Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by porubcan
nemusis sa hadat ale zober si to cez cisla:
(este odpocitavam tych 7 km pred brnom)

co by si si vybral, keby si nemal ziadne dalsie informacie?
181 km a 2h 31m a zaroven priemerna rychlost 75 km/h
versus
255 km a 2h 47m a priemerka 104 km/h

keby to bolo aspon celkovo rychlejsie, ale nie je

a uplny fail je, ze tuto mnou vykonstruovanu kratsiu a rychlejsiu cestu Waze vobec NEPONUKNE
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
to je vsetko pekne. ale idealna trasa je prave kombinacia tychto dvoch. t.j. po Olomouc mimo dialnice a od Olomouca po dialnici. pozri si co som pisal v noci...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
Že nejrychlejší Waze cesta není nejrychlejší, ale nějaká kombinace rychlosti a typu segmentů vím, ale dneska to routing s tou preferencí dálnice trochu přehnal:
Screenshot_2015-08-31-07-29-07.jpg
(56.62 KiB) Downloaded 292 times
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
tex232 wrote:Samozřejmě že ne po dálnici se jezdí lépe a hlavně bezpečněji. Taky jedu po dálnici pokud můžu.
No ale pak bych to nenazýval nejrychlejší trasa, ale nejbezpečnější trasa :-). nejrychlejší má být prostě nejrychlejší.

Mně osobně na Waze chybí ještě optimální trasa.
Nechci se teď pouštět do diskuze co to je, ale vím co to není. Do práce můžu jet po I/2, I/12 a D11 (večera jsem jel jinam, takže na tom obrázku jsou jiné trasy), jako první možnost mi nabízí D11 (tak to bylo i před povýšením), která je o 20 km delší než I/2, ale jen minutu rychlejší, navíc když je na D11 problém tak se obvykle už nedá objet, takže každou cestu do práce i zpráce si musím vybrat trasu, protože ta první nabídnutá nevyhovuje.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
tex232 wrote:Ono pro každého je to optimum jinde
Souhlas, proto to tam asi není, i když spousta navigací to má a chová se to rozumně.

Nicméně, co je nejrychlejší trasa je jasně dané a stejně mě to poslalo pomalejší trasou, a to nejen hypoteticky, ale dokonce i v rámci těch tří nabízených.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by speedyWTF
Ahoj,

nevím, jestli to má souvislost se změnou D1 na freeway, ale za posledních pár dnů jsem si všiml při navigaci směr Praha po D1 zvláštní věci. Když se blížím k Praze a mám nastavený cíl v Praze 4 Krči, tak mě navigace automaticky vede sjezd na okruh na Plzeň a pak na Vestec. I když je to vždy časově a kilometrově delší než běžná trasa po D1 až do Prahy, nebo na sjezd 1B Chodov a pak na Kunratice. Běžně mě takto Waze navigoval, ale nyní se to změnilo a pořád mě posílá na okruh, ikdyž ve Vestci za sjezdem z okruhu bývá často kolona.

Když dám během cesty přepočítat trasu, tak mi nabídne např. přes D1 až na Chodov (40min) a přes Okruh na Plzeň a Vestec (25min) Ale přitom přede mnou na Chodov po D1 kolona není a když minu sjezd na který mě navigace posílá, tedy na okruh směr Plzeň z D1, tak se trasa přepočítá a čas dojezdu se rapidně sníží. Příjde mi to, jako kdyby navigace viděla stále za sjezdem na okruh nějaké kolony, které tam ve skutečnosti nejsou. Jako příklad přidávám dva screeny z mobilu z dnešního rána. Odlišnost v čase tam je. A je taky vidět že směr po D1 až na Chodov je kratší jak časem, tak délkou a přesto mě vede navigace na okruh na Plzeň..

Snad jsem to napsal srozumitelně :D
speedyWTF
Posts: 24
Been thanked: 4 times
Send a message
Attachments

Post by speedyWTF
Tak jsem dnes ráno opět testoval cestou do Prahy a routing a výpočet trasy, byl opět podivný.

Jak je vidět na těchto prvních dvou screenech. Od počátku naplánovaná trasa do Prahy, Kunratic a navádí mě na sjezd na okruh na Plzeň a Vestec. Viz foto mapy. Dojezd za 35 minut a 41km. Naopak když dám vypočítat alternativní trasy, tak na druhé fotce tras, je vidět, že mě nyní naviguje na kratší trasu, protože trasu po D1 až na sjezd na Chodov vidí navigace v délce 50min a 39.7 km. A v tom je první zádrhel. Za sjezdem na okruh po D1 na Chodov není značená v mapě vůbec žádná kolona, nehoda, prostě nic, co by znamenalo takto velké zdržení a rozdíl v dojezdech o tolik minut. Myslím, že primárně, by mě měla navigovat po D1 až na Chodov, pakliže není před Prahou nehoda, je to vždy rachlejší. A takto mě vždy navigovala.
speedyWTF
Posts: 24
Been thanked: 4 times
Send a message
Attachments

Post by speedyWTF
Jenže, 2.2km před sjezdem na okruh, už další manuální výpočet aletrnativních tras vypadá jinak. Viz foto č.3. Kde je vidět, že dojezd přes okruh, dle původně naplánované trasy, je do cíle 24min, avšak již to nabízí i alternativu přes D1 až na Chodov a přes Jižní spojku 17min. Ale trasu nepřepočte a nenapíše mi, že navigace nalezla lepší a rychlejší trasu a naviguje mě stále po časově delší trase.

Otázkou teda je, proč zprvu navigace ukazuje takový rozdíl v časech po obou trasách, když zjevně žádná kolona přede mnou není a pak před plánovaným sjezdem, již vidí rychlejší trasu, ale nic nepřeplánuje ???
speedyWTF
Posts: 24
Been thanked: 4 times
Send a message
Attachments

Post by speedyWTF
To ano. Byly tam vždy šílené kolony, ale myslel jsem, že Waze reaguje na aktuální situace v dopravě a ne na to, jak se v daném úseku jezdilo před měsícem... :D To je mi když jedu teď po dálnici k prdu.. :)
speedyWTF
Posts: 24
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by speedyWTF
Odpoledne mě to z Prahy po D1 navádí dobře. Žádná zbytečná zpoždění v časech jako ráno. Mně to zlobí jen ráno. Ale dobrá. Snad i já pomůžu Waze úsek od okruhu do Prahy po D1 vrátit pomalu do normálu. Když tam každé ráno proletím 200km/h, tak to třeba půjde vrátit do normálu rychleji.. :D
speedyWTF
Posts: 24
Been thanked: 4 times
Send a message