Post by jumbo78
@GinBook
Taky jsem zatroubil, ale spěchal jsem ;)
Odpoledne jedu zpět, kde se mám zastavit? :D

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Ten routing teď nějak blbne. Jel jsem domů z Prahy, nejrychlejší trasa.
Tahala mě po takových Kotěhůlkách...
Tak jsem za Pardubicema najel na známou trasu, ještě to chvilkama chtělo tahat jinam, ale když jsem si trval na svém, nakonec vyšla moje trasa a byla o 20 minut kratší, než původní. (Myslím čas dojezdu...)

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Já když chci jet třeba Jindřichov (ve Slezsku) -> Jihlava, tak mě to taky tahá na Opavu, Fulnek... Trasa je o dost delší ale časově to vychází cca stejně. Dokonce mi to ani nenabídlo klasickou alternativu Krnov-Bruntál-Šternberk-Olomouc.
To povýšení dálnic nám s routingem docela zahýbalo...

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Dnes Jindřichov -> Brno. Neustále mě to tahalo na Opavu, Fulnek - dálnice. Ještě v Nových Heřmínovech to ukazovalo dojezd 9:47, 210 km... Za křižovatkou to skočilo na 155 km a dojezd 9:30... WTF? Nastavena nejrychlejší cesta...

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
@tex232
Nezkoušel.
Nehledě na to, že z Olomouce na Brno je nejrychlejší dálnice... Před změnou dálnic na freeway to bylo OK
Také, když je kolona na dálnici, nehledá to většinou alternativu.

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Dokud bylo původní nastavení, routing byl super - Jindřichov-Krnov-Bruntál-Olomouc a pak dálnice.
Teď to tahá na Fulnek a za každou cenu na dálnici, i když je trasa o 50 km a 17 minut delší. V konečném efektu jsem původní cestou ušetřil víc než 17 minut

Edit:

Žlutě jsem zakreslil trasu, kterou to navigovalo kdysi a která je nejrychlejší

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/28 ... b874a9.jpg[/img]


@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Těch 210 km bylo z Nových Heřmínov, tedy cca 75 km od nájezdu na dálnici (za Fulnekem) a pak bych měl cca 130 km po dálnici a to bych těch 17 minut určitě nestáhl (ani kdybych jel jako prase :D)...

Mimochodem, tohle je realita, tu trasu mám projetou hodněkrát a je nejrychlejší. Kdybych tu zkušenost neměl a neměl vyzkoušeno, že před změnou to bylo v pohodě, tak to tu nepíšu...

Podle WAZE jezdím rád, ale ta změna na Freeway byla podle mého názoru chyba. Předtím to krásně stahovalo i z dálnice na alternativní trasu, když tam byla zácpa, a teď to hapruje
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Teorie je jedna věc, praxe druhá...

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Já ale tu trasu v minulosti zkoušel... (jinak bych to nepsal)
Nejrychlejší trasa byla časově cca +10 minut a delší o cca 50 km (přes ten Fulnek)
Víc mi vadí, že mě tahala z Nových Heřmínov zpátky na Opavu/Fulnek a časově o 17 minut víc a x km navíc...

Z domu do Brna mou trasou cca 170 km, kdybych se v Heřmínovech vydal na Opavu, najel bych celkem cca 255 km - a i časově by to bylo delší

@nocommenta
Počítal jsi 200 km dálnic, ale je to 130km.
Dále, koukal jsi vůbec na průměrnou rychlost na dálnici, jaké je člověk schopen dosáhnout normální jízdou? Ne teoreticky, ale prakticky?

Kluci, já se nechci hádat, ale měsíčně udělám cca 6000 km po různých cestách a dle mého názoru i zkušeností, před povýšením dálnic na freeway, byl routing lepší

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message

Post by jumbo78
Dnes jsem jel do Brna.
Trasa Jindřichov ve Slezsku -> Brno.
Hodilo mi to cca 220 km a 157 minut.

Když jsem kouknul na alternativní trasy, co nevidím... Trasa cca 170 km a 141 minut.
Aby mi to primární trasu hodilo o 16 minut delší je trošku divné (mám nastaveno nejrychlejší)

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/05 ... 128049.jpg[/img]

@phablet ;)
jumbo78
Posts: 367
Has thanked: 288 times
Been thanked: 59 times
Send a message