Croatian/Bosnian/Serbian

Questions or problems which are country-specific should be addressed in your country forum. You will not only connect better with your local community, but you can use your native language for more convenient communication.

Moderators: adriansinger, Unholy

Re: Croatian/Bosnian/Serbian

Postby ivanskoko » Tue Aug 02, 2011 9:52 pm

Evo da se i ponovim oko prijevoda , možda je to bilo zbunjujuće nije mi ni palo na pamet
major highway nije automatski autocesta kako je mi gledamo (višetračna brza cesta često s naplatom)
Highway sustav označavanja su ameri uveli 20tih godina prošlog stoljeća i nema veze s AUTOCESTAM-a tipa naših europskih...
Molim Vas da to imate u vidu i ne miksate kruške i jabuke...stranci koji dolaze u Hr a koriste Waze biti ce zbunjeni jer nisu na to navikli upravo stavljanjem u isti koš sporednih i glavnih državnih cesta jer u nama gravitirajućim zemljama austriji italiji njemačkoj označavanje na waze prati važnost ceste a ne broj traka,tako npr cesta koja prolazi kroz naselje može biti označena kao major highway dok neka brza cesta s više traka može biti minor highway, iz iskustva sam to vidio na primjeru u njemačkoj koja ima vjerojatno najrazvijeniju cestovnu mrežu u EU...na kraju širina kolnika svih naših državnih cesta također nije ista kao ni kvaliteta asfalta ni označenost i popratna infrastruktura ako ćemo cjepidlačiti ...
ivanskoko

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby m_linc » Wed Sep 07, 2011 10:25 am

ja bih se javio nakon dugo vremena..i rekao samo jedno..navigacija bez kucnih brojeva je 0....toliko od mene...
m_linc

Been thanked: 2 times

Postby ivanskoko » Fri Nov 18, 2011 9:55 pm

Po staroj hrvatskoj navadi ne mozemo se dogovoriti ni oko minimuma kakav je oznacavanje vaznosti cesta.s prijedjenih vise od 2 milijuna kilometara mislio Sam Da ponesto konstruktivno mogu prijedloziti.ako ne onda referirajte Google maps , viamichelin I sl..samo uber pametan covjek moze isto oznaciti D59 I D8 npr. Mislim bez ironije katastrofa
ivanskoko

Postby m_linc » Tue Nov 22, 2011 9:41 am

slazem se...al po meni nema previse tu pametovanja...davno sam iznio svoje misljenje o tome kako mislim da je najbolje...al u to se vise necu upletati...tu i tamo vidim neka nova imena to je super...medjutim...ne vidim novosti na mapama...da je netko to sto je ucrtao i da je uredio...najlakse je ukopcat waze i vozikat se...al treba doma doc sjest zagrijat stolicu i sve to fino ureduti...i bilo bi zgodno cim vise ljudima preporucati ovaj program...i mislim da ce svima odmah biti lakse...

nazalost koliko vidim...od 100% ljudi u HR koji imaju aplikaciju njih mozda 1% dodje na forum...i da nesto napise...pita...prokomentira...steta...waze je dobro osmisljen ali ga mi ocito jos nismo dobro prepoznali kao jednu pametnu stvar...
m_linc

Postby ivanskoko » Tue Nov 22, 2011 11:34 pm

Poz m_linc
Konkretno meni od 7 mjeseca ne radi sinkronizacija mojih ruta...mogao sam odraditi korculu mljet srednju bosnu , da ne spominjem kako sam vozio do bugarske i turske i nista mi waze nije zapamtio smrc...slao sam par mailova na suport ali kazu kad nemas stalnu konekciju prilikom voznje na net waze ne pamti bas uvijek...ali eto meni ne pamti nista...cim i ako proradi ja unosim nove rute...pozz
ivanskoko

Postby m_linc » Mon Nov 28, 2011 10:23 am

uglavnom...vidim da ovaj waze umjesto da ide na bolje ide na losije...vise nemas mogucnost unosa kucnih brojeva i updejtanja imena ulica direktno iz aplikacije...ne kuzim...kako misle da bude tocna navigacija kad nemozes osnovne stvari unositi?sta ce mi aplikacija koja ne sluzi svrsi...to vise nije to...nije mi jasno...umjesto da dodaju novosti u programu oni brisu opcije...uglavnom...bezveze...
m_linc

Postby stx53 » Tue Nov 29, 2011 2:24 pm

pozdrav svima, evo ja napokon pronasao hr podforum :D
zanima me gdje se moze vidjeti ukupan broj prijedenih kilometara za vrijeme koristenja aplikacije?
pitao sam na glavnom forumu ali... pa da ovdje pitam, meni na scoreboardu na aplikaciji pise da imam 13 bodova ?!?! a evo bas neki dan sam nes komentirao pa mi se pojavilo da imam 125+, zanima me to jer do nedavno mi je stajalo 11 bodova par mjeseci, al unazad 3 dana se pojavilo mizernih 13
i kaze mi da ne mogu uredivati kartu na map editoru :( kad ocu sejvati izbaci mi ovo ( You have no permissions to make some of the changes.
Please check and try again.)
stx53

Been thanked: 0 time

Postby m_linc » Fri Dec 02, 2011 9:52 am

stx53 wrote:pozdrav svima, evo ja napokon pronasao hr podforum :D
zanima me gdje se moze vidjeti ukupan broj prijedenih kilometara za vrijeme koristenja aplikacije?
pitao sam na glavnom forumu ali... pa da ovdje pitam, meni na scoreboardu na aplikaciji pise da imam 13 bodova ?!?! a evo bas neki dan sam nes komentirao pa mi se pojavilo da imam 125+, zanima me to jer do nedavno mi je stajalo 11 bodova par mjeseci, al unazad 3 dana se pojavilo mizernih 13
i kaze mi da ne mogu uredivati kartu na map editoru :( kad ocu sejvati izbaci mi ovo ( You have no permissions to make some of the changes.
Please check and try again.)

da malo je teze pronaci...ali mislim da smo ga stavili na cim bolju lokaciju u forumu:)dobro dosao...inace odakle si?

bodovi...to malo radi malo ne...pise da se updejta svakih 24 h...al mislim da to nije tako...kao sto pise da se nove rute ubace na server nakon 24 h i da mozes te rute onda editirati...(sto je i vrlo bitno a ne samo ucrtavati nove rute)mislim da ova aplikacija nema bas neku buducnost...
ja osobno koristim na iphone Navigon i odlican je...
m_linc

Postby stx53 » Fri Dec 02, 2011 10:51 am

ma da muku mucim s tim bodovima, al mozda je i to zato kaj sam samo prek gps-a skopcan, jer sam na bonove pa...iz zga sam pa se vozikam po ulicicama :D i da inace sam na htc tattoo-u kojeg bi trebao dignut na više jer ne mogu novi update waze-a instalirat i dalje mi je na 2.4
stx53

Been thanked: 0 time

Postby m_linc » Tue Dec 06, 2011 10:29 am

@danilo

molim te da ne pomices ceste na karti na nacin da ih stavljas tamo di su tragovi od GPS-a (GPS points)

hvala ti
m_linc

PreviousNext

Return to Local Forums by Country (Language)