pruh ako ParkingLotRoad, waze sa ho nechyti, ostane na povodnej ceste. Keby zastavka bola typu ParkingLot a presahovala cestu, a) neviem ci to ukludni klienta, aby nehlasil zapchu (vie niekto?), b) bola by to logicka chyba v mape, pretoze tam nie je ziadne ozajstne parkovisko (co nejaky mongol alebo tatar (nechcem urazat) pouzivajuci cyriliku alebo katakanu podla napisu "MHD Zochova" ani nesisti).

Idealne riesenie by bolo, aby bud waze implementovalo viac typov vozidiel (vratane MHD), vid http://waze.uservoice.com/forums/59223- ... hicle-type, alebo aby klient negeneroval zapchu pri zastaveni v tesnej blizkosti objektu BusStation.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Nocturno7 wrote:napada s parking lot je dobra. ale problem by mohol byt vtedy ked mas tesne vedla seba cesty.
To by nemal byt problem. To najhorsie, co by sa mohlo stat - ze aj na kratkom useku tej druhej cesty by sa ignorovali zapchy.
Nocturno7 wrote:Chcel som tym vlastne povedat ze by to mohlo byt fajn ale problem by nastal ked by system nevedel urcit ci som v tom parking mieste alebo na ceste.vies jak myslim? Ja mam dobru navigacku a casto sa stane ze waze neurci spravne priradenie k urcitej ceste na ktorej sa nachadzam
Chapem. Waze by "nezoskocilo" prec z cesty na POI parkoviska - to parkovisko moze zmenit len spravanie klienta, ale inak ostane na ceste. Ak preskoci, tak kvoli vypocitanej GPS pozicii, ktora "jasne ukazuje na inu cestu".
Nocturno7 wrote:...ked mas tesne vedla seba cesty. mne napriklad robi na mojom Galaxy tab ktory ma velmi dobry prijem signalu ze som napriklad na lamacskej ceste.. ako sa zlieza z dialnice na lamacsku cestu pri tescu lamač. idem tam s 21 tkou po ceste ako major highway smerom na zastavku mokrohajska a ukazuje ze niesom na lamacskej ceste ale na tej ceste hned vedla Dúbravská cesta v pravo co je obycajna street ..ta co ide ponad tunel...
Vdaka ze si to spomenul. Uvedomil som si, ze sa mi to stava skoro zakazdym, ked zidem z dialnice na Lamacsku. Mozno v podjazde pod dialnicou kvoli horsiemu prijmu GPS "ide dalej rovno" a waze preskoci na Dubravsku? Pozrel som sa v editore na letecke snimky a jemne som ju odsunul nabok, ale mozno to vobec nepomoze. Uvidime tak za tyzden.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:v ziadnom pripade needitovat kvoli MHD zastavkam mapu a menit cesty!
Urcite nie, to by boli prevratene priority.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:Druhy bod - neviem akeho klienta pouzivate, ale na androide sa GPS pozicia aktualizuje len raz za sekundu. Je to tak pre vacsinu beznych GPS zariadeni a plati to myslim aj pre iPhone. Ja mam pripojenu GPSku externu, kde mam nastaveny refresh rate na 0.5 sekundy a da sa aj 0.1, vtedy sa uz auticko po mape pohybuje uplne plynule, rovnako aj zmeny smeru a reporrtovanie zapchy su skoro okamzite. Bohuzial s internym GPS je to bieda a neda sa to nijako zmenit.
Vcera som si s vypnutym navigovanim a "s nosom strcenym do waze" presiel ten usek D2 -> odbocka popri OMV Lamac -> popod Harmincovu (uz v tomto mieste som videl, ze som stale "prilepeny" na dialnicu, tych 15 metrov nabok proste Waze nepresvedci, aby odbocil :roll:) -> podjazd pod D2 (klient si vsimol, ze jeho "snapped road" sa vzdaluje a preskocil na najblizsiu = krizujucu Dubravsku, vzdialenosti su 20-30 metrov od realu) -> Lamacska (stale som na Dubravskej, aj na prvom obluku pri Mokrohajskej, aj na dalsom useku, auticko mi kopiruje Dubravsku vo vzdialenosti aj 100 metrov od Lamacskej! Myslim ze to je uz recidiva zo strany klienta!! Proste SW bug - zatato sa drzi cesty, na ktorej bol.) -> pri odbocke na Zeleznu konecne skoci naspat na Lamacsku.

Mam Symbian klienta, refresh na tom useku bol zhruba pol az 3/4 sekundy. Je mi jasne, ze s prvou polovicou problemu sa nic neda spravit - tie vzdialenosti su moc male. Ale kedze sa opakovane drzi Dubravskej aj na celom useku Lamacskej, to je uz myslim bug na hlasenie alphe. (Jedine ze by ten algoritmus uz bol v aktualnejsich verziach klientov zmeneny.)

Niekedy nabuduce skusim aj ine navigacne programy, vratane "tazkej" navigacie v aute - lenze ta okrem ext. GPS pouziva aj ABS senzory, takze by si odbocenia mala vsimnut. Ale som zvedavy...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:
shalafi wrote:Druhy bod - neviem akeho klienta pouzivate, ale na androide sa GPS pozicia aktualizuje len raz za sekundu...
Vcera som si [...] presiel ten usek D2 -> odbocka popri OMV Lamac -> popod Harmincovu -> podjazd pod D2 -> Lamacska [...] Mam Symbian klienta, refresh na tom useku bol zhruba pol az 3/4 sekundy.
Uz je ten usek v archive, taks som si pozrel stopu (chapem, ze je asi "vyhladena", ale aj tak) - na celom useku sa nevzdaluje od mojej realnej trasy o viac ako 10 metrov. Takze divne spravanie nie je sposobene chybou GPS prijimaca, ale mojim starym waze klientom.

Takze sem s novou aplikaciou pre Symbian :lol:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vyhrabal som toto vlakno z davnej minulosti, pretoze som si spomenul, ze: shalafi onehda plakal za "GPS.Show GPS=yes", ja som si nasledne tuto krasnu ficurku asi pred mesiacom aktivoval a vcera po prejazde popod spominany usek dialnice som si opat spomenul na nasu diskusiu:
foxitrot wrote:
foxitrot wrote:
shalafi wrote:Druhy bod - neviem akeho klienta pouzivate, ale na androide sa GPS pozicia aktualizuje len raz za sekundu...
Vcera som si [...] presiel ten usek D2 -> odbocka popri OMV Lamac -> popod Harmincovu -> podjazd pod D2 -> Lamacska [...] Mam Symbian klienta, refresh na tom useku bol zhruba pol az 3/4 sekundy.
Uz je ten usek v archive, tak som si pozrel stopu (chapem, ze je asi "vyhladena", ale aj tak) - na celom useku sa nevzdaluje od mojej realnej trasy o viac ako 10 metrov. Takze divne spravanie nie je sposobene chybou GPS prijimaca, ale mojim starym waze klientom.
Pocas jazdy od OMV az po odbocku na Zeleznu sa mi ikonka aktualnej pozicie (maly kruzok so sipkou) zobrazovala ako prilepena na ceste, po ktorej som siel, len auticko poskakovalo ako hyperaktivny schizofrenik po okolitych cestach :lol: keby to dokazalo, tak je asi na vsetkych sucasne.

Takze problem je definitivne iba v umiestnovani auticka a GPSka je uplne nevinna.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by guri211
foxitrot wrote:auticko mi kopiruje Dubravsku vo vzdialenosti aj 100 metrov od Lamacskej! Myslim ze to je uz recidiva zo strany klienta!!
Toto uz trochu doladili vo Waze 3.0. Je jasne ze paralelna cesta v malej vzdialenosti bude stale problem, ale to co popisujes bol extrem a je to vyriesene (testoval som na paralelnych uliciach Cesta na Senec / Stara Vajnorska od NAY smerom do mesta - v 2.4 si stale myslel ze som na Ceste na Senec aj ked som bol na Starej Vajnorskej, v 3.0 to uz vzdy korektne skoci)
Nocturno7 wrote:ste ma ale jedna vec.neviem ako je to v novej verzii ale ked idete po ceste kde bola povedzme zapcha aje tam upozornenie na zapchu ale uz tam nie je. Clovek na nu klikne ale neda sa zrusit.aspon mne.musim ist do menu pohladat v zozname hlaseni ktore to je a az potom nahlasit za neplatne. To ma stve a dost to zdrzuje.tak ako je to ked je nebezpecenstvo alebo policajti tak je tam tlacitko uz nie je.preco ho nedali vsade mi.je zahada.
Je to naprd ale nejde to. Neviem preco. Zapchy su 2 typy:
1. Manualne hlasena zapcha (auticka v gulicke) - neovplyvnuje routing, iba informacia, nenotifikuje pred nou, zobrazuje sa v slideshow, neda sa jednoducho zrusit;
2. Automaticky hlasena zapcha (farebna ciara s priemernou rychlostou) - ovplyvnuje routing, vypocitava sa automaticky podla rychlosti ktorou tadial prechadzas, notifikuje pred nou (obcas?), zobrazuje sa v slideshow, da sa zrusit prejdenim cez nu normalnou rychlostou.

Osobne by som si zobrazovanie manualne hlasenych zapch uz davno vypol (da sa to v nastaveniach), ale pomaha to ak mas podozrenie ze niektora farebna zapcha je nezmysel (ked niekto zastal a zabudol vypnut waze, pripadne sa s nim prechadza pesi).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by Nocturno7
Som vodic MHD takze zastavky poznam dobre co sa tyka spravnosti a v pripade zmeny linky som jeden s prvych informovany...
Nocturno7
Posts: 93
Been thanked: 1 time
Send a message
AM: Tade kade behám :-)
Asus Transformer Pad TF300TG
Samsung Galaxy Tab - 3.0
LG GT540 - Waze 2.4.0.26
Volvo Irizar PB, autobus Student Agency
Citroen Picasso C4
https://i62.tinypic.com/23sf287.jpg https://i61.tinypic.com/bgpul4.jpg