Do pozornosti - Posunutá podkladová vrstva google máp
Dovolil som si založiť toto vlákno týkajúce sa oblastí s posunutými podkladovými vrstvami Google mapy, aby bolo na očiach pre tých, ktorí editujú v takýchto oblastiach a ešte si túto skutočnosť neuvedomili. Ako príklad uvediem sám seba v mojich prvotýždňových editáciach.
V okolí Šurian, kde teraz číslujem ulice a tak prechádzam vlastne každý jeden segment, je takýchto príkladov neúrekom. To, že pred rokmi editované segmenty sú posunuté - to plne chápem, nebol ešte dostatok GPS bodov, z ktorých sa dá vydedukovať reálna trasa. Ale ozývam sa hlavne preto, že aj mnoho tohtoročných editácií (či už nové alebo doplňujúce), hlavne landmarkov, nie sú prispôsobené tomu posunu na základe dostupných GPS bodov. Stretol som sa aj s číslovaním ulice, kde to činilo posun o cca 2 domy.
Takže možno by bolo dobré zvlášť upozorniť aj na takéto posunuté miesta, kým sa človek nenaučí automaticky si preveriť GPS stopu (a netýka sa to iba L1). Teda u mňa v okolí Nových Zámkov, Bánova, Palárikova, Nesvad, Šurian (ďalej som nebol) si dávajte pozor na posun mapového podkladu ...
V okolí Šurian, kde teraz číslujem ulice a tak prechádzam vlastne každý jeden segment, je takýchto príkladov neúrekom. To, že pred rokmi editované segmenty sú posunuté - to plne chápem, nebol ešte dostatok GPS bodov, z ktorých sa dá vydedukovať reálna trasa. Ale ozývam sa hlavne preto, že aj mnoho tohtoročných editácií (či už nové alebo doplňujúce), hlavne landmarkov, nie sú prispôsobené tomu posunu na základe dostupných GPS bodov. Stretol som sa aj s číslovaním ulice, kde to činilo posun o cca 2 domy.
Takže možno by bolo dobré zvlášť upozorniť aj na takéto posunuté miesta, kým sa človek nenaučí automaticky si preveriť GPS stopu (a netýka sa to iba L1). Teda u mňa v okolí Nových Zámkov, Bánova, Palárikova, Nesvad, Šurian (ďalej som nebol) si dávajte pozor na posun mapového podkladu ...
Re: Do pozornosti - Posunutá podkladová vrstva google máp